20/02/2018
Za nami pierwszy i mam nadzieje nie ostatni turniej charytatywny, który będziemy mogli zorganizować w Żyrardowie.
W niedziele 19 Lutego 2018r. na hali Aqua Żyrardów odbył się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej dla Natalki Kostrzewy.
Zawody te odbyły się w ramach akcji
Pomoc dla Natalki - pokonać glejaka i zostały zorganizowane przez:
Fundacja Z Miłości Do Dziecka - Dorota Białobrzewska
Projekt Siatkówka Plażowa Żyrardów - Marcin Kołodziejski
Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki "LEN" - Artur Białobrzewski
Całkowity dochód z imprezy został przekazany na dalsze leczenie Natalki Kostrzewy
W turnieju męskim rywalizowało 16 zespołów, m.in. z Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Międzyborowa, Białegostoku, Skierniewic, Pruszkowa, Mszczonowa, Żyrardowa itd.
Ze względu na dużą ilość zespołów zawody odbywały się na trzech sektorach. Zawodnicy grali w czterech grupach 4-ro zespołowych, do ćwierćfinału wychodziły tylko 2 najlepsze zespoły w grupie. Wśród drużyn nie zabrakło zawodników grających zawodowo min. w 3, 2 a nawet w 1 lidze Polskiej.
Kolejność końcowa turnieju przedstawiała się następująco:
I. UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów
II. Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki "LEN"
III. NeoBrand Volley Białystok
IV. Ekolog Skierniewice
V. TBT Warszawa
VI. SUW Warszawa
VII. Dawaj Dawaj Skierniewice
VIII. Volleyball Team Paprotnia
Podczas turnieju nie zabrakło wyróżnień indywidualnych
Najlepszą zawodniczką turnieju została:
Pani Agata Weronika Getka z zespołu TBT Warszawa
Najlepszym rozgrywającym turnieju został:
Pan Piotrek Andraka z zespołu NeoBrand Volley Białystok
Najlepiej atakującym zawodnikiem turnieju był:
Pan Tomek Malewski z UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów
Najlepszym przyjmującym turnieju okazał się:
Pan Damian Kacprzak z Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki "LEN"
Najlepiej zagrywającym zawodnikiem turnieju został:
Pan Michał Kędzior z drużyny Ekolog Skierniewice
Najlepszy blokujący:
Pan Mateusz Boczkowski z UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów
Nagrody dla najlepszych zawodników ufundowało Stoisko kosmetyczne Momami za co serdecznie dziękujemy !!!!
Turniej odbył się pod Patronatem Wojciech Jasiński Prezydent Żyrardowa.
Który był fundatorem nagród dla wszystkich drużyn Charytatywnego Turnieju.
Dziękujemy za pomoc !!
Gościem specjalnym turnieju był tegoroczny Mistrz Polski w siatkówce plażowej zimą w Kategorii do 130 lat.
A zarazem wybitny konferansjer ze szklanego ekranu, Pan Zygmunt Chajzer !! Razem z Panem Prezydentem poprowadził licytacje dla małej Natalki !
Nasz turniej to nie tylko licytacje, ale również inne drobne akcje podczas, których zbieraliśmy pieniążki do puszki.
Dziękujemy za pomoc !!!!
- Panu Marcin Zet , który wraz z małżonką robił wszystkim chętnym zdj w Fotobudka Funshots.pl.
- Pani Wandzie Sumerze za przepyszne zupy oraz pajdy chleba z smalcem
- Paniom obsługującym stoisko z przepysznymi ciastami i napojami :
Ania Stefanska, Weronika Woźniak, Aleksandra Kostrzewa, Karolina Niewiadomska, Kasia Skowrońska, Angelika Grzelak, Katarzyna Majewicz,
Wiola Budna, Edyta Jurkowska
- Grupie Tanecznej "Flawless Girls", którą prowadzi Pani Ula Zaniewska za świetny występ oraz pomoc przy licytacjach
- Maciej Kafarski Imprezy od "A" do "Z" , który umilał nam czas przez cały turniej
- Państwu Marcin Katarzyna Tomczak firmie Stroje Sportowe Matisport SPORT STYLE , która ufundowała stroje dla naszych Gwiazd
- Pani Marta Szachowicz za wszelaką pomoc podczas turnieju i katalogowanie przedmiotów !!!
- Marta Małecka za prowadzenie cały dzień biura zawodów
- Pani Ania Franczyk za robienie zdjęć podczas turnieju
- Panu Piotrek Kowalkowski z telewizji TJN24 za transmisje spotkań oraz licytacji.
- No i oczywiście Prezesowi Spółki AQUA Panowi Ryszardowi Adamiakowi spółce Aqua Żyrardów dzięki, której na ich boiskach mogliśmy walczyć nie tylko sportowo, ale i dla Natalki.
Na szczęście przez cały dzień obyło się bez większych kontuzji, wszyscy kibice zadowoleni z poziomu rywalizacji. Zawodnicy miło spędzili dzień z całymi rodzinami, co sprzyjało piknikowej atmosferze.
Rzeczy, które zostały z licytacji będą licytowane na innych eventach organizowanych przez Fundacja Z Miłości Do Dziecka.
Bogatsi o nowe doświadczenia dołożymy wszelkich starań, by organizacja, sędziowanie oraz nagrody były na najwyższym poziomie. Aby turnieje wpisały się na stale w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście. Już teraz zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się już niebawem, wiec czekajcie na info !!!
Pozdrawiam Marcin Kołodziejski.