26/05/2026
🏐🏐🏐
„GLORY, GLORY ALLELUUUUUJA, NA VICTORIĘ NIE MA UUUUUJA
GLORY, GLORY ALLELUUUUUJA, VICTORIA ZALAAAAAAAAAAAAS” 🥳👏
Te podniosłe słowa wybrzmiały wczoraj pod dachem hali sportowej w Sance.
A to dlatego, że wyjątkowo dobrze zaprezentowali się w ostatnim meczu ligowym siatkarze Victorii Zalas, czego efektem było pewne zwycięstwo 2:0 (25:16 25:12). Tego wieczoru wychodziło im wiele rzeczy. Przyjęcie? Tak! Rozegranie? Tak! Atak? Tak! Blok pasywny, asekuracja i gra z kontry? Jak najbardziej!
Skąd się to wszystko wzięło? Czy mieli dzień konia? Czy to wyciągnięta przez drużynę rywali pomocna dłoń i popełnione przez nich błędy? Czy to efekt wsparcia z trybun? Frekwencja nie była może rekordowa, ale jeśli w którymś momencie jeden z przeciwników mówi „Dasz trochę?” to wiesz, że doping musiał zadziałać naprawdę mocno. 🦵💪
Jest również inna, dość szalona teoria. Po internecie krąży plotka o magicznym talizmanie. Podobno w wigilię Dnia Matki każdy z naszych zawodników pod strój meczowy założył bieliznę z napisem „WYGRAM DLA CIEBIE MAMO”. Czy tak faktycznie było? Nie wiemy, nikt tego nie sprawdził, ale podobno w każdej plotce jest ziarnko prawdy 😉
W każdym razie, wszyscy wiemy jaki dziś - nomen omen - mamy dzień i chyba możemy śmiało zadedykować to zwycięstwo wszystkim Matkom/Mamom/Mamuśkom. Niech się Wam wszystkie marzenia spełniają, a mężowie i dzieci o ból głowy nie przyprawiają. 🤗
Z liczby zdobytych punktów można wnioskować, że z naszych zawodników swoją mamę najbardziej kocha Szymon Starszy, nasz atakujący, autor 10 punktów i MVP całego meczu. Brawo Ty! Swoje zdobyli również przyjmujący Paweł Młodszy i Michał, a że przyjęcie funkcjonowało jak należy to rozgrywający Paweł Starszy mógł częściej korzystać z usług środkowych – tu dobrze spisali się Kuba, Bartek i Daniel. Brawa również dla Kamila, który pewnie wolałby atakować i serwować, ale w czasie meczu widocznie starał się o tym nie myśleć i bardzo dobrze wywiązał się z obowiązków libero. Podziękowania także dla Piotra „Rosołka” i Szymona Młodszego, którzy podczas meczu na boisku zaznaczyli się trochę mniej, ale ładnie wspierali kolegów z ławki rezerwowych. ✊🙌 Oto są wszyscy ojcowie sukcesu. Popatrzcie na te piękne obrazki. Jak przegrają to nie ma komu stanąć do pamiątkowego zdjęcia, jak wygrają to pozostaje zapytać „Więcej was matka nie miała?!”
Piłkę meczową skończył Daniel. Już po wszystkim razem z MVP Szymonem złożyli siatkę i tym oto symbolicznym gestem zakończyli sezon ligowy 2025/2026. Victoria Zalas zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce, a zawodnicy już teraz zapowiadają chęć udziału w kolejnych sezonach ligowych. Żaden z nich nie dostał powołania do reprezentacji narodowej, mają więc dużo czasu by pomyśleć o tym co by tu zrobić, żeby gra i wyniki były jeszcze lepsze.
Zachęcamy do głosowania na victoriańskie projekty z Budżetu Obywatelskiego. Jeśli coś z tego skapnie naszym siatkarzom to będą mieć pieniądze na nowe stroje, sprzęt treningowy, udział w turniejach i ligach, transfery Gianellego, Semeniuka, Leona, Russella i im podobnych., łapówki dla sędziów i przeciwników. Wiecie, wszystko to czego potrzeba by wygrywać. 😉
Jeśli w wakacje w życiu sekcji przytrafi się coś ciekawego to będziemy informować, a na razie to wszystko.
Z siatkarskimi pozdrowieniami, Pan Redaktor.
Do następnego przeczytania! 👋