28/06/2023
Występem w niedzielnych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Krakowie zakończyliśmy tegoroczny sezon rugby. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z zachodniej i południowej Polski. W swojej grupie KS Grom Wolsztyn Rugby pokonał 17:10 zespół Klub Rugby Husaria Kalisz, zdecydowanie przegrał 5 do 36 z K. S. Rugby Ruda Śląska i po bardzo zaciętym spotkaniu nieznacznie (10:7) uległ Rugby Club Częstochowa. Najbardziej zacięty pojedynek pozostał jednak na koniec. W meczu o V miejsce pokonaliśmy drugi zespół gospodarzy - Juvenia Kraków. Imponująca była zwłaszcza I połowa, podczas której twardo się broniliśmy, by pod koniec, 5 metrów od własnego pola punktowego pewnie wygrać piłkę w młynie i zdobyć punkty po spektakularnym biegu przez całe boisko Dawid Koralewski-ego. W drugiej połowie nie daliśmy sobie odebrać zwycięstwa. Straciliśmy co prawda jedno przyłożenie, ale odpowiedzieliśmy kolejnymi swoimi punktami egzekwowanymi przez Tomka Nawrockiego, by ostatecznie wygrać spotkanie 14:5.
To pierwsze mistrzostwa naszych wychowanków, które dały możliwość sprawdzenia się na tle drużyn spoza Wielkopolski. Mamy nadzieję, ze nie ostatnie :)