20/11/2025
Життя в калькуляторі , чи виправданий контроль ❓Моя думка ⤵️
Як нутриціолог, який працює і має досвід з людьми , які мають РХП , я не раджу своїм клієнтам рахувати калорії (за виключенням декількох моментів ) з наступних причин :
✔️Зміщення фокусу з насичення / ситості на цифри. Коли в голові лише застосунок FatSecret/Yazio , і думки про те, як зважити той горішок в кавʼярні , ми перестаємо чути себе . Моя мета , як спеціаліста, на довгу перспективу - навчити прислухатись до свого стану , довіряти своєму тілу.
✔️Постійно рахувати калорії - це не практично . Спробуйте сфокусуватись на подорожі, відпустці, весіллі, або сімейному застіллі , коли думки лише про те, як це все вписати в додаток?
✔️Підрахунок часто викликає тривожність - людина починає їсти не тому, що голодна, а тому що «в додатку залишилось ще 200 ккал»
✔️І найбільша проблема - погіршення стану при розладах харчової поведінки. Таким людям я б не радила рахувати калорії взагалі ❌
Які є виключення , на мою думку ⤵️
✔️ Довго немає бажаних результатів, і нам потрібно зрозуміти, що насправді відбувається в тарілці. Можливо, десь в процесі приготування забагато масла, або можливо ви берете улюблений салат в Salateira кожного вечора на 1000+ калорій. Тоді потрібно розібратись 👌
✔️Масонабір, коли потрібно набрати достатньо калорій та вуглеводів (а це для багатьох складніше, ніж схуднення).
✔️ Перший тиждень роботи, щоб подивитися, скільки людина реально їсть та порівняти з потребою. Допустимий варіант для новачків , які взагалі не орієнтуються в продуктах , і своєму раціоні.
Мій підхід полягає в навчанні , як треба будувати тарілку - а не рахувати числа на постійній основі . А за який варіант ви?