13/04/2026
Sukces naszych zawodników na Mistrzostwach Węgier Judo Kata w roku 2025 spowodował, że pozostali polscy zawodnicy również postanowili spróbować swoich sił w tym roku. Na tegoroczne Mistrzostwa Węgier Judo Kata wyjechało z Polski (a właściwie ze Śląska) 31 zawodników. Poza zawodnikami z Polski na tegorocznej edycji zawitały reprezentacje Czech, Słowenii i Ukrainy - wszyscy próbowali zawalczyć z Węgrami o ich złoto.
Nasz klub reprezentowały trzy osoby, tworząc dwie pary w dwóch kategoriach: katame-no-kata U15 oraz kime-no-kata. Poziom wszystkich rywalizujących par był bardzo wysoki, niemalże w każdej kategorii startowało ich po kilka. Ostatecznie udało nam się uzyskać następujące wyniki:
Paweł Konieczny (tori) oraz Kasia Broź (uke) - katame-no-kata U15 - II miejsce, srebrny medal;
Marek Broź (tori) oraz Kasia Broź (uke) - kime-no-kata Senior - IV miejsce.
Gratulujemy!
Dziękujemy również Sebastianowi Konieczny za organizację i realizację bezpiecznego transportu - szczęśliwie przywiózł nas na zawody i szczęśliwie odwiózł do kraju.