29/05/2018
Po sezonie
ILE WOLNEGO POTRZEBUJESZ PO SEZONIE?
Jeśli... #1
Zakończyłeś sezon zdrowy bez żadnych kontuzji i urazów, potrzebujesz maksymalnie 2 tygodnie wolnego. Według T.Bompa jednego największych ekspertów w fizjologii człowieka i periodyzacji treningu sportowego dla wysokowytrenowanego sportowca 5 dni jest wystarczająca. Wracając do treningów po upływie tego czasu, skup się na treningu siłowym, zbuduj trening w blokach - etapach. Trenuj ,,słabe ogniwa" , kształtuj siłę i moc.
5-14 dni wolnego odpoczynku to nie jest leżenie na kanapie przed telewizorem z browarem w ręku. Ale wyjazdy rodzinne, spacery z dziećmi, załatwianie spraw rodzinnych, masaże, baseny.
Jeśli jedziesz najnowszym Ferrari 200 km/h to nie moższe od tak w trakcie jazdy wyłączyć silnika i wyjść z samochodu.
Jeśli... #2
Zakończyłeś sezon z kontuzjom lub urazem nie powinieneś mieć żadnego wolnego. Twoje wolne to stół do masażu i pokój fizjoterapeuty. Zajmij się wyleczeniem urazu w 100% i wróć do treningów siłowych, które Twoje słabe punkty ,,wyprowadzą" na prostą. Tak jak w #1 zbuduj trening w bloki - etapy.
Jeśli Twoje słabości z końca sezonu są słabościami na początku kolejnego sezonu, oznacza to, że straciłeś off-season.
---
Jeśli chciałbyś już zacząć swoje treningi odezwij się do nas: [email protected]. Możesz jeszcze zapisywać się na GETBETTER, które 26 czerwca startuje w Jezierzycach Słupskich. Więcej info: http://www.getbetter.pl/pre-season-workout/