17/09/2025
Za nami je uspešno končano pionirsko državno prvenstvo, ki je preteklo soboto in nedeljo, 13. in 14. septembra, potekalo v Velenju. Na vrata reprezentance pionirjev U16 sta z uspešnimi nastopi potrkala Žan Šarc in Štefan Jerman.
S tremi osvojenimi medaljami je bil junak zadnjega vikenda Žan, ki je pritekel do brona v disciplinah 100 in 300 metrov, srebrn pa je bil še s štafeto 4x300 metrov. V najkrajši disciplini je s časom 11,62 sekunde ob močnem protivetru (-2,1 m/s) pritekel do prve medalje – srebro je zgrešil za 0,07 sekunde. Na 300 metrov je tekel najhitreje do zdaj, s časom 36,19 je zmago zgrešil za pol sekunde, blizu je bil tudi klubskemu rekordu za pionirje U16, ki ga je lani ob zmagovitem teku na šolskem državnem prvenstvu postavil Patrick Novak (35,70). Osvojenega srebra pa se je veselil še s tremi sotekmovalci. Vid Kampuš, Jan Janez Prašnikar in Enej Potisek so bili poleg njega člani štafete, ki je s časom 2:34,71 za zmago zaostala dobre pol sekunde in s tem dosežkom podrla pionirski in mlajše mladinski klubski rekord v tej disciplini.
Po srebru je posegel tudi Štefan Jerman v metu kladiva, srebro si je zagotovil potem, ko je 4 kilograme težko kladivo v 5. seriji zalučal 45,05 metra.
Blizu medalje je svoj nastop končal Jan Janez Prašnikar, ki ga je osebni rekord 2:42,32 v teku na 1000 metrov popeljal na 5. mesto – bron je bil oddaljen dve sekundi. Med pionirkami je bila na isti razdalji Iva Kampuš z osebnim rekordom 3:11,74 osma. Tik za deseterico je na enajstem mestu končala Brina Lautar (3:16,88). S podobnim dosežkom se lahko pohvalita tudi Vid Kampuš in Enej Potisek, ki sta nastop na 1000 metrov z njunimi najhitrejšimi teki končala na 14. in 15. mestu.
Na 300 metrov je bila naša najhitrejša tekačica Ivona Primožič (44,15), ki je svoj nastop končala na 22. mestu. Prav toliko domžalskih atletov in atletinj je skupno nastopilo na tekmi v Velenju.
Vsem iskrene čestitke!