MKS "Osa" Zgorzelec

MKS "Osa" Zgorzelec Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od MKS "Osa" Zgorzelec, Miejsce sportu i rekreacji, Ulica Maratońska 1, Zgorzelec.

🏆 MISTRZOSTWA KRAJOWEGO ZRZESZENIA LZS – ZAMOŚĆ 2026 Zakończyliśmy starty podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w ...
14/06/2026

🏆 MISTRZOSTWA KRAJOWEGO ZRZESZENIA LZS – ZAMOŚĆ 2026

Zakończyliśmy starty podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu. Drugi dzień zawodów przyniósł naszym zawodnikom kolejne trzy medale oraz wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

🥇 Natalia Pomonicka ponownie zachwyciła! Po świetnym występie na 1500 m sięgnęła po drugi złoty medal, tym razem na dystansie 800 m, ustanawiając rekord życiowy – 2:12,45.

🥉 Vanessa Gawryło zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m ppł. Wynik 62,34 s to nie tylko nowy rekord życiowy, ale także nowy rekord klubu.

🥉 Kornelia Kondycka wywalczyła brązowy medal w rzucie dyskiem, osiągając rezultat 39,50 m.

👏 Bardzo blisko podium był Antoni Pilny, który w biegu na 200 m zajął 5. miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 0,07 s, mimo ustanowienia nowego rekordu życiowego.
Podsumowanie mistrzostw:
🥇 2 złote medale
🥈 3 srebrne medale
🥉 4 brązowe medale

Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 9 medali, a MKS Osa Zgorzelec zajęła wysokie 10. miejsce w klasyfikacji drużynowej spośród 103 sklasyfikowanych klubów.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę, zaangażowanie i godne reprezentowanie naszego klubu!
Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiFundacja LOTTO im. Haliny KonopackiejFundacja Studencka Młodzi-MłodymFundacja PGEMOS ZgorzelecDZLA - Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki

Drugi dzień Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu. Startują Vanessa Gawryło 300 m ppł , Antoni Pilny 200 m, Nat...
14/06/2026

Drugi dzień Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu. Startują Vanessa Gawryło 300 m ppł , Antoni Pilny 200 m, Natalia Pomonicka 800 m oraz Kornelia Kondycka rzut dyskiem.

Kolejny raz zapraszamy na dwudniowe zmagania w ramach Mistrzostw Kr...

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS – dzień pierwszyBardzo udanie rozpoczęli rywalizację zawodnicy MKS Osa podczas Mist...
14/06/2026

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS – dzień pierwszy

Bardzo udanie rozpoczęli rywalizację zawodnicy MKS Osa podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS. Pierwszy dzień zawodów przyniósł aż sześć medali oraz wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

🥇 Złoty medal zdobyła Natalia Pomonicka w biegu na 1500 m. Natalia znakomicie rozegrała bieg pod względem taktycznym, przypieczętowując zwycięstwo długim, około 500-metrowym finiszem. Jej rezultat to 4:36,91

🥈 Srebrne medale wywalczyli:

* Aleksandra Szpond w rzucie młotem U23 – 46,06 m,
* Vanessa Gawryło w biegu na 100 m ppł – 14,09 s,
* Mateusz Rebejko w skoku wzwyż.

🥉 Brązowe medale zdobyli:

* Antoni Pilny w biegu na 100 m – 10,93 s, ustanawiając nowy rekord życiowy,
* Kornelia Kondycka w rzucie młotem – 54,97 m.

Wysokie lokaty zajęli również pozostali reprezentanci klubu:

* Zuzanna Majewicz – 6. miejsce w rzucie młotem (49,40 m) oraz 7. miejsce w pchnięciu kulą z nowym rekordem życiowym 11,77 m,
* Piotr Bielak – 8. miejsce w rzucie młotem i rekord życiowy 47,38 m,
* Emilka Woźna – 7. miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 36,48 m,
* Jakub Kaczmarek – 11. miejsce w biegu na 110 m ppł z wynikiem 15,41 s.

Łącznie zawodnicy MKS Osa zdobyli sześć medali, a dodatkowo zanotowali kilka rekordów życiowych, potwierdzając wysoką formę na jednej z najważniejszych imprez sezonu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom oraz trzymamy kciuki za kolejne starty w drugim dniu mistrzostw!Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiMOS ZgorzelecMinisterstwo Sportu i TurystykiFundacja PGEFundacja LOTTO im. Haliny KonopackiejFundacja Studencka Młodzi-MłodymLudowe Zespoły Sportowe

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu. 10 zawodników MKS Osa Zgorzelec  wystartuje w Mistrzostwach Polski LZS....
13/06/2026

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu.
10 zawodników MKS Osa Zgorzelec wystartuje w Mistrzostwach Polski LZS.
Antoni Pilny 100m, 200m
Kaczmarek Jakub 110 m ppł
Gawryło Vanessa 100 m ppł, 400 m ppł,
Pomonicka Natalia 1500m ,800 m
Mateusz Rebejko skok wzwyż,
Kornelia Kondycka rzut młotem, rzut Dykiem,
Majewicz Zuzanna rzut młotem,
Woźna Emilia rzut oszczepem,
Bielak Piotr pchnięcie kulą, rzut młotem
Szpond Aleksandra rzut młotem
Transmisja :

https://www.youtube.com/live/v1QfLDXyK1Q?is=PpJGKgIIjX4H3vKB

Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiMOS ZgorzelecFundacja PGEFundacja Studencka Młodzi-MłodymFundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej

Kolejny raz zapraszamy na dwudniowe zmagania w ramach Mistrzostw Kr...

🏆 Świetny występ zawodników MKS „Osa” Zgorzelec podczas drugiego dnia  Mistrzostw Dolnego Śląska U18 i U20 w Lubinie! Na...
08/06/2026

🏆 Świetny występ zawodników MKS „Osa” Zgorzelec podczas drugiego dnia Mistrzostw Dolnego Śląska U18 i U20 w Lubinie!

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie w mistrzostwach 12 złotych, 7 srebrnych, 10 brązowych medali

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zwłaszcza silnego wiatru przeciwnego w konkurencjach sprinterskich, nasi lekkoatleci zaprezentowali bardzo wysoką formę.

Ogromny sukces odniosły dwie zawodniczki, które wypełniły minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy U18 w Rieti:
✅ Vanessa Gawryło – 100 m ppł – 13,99 s
✅ Kornelia Kondycka – rzut dyskiem – 40,55 m

aby być pewnym startu w Mistrzostwach Europy należy jeszcze wygrać Mistrzostwa Polski U18, które odbędą się w Lublinie w dniach 02-04.07.2026

Złote medale zdobyli:
• Antoni Pilny – 100 m (11,02 s)
• Vanessa Gawryło – 100 m ppł (13,99 s)
• Paulina Bobowska – 100 m (12,14 s) i 200 m (25,61 s) – startująca w barwach MKS Boleslavia Bolesławiec (wypożyczenie)
• Kornelia Kondycka – pchnięcie kulą (13,74 m) i rzut młotem (52,15 m)
• Karolina Starczewska – rzut młotem (40,55 m)
• Krzysztof Szyndlarz – rzut młotem (45,82 m)
• Emilia Woźna – rzut oszczepem (34,60 m)
• Dawid Markowski – rzut oszczepem (55,04 m)

🥈 Srebrne medale zdobyli:
• Antoni Pilny – 200 m (22,35 s)
• Karolina Starczewska – rzut dyskiem (28,36 m)
• Jakub Kaczmarek – skok wzwyż (173 cm)
• Weronika Stankiewicz – 400 m ppł (70,06 s)
• Piotr Bielak – rzut młotem (45,54 m) oraz pchnięcie kulą
• Dawid Jurak – trójskok (12,51 m)

🥉 Brązowe medale zdobyli:
• Jakub Kaczmarek – 110 m ppł (15,37 s)
• Vanessa Gawryło – 200 m (26,01 s)
• Karolina Kordasiewicz – rzut oszczepem (33,34 m)
•Markuszewski Szymon skok w dal
• Natasza Kużma – 100 m ppł (16,24 s) oraz rzut oszczepem (29,62 m)
• Nikodem P***k – rzut oszczepem (45,18 m)
•Majewicz Zuzanna rzut młotem 48,28m ora pchnięcie kulą 11,40m
•Zuzanna Szpon rzut młotem

Złoto w ramach Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w 5-boju wywalczył Borys Matwiejczyk 2445 pkt.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom znakomitych wyników oraz życzymy powodzenia w kolejnych startach! Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiMOS ZgorzelecFundacja PGEFundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej

Dwa złote medale MKS Osa Zgorzelec podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Oleśnicy. 6 czerwca w Oleśnicy odbyły się Mistrzo...
06/06/2026

Dwa złote medale MKS Osa Zgorzelec podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Oleśnicy.

6 czerwca w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska U18 i U20, w konkurencjach biegów średnich i długich, pozostałe konkurencje zostaną rozegrane w niedzielę 7 czerwca w Lubinie.

Kornelia Kowalska wywalczyła złoty medal w biegu na 800 metrów, uzyskując czas 2:23.62.

Drugie złoto dla naszego klubu zdobyła Natalia Pomonicka, która zwyciężyła w biegu na 1500 metrów z wynikiem 4:34.10.

W biegu na 1500 metrów wystartował również Michał Mirek, który ukończył rywalizację z czasem 3:59.71.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom osiągniętych sukcesów. Życzymy kolejnych udanych startów w reprezentowaniu barw MKS Osa Zgorzelec.Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiDZLA - Dolnośląski Związek Lekkiej AtletykiMinisterstwo Sportu i TurystykiFundacja PGEFundacja LOTTO im. Haliny KonopackiejMOS Zgorzelec

Regionalne zawody „Lekkoatletyka dla Każdego!” w Karpaczu już za nami. W sobotę, 24 maja 2026 roku, młodzi sportowcy z c...
24/05/2026

Regionalne zawody „Lekkoatletyka dla Każdego!” w Karpaczu już za nami. W sobotę, 24 maja 2026 roku, młodzi sportowcy z całego Dolnego Śląska rywalizowali w ramach Mistrzostw Dolnego Śląska dzieci należących do grup programu LDK!. Na stadionie w Karpaczu nie brakowało sportowych emocji, ambitnej walki i świetnej atmosfery.
Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, obejmujących biegi sprinterskie, skoki oraz rzuty. W kategorii U14 zawody rozegrano w formule dwuboju, co oznaczało konieczność zaprezentowania umiejętności w dwóch konkurencjach. Taka forma rywalizacji pozwala młodym lekkoatletom rozwijać różnorodne zdolności i zdobywać cenne doświadczenie w wielu konkurencjach lekkoatletycznych.
Reprezentanci MKS Osa Zgorzelec pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki i sportowego ducha.
W kategorii U-14 srebrny medal zdobyli Julia Krawczyńska( 60 m+ pchnięcie kulą) oraz Jan Łozowski(60 m+skok wzwyż) oraz sztafeta 4x100m Mix w składzie Adam Mazur, Zuzia Janc, Janek Łozowski, Emilka Pałys.
W kategorii U-16 złote medale wywalczyli Dorota Czaj w pchnięciu kulą, Borys Matwiejczyk w biegu na 110m ppł, Filip Kruszewski w rzucie młotem , a srebrne Kalina Kicmal w skoku w dal, Wiktoria Rachańska w rzucie młotem, Bruno Kałtur w wieloskoku, Kamil Niedźwiecki w rzucie młotem. Dla wielu młodych zawodników był to kolejny ważny etap sportowego rozwoju oraz okazja do poprawiania rekordów życiowych i sprawdzenia swoich możliwości na tle rówieśników z całego regionu.
Wszystkim startującym gratulujemy.
Miasto ZgorzelecStrefa Ruchu ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiMOS ZgorzelecDZLA - Dolnośląski Związek Lekkiej AtletykiFundacja PGEMax Energy Sp. z o.o.Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we WrocławiuMinisterstwo Sportu i Turystyki@

🔥 Życiówka na 3000 m- 8:25! Podczas Akademickich Mistrzostw Polski zawodnik naszego klubu Michał Mirek, reprezentujący P...
23/05/2026

🔥 Życiówka na 3000 m- 8:25!

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski zawodnik naszego klubu Michał Mirek, reprezentujący Politechnikę Wrocławską- Wydział Budownictwa, osiągnął świetny wynik w arcytrudnym biegu na 3000 m, ustanawiając rekord życiowy – 8:25 min!

Splity:
1 km – 2:52
2 km – 5:45
ostatni km – 2:40
💥 Ostatnie okrążenie? Zaledwie 59 sekund!
A to nie wszystko! W tygodniu Michał startował przez trzy dni w Mistrzostwach 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego, z powodzeniem reprezentując 10 Brygadę Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Sport, służba w Wojsku Polskim, studia i codzienny trening- trzy równoległe tory życia.
Można? Można!Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiMOS ZgorzelecDZLA - Dolnośląski Związek Lekkiej AtletykiMinisterstwo Sportu i TurystykiStrefa Ruchu ZgorzelecFundacja PGEDolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu

Pięć medali wywalczyli zawodnicy MKS Osa podczas Mistrzostw Dolnego Śląska U16 na nowo wyremontowanym stadionie w Bolesł...
18/05/2026

Pięć medali wywalczyli zawodnicy MKS Osa podczas Mistrzostw Dolnego Śląska U16 na nowo wyremontowanym stadionie w Bolesławcu! @
🥇🥇 Dorota Czaj – złoto w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem
🥈 Krzysztof Gitler – skok w dal
🥈 Filip Kruszewski – pchnięcie kulą
🥈 Bruno Kałtur – wieloskok

Tuż za podium znaleźli się Kalina Kicmal oraz Maja Małecka, zajmując pechowe czwarte miejsca.

Świetne wyniki uzyskali również:
Natalia Pomonicka – 800 m – 2:15,57
Vanessa Gawryło – 400 m ppł – 63,95 s
Jakub Kaczmarek – 110 m ppł – 15,09 s
Paulina Bobowska – 100 m – 12,54 s
Kornelia Kowalska – 800 m – 2:31,96
Dawid Jurak – trójskok – 12,32 m
Antoni Pilny – 400 m – 51,91 s
Filip Kubik 100 m 11,90s
Natasza Kuźma 100 m ppł 17,18s

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów! Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiDZLA - Dolnośląski Związek Lekkiej AtletykiMOS ZgorzelecStrefa Ruchu ZgorzelecFundacja PGEMax Energy Sp. z o.o.Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we WrocławiuMinisterstwo Sportu i Turystyki

Konkurs rzutu młotem w ramach Mistrzostw Dolnego Śląska U16 (młodzicy) został rozegrany na zgorzeleckiej rzutni. Zwycięż...
16/05/2026

Konkurs rzutu młotem w ramach Mistrzostw Dolnego Śląska U16 (młodzicy) został rozegrany na zgorzeleckiej rzutni. Zwyciężyła Wiktoria Rachańska. W kategorii mężczyzn srebro dla Filipa Kruszewskiego a brąz dla Kamila Niedźwieckiego. Czwarte miejsce zajął Karol Mielcarek.Jutro pozostałe konkurencje oraz miting kwalifikacyjny na nowym stadionie w Bolesławcu.Miasto ZgorzelecPowiat ZgorzeleckiMOS ZgorzelecDZLA - Dolnośląski Związek Lekkiej AtletykiStrefa Ruchu ZgorzelecFundacja PGEMax Energy Sp. z o.o.Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we WrocławiuMinisterstwo Sportu i Turystyki

Adres

Ulica Maratońska 1
Zgorzelec
59-900

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy MKS "Osa" Zgorzelec umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do MKS "Osa" Zgorzelec:

Udostępnij