30/04/2024
Începuturi
Fotbalul feminin din școala noastră a început în octombrie 2016, atunci când prima echipă de fete a ciclului gimnazial a debutat într-o competiție oficială în cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, competiție ce a fost aproape să o câștige, ajungând până în finala acesteia, ca mai apoi să piardă la loviturile de la 7 m într-un meci "nebun" contra adversarei tradiționale de atunci și până astăzi, anume Școala Gimnazială nr.127.
Atunci a avut loc declicul unei generații ce a aprins "focul" și imaginația pentru generațiile următoare în ceea ce privește fotbalul feminin.
Despre echipa băieților într-o postare viitoare, cm și aceștia, după un loc 4 obținut în 2016, aveau să se încununeze "Campionii" sectorului un an mai târziu, en-fanfare în finala competiției, chiar pe teren propriu.