MKS Wieluń

MKS Wieluń Oficjalny FanPage klubu piłki ręcznej MKS Wieluń. Historia piłki ręcznej w Wieluniu i powiecie sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Częstochowskiej.

Już w roku 1966, Rada Powiatowa LZS, prowadziła rozgrywki szczypiorniaka klasy C z udziałem ośmiu drużyn podzielonych na dwie grupy, gdzie w finale pierwszego sezonu LZS Ostrówek pokonał LZS Rudniki. Jednak pierwszym, prężnym na miarę województwa ośrodkiem tej dyscypliny w dawnych granicach powiatu była Praszka, gdzie w 1961 roku, w tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym, pracę nauczyciela wychowani

a fizycznego podjął Pan Henryk Bogus. Pierwsze sukcesy przyszły już dwa lata później, gdy uczennice tamtejszej szkoły zdobyły srebrny medal mistrzostw województwa szkół średnich. Na złoto praszkowianki nie kazały zresztą długo czekać, bo już w roku 1966 świętowały tytuł mistrza Łódzkiego. Lata siedemdziesiąte przyniosły dla regionalnego szczypiorniaka korzystne zmiany polegające na budowie boisk asfaltowych. Takie boiska powstawały również w Wieluniu, co między innymi spowodowało to, że od roku 1972 uprawiano tę dyscyplinę w klubie SWKS Start. Bardziej jednak niż obiekty na stadionie, szczypiorniści mieli okazję poznać boisko i salę gimnastyczną Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, gdzie w 1971 r. prace rozpoczął, wspomniany już wcześniej, Henryk Bogus. Na tamtejszym asfalcie grał też występujący w klasie A zespół seniorów. Z czasem okazało się jednak, że egzystowanie w klubie wielosekcyjnym nie jest dla szczypiornistów najlepszym rozwiązaniem i dlatego w grudniu 1982 r. na zebraniu założycielskim postanowiono utworzyć Międzyszkolny Klub Sportowy z sekcją piłki ręcznej chłopców. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Sieradzu Wiesław Nowak, a w skład pierwszego zarządu powstałego w 1983 roku stowarzyszenia weszli: Julian Turski – prezes, Jerzy Kossakowski – zastępca prezesa, Janusz Kuśmierczyk – sekretarz oraz Zbigniew Nowakowski i Eugeniusz Gajda – członkowie. Mimo że Wieluń jako jeden z nielicznych ośrodków szczypiorniaka w Łódzkiem nie posiadał hali, uczniowie wieluńskich szkół jak równy z równym rywalizowali z najlepszymi w województwie, a z momentem nowego podziału administracyjnego przez ćwierć wieku między sobą dzielili tytuły mistrzowskie województwa sieradzkiego. Brak hali nie eliminował drużyn MKS-u z rozgrywek klubowych. Jako gospodarz klub grał bowiem w Kluczborku, Sędziejowicach czy Praszce. Olbrzymim sukcesem był wynik z 1994 r., gdy drużyna juniorów młodszych MKS-u z rocznika 1977 awansowała do półfinałów mistrzostw Polski. Wynik tej drużyny trzeba docenić jeszcze bardziej, gdyż jako jedyna w gronie szesnastu najlepszych w kraju trenowała na boisku asfaltowym, porażek kilkoma bramkami z takimi klubami, jak Grunwald Poznań, Śląsk Wrocław i Wybrzeże Gdańsk podopieczni Henryka i Arkadiusza Bogusów nie musieli się wcale wstydzić. Jeszcze większe sukcesy przyszły w roku 2002 - po oddaniu do użytku obiektu przy ul. Już w pierwszym sezonie gry w swojej hali młodzicy Dariusza Torchały – jako pierwsza drużyna z Wielunia – awansowali do finałów mistrzostw Polski, zdobywając w Łodzi 8 miejsce w kraju. Grając tym samym składem, tj. zawodnikami z roczników 1987 i 1988, MKS dzielnie poczynał sobie też w roku 2006, gdy ponownie zagrał w krajowych finałach. Niestety, mimo że odbyły się one w wieluńskiej hali, ósmego miejsca nie udało się poprawić. Pierwszym zespołem, który w krajowym czempionacie odniósł zwycięstwo, okazała się drużyna młodzików Arkadiusza Bogusa z rocznika 1990, która pokonując w 2005 r. w Ciechanowie Kusego Kraków wywalczyła 7 miejsce w Polsce. Połowa tych zawodników, wraz z kolegami rocznika 1989 i pod wodzą trenera Tomasza Derbisa, jeszcze większy sukces świętowała rok później w krajowych finałach juniorów młodszych Elblągu, gdzie MKS zajął najwyższe w historii 4 miejsce. W meczu o brązowy medal – dopiero po dogrywce - wielunianie przegrali z łódzkim ChKS-em. Królem strzelcem tamtego turnieju został Bartłomiej Krawczyk. Kolejnym tłustym dla wieluńskiego klubu był rok 2010, gdy podopieczni Tomasza Derbisa z rocznika 1997 zagrali w krajowych finałach 13-latków, plasując się w nich na 7 miejscu. Ponadto z drużyn MKS-u miejsca w czołowych 16-kach w kraju zajmowały: juniorzy młodsi - Dariusza Torchały w roku 2004, Arkadiusza Bogusa w 2008, Wojciecha Psui w 2012 i Tomasza Derbisa w niedawno zakończonym sezonie 2012/13 oraz młodzicy Wojciecha Psui w roku 2010. Reasumując, od momentu oddania wieluńskiej hali, tylko w dwóch sezonach 2003 i 2009 żadnej z drużyn nie udało się wyjść poza rozgrywki wojewódzkie. Choć piłka ręczna to gra zespołowa, jako małe stowarzyszenie, MKS ma prawo być dumny z wychowanków, którzy świętowali sukcesy również w innych klubach. Pierwszymi byli zawodnicy z rocznika 1969: Robert Kaja i Arkadiusz Bogus oraz rok młodszy Marcin Kotala. Cała trójka grała w ekstraklasie w barwach łódzkiej Anilany. Jeszcze większe sukcesy święcił wychowanek trenera Tomasza Derbisa z rocznika 1988 - bramkarz Mikołaj Krekora, który po przenosinach do pierwszoligowej Nielby Wągrowiec zdobył z reprezentacją Polski juniorów 4 miejsce w Europie i 6 na świecie. Warto też pamiętać o trzech wychowankach Dariusza Torchały z rocznika 1987: Marcinie Kruku, Wojciechu Cielasie i Sebastianie Leśniaku, którzy w barwach woj. łódzkiego w Turnieju Nadziei Olimpijskich w 2003 r. wywalczyli mistrzostwo Polski kadr wojewódzkich. Ponadto zarówno Wojciech Cielas jak i Mikołaj Krekora powoływani byli do kadry Polski w piłce ręcznej plażowej, a ten drugi reprezentował nawet nasz kraj w mistrzostwach Europy w roku 2013 jako kapitan reprezentacji Polski. Zawodnikiem MKS był też Robert Majdziński, który po ukończeniu gdańskiej AWF został trenerem reprezentacji Polski juniorek, następnie szkolił I-ligowy Bałtyk Gdynia, obecnie jest dyrektorem w klubie męskiej ekstraklasy – MMTS Kwidzyn i członkiem zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Możemy też być dumni, że od piłki ręcznej swoja przygodę ze sportem zaczynali: reprezentujący nasz kraj na olimpiadzie w Moskwie siatkarz Bogusław Kanicki oraz piłkarz nożny Dariusz Żuraw, który poza występem w reprezentacji Polski może się pochwalić siedmioma sezonami występów w niemieckiej Bundeslidze, gdzie grał w Hanowerze 96. Omawiając historię MKS nie sposób nie wspomnieć o kontaktach zagranicznych wieluńskich piłkarzach ręcznych. Od 1972 roku klub prowadzi wymianę młodzieży z niemieckim miastem Osterburg. Wszystko zaczęło się od udziału w turnieju w Milititz, gdzie poznali się Michael Sende z Eintrachtu Osterburg i Henryk Bogus. W efekcie kilka miesięcy później szczypiorniści SKS Mechanik przy zespole Szkół Zawodowych nr 2 po raz pierwszy gościli w Osterburgu, z kolei drużyna tamtejszego Eintrachtu rok później przyjechała na turniej do Wielunia. Ta sportowa wymiana, której kontynuatorami są kluby HSG i MKS trwa – z małą przerwą - do dzisiaj, a w 2000 r. włączyli się w nią również oldboje. Tu należy dodać, że poza wymienionymi Henrykiem Bogusem i Michaelem Sende wpływ na to, że współpraca przetrwała ponad 40 lat, mieli również: niemieccy trenerzy W***y Lange i Joerg Reitzig a ze strony polskiej długoletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 Pan Henryk Strózik. Zresztą za sprawą szczypiornistów w wymianę polsko-niemiecką zaangażowały się również władze samorządowe. Dlatego od 2000 r Osterburg jest jednym z miast partnerskich Wielunia. Wieluński klub był też organizatorem bardzo wysoko ocenionych przez władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce imprez: Turnieju Nadziei Olimpijskich w roku 2004, wspomnianego finału mistrzostw Polski juniorów w roku 2006 i meczu międzypaństwowego juniorek Polska – Hiszpania w roku 2009. Obecnie w Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Wieluniu trenują zawodnicy następujących zespołów: chłopcy z klas III i IV Dariusza Torchały, młodsi młodzicy Tomasza Stępnia, młodzicy Mariusza Wolnego, juniorzy młodsi Bartłomieja Mistygacza, juniorzy Wojciecha Psui, który prowadzi też zespół dziewczynek z klas czwartych oraz seniorzy Tomasza Derbisa. Ponadto w przeszłości drużyny MKS prowadzili: Henryk Bogus, Arkadiusz Bogus, Robert Kaja, Krzysztof Kaja, Krzysztof Hull, Robert Duda oraz ćwiczący z najmłodszymi: Mirosława Morawiak i Zbigniew Nowakowski. Nasz klub zawsze wysoko cenił sobie współpracę z wieluńskimi szkołami. Od początku układa się ona wzorowo z Gimnazjum nr 1, a wcześniej z jej poprzedniczką – Szkołą Podstawową nr 1. W dużej mierze dzięki życzliwości dyrekcji placówki przy ul. 18 Stycznia od kilku lat funkcjonują w wieluńskiej Jedynce klasy sportowe o profilu piłka ręczna, co zaowocowało przed dwoma laty tytułem mistrza województwa podopiecznych Wojciecha Psui i Tomasza Derbisa. Dodać też trzeba, że pozostali nasi szkoleniowcy również na co dzień pracują w placówkach oświatowych, dzięki czemu w roku 2012 śladem Gimnazjum nr 1 poszła Szkoła Podstawowa nr 2. Ona również - z panem Dariuszem Torchałą i podopiecznymi Mariusza Wolnego w MKS - święciła tytuł mistrza Łódzkiego. Wysoko cenimy sobie również współpracę z Gimnazjum nr 2, Szkołą Podstawową nr 4, a w najbliższym czasie planujemy zarzucić nasze sieci na obie placówki przy ul. Traugutta, tj. Szkołę Podstawową nr 5 i Gimnazjum nr 3. Choć MKS ma w nazwie słowo „Młodzieżowy”, w klubie funkcjonują również drużyny, gdzie grają zawodnicy pełnoletni. Zespół seniorów reaktywowano w roku 2011, po ponad 25-letniej przerwie. Zajmując w III lidze 2 miejsce wielunianie już po roku awansowali do II ligi, a jako absolutny beniaminek z tym samym trenerem ,Dariuszem Torchałą, zajęli w tej klasie rozgrywkowej bardzo dobre 5 miejsce. W sezonie 2013/2014 drużynę prowadził już trener Tomasz Derbis, który na koniec rozgrywek zajął z drużyną historyczne, trzecie miejsce na II-ligowych parkietach. Pod szyldem MKS funkcjonuje również samo finansujący się zespół oldbojów, w którym również grają nasi wychowankowie. Z kolei jeśli chodzi o klubowe władze to po Julianie Turskim, który rządził klubem pierwszych osiem lat, kolejnym prezesem został Zbigniew Wiśniewski, od 2003 funkcję tę piastował Henryk Bogus, a od czerwca 2010 roku szefem klubu jest Sylwester Perliceusz.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką notatką prasową podsumowującą wizytę HSG Osterburg e.V. w Wieluniu👇W od 13 do 17 m...
01/06/2026

Zapraszamy do zapoznania się z krótką notatką prasową podsumowującą wizytę HSG Osterburg e.V. w Wieluniu👇

W od 13 do 17 maja 2026 r. miało miejsce kolejne spotkanie w ramach wymiany sportowej stowarzyszeń piłkarzy ręcznych z Wielunia i niemieckiego Osterburga. Dziś wracamy do tych dni, pragnąc przybliżyć historię tego przedsięwzięcia i szczegółowy program tegorocznej wizyty. Warto podkreślić, że wymiana została zapoczątkowana w 1972 roku na turnieju w Milititz koło Essen, a największy udział mieli w tym: Henryk Strózik -ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Wieluniu, Henryk Bogus - nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole, Willi Lange i Jorg Reitzig - trenerzy z Osterburga i Michael Sende - działacz sportowy Eintrachtu Osterburg. Choć kluby MKS Wieluń i HSG Osterburg trzy lata temu świętowały jubileusz 50 lat współpracy, z wymienionych osób nie żyją tylko W. Lange i M. Sende. Pozostali, mimo upływu lat, cieszą się dobrą kondycją a Pan Strózik, choć w kwietniu br. skończył 101 lat, był obecny na tegorocznym turnieju w Wieluniu i żegnał Jorga Reitziga, który właśnie w Wieluniu 16 maja br. ostatni raz zasiadł na ławce trenerskiej, prowadząc swoich podopiecznych w oficjalnym meczu.
Zanim jednak do tego doszło, część sportową tradycyjnie poprzedziły inne wydarzenia pogłębiające integrację delegacji obu zaprzyjaźnionych klubów. W dniu przyjazdu - środę 13 maja br - dla obu grup zorganizowano wycieczkę na Basztę Męczarnia, z której wszyscy podziwiali przepiękną panoramę miasta Wielunia. Wieczorem natomiast w Ośrodku Harcerskim Nadwarciański Gród w Załęczu Wielkim dokonał się pierwszy etap integracji.
Czwartek 14 maja, to przede wszystkim spotkanie z historią Wielunia. Goście zapoznali się z historią naszego miasta goszcząc, a wiedzę pogłębili oglądając z bliska miejsca, na które spadły w centrum Wielunia pierwsze bomby II wojny światowej, co miało miejsce 1 września 1939 r. Popołudnie wypełniła rywalizacja sportowa na obiektach Nadwarciańskiego Grodu, gdzie w mieszanych polsko-niemieckich składach rywalizowano w piłkę nożną, plażową piłkę ręczną, siatkówkę plażowa i tenisie stołowym. Dzień zakończył wieczór wspomnień, poświęcony pamięci zmarłych przedwcześnie: Sylwestra Perliceusza - przezesa MKS w latach 2010 - 2017, Dariusza Torchały - trenera MKS w latach 1989 - 2015 i Tomasza Łuczaka - zawodnika MKS w latach 2006 - 2014.

W piątek 15 maja br., ze względu na pogodę trzeba było zmienić plany pobytu. W efekcie, zamiast wycieczki rowerowej i spływu kajakowego, zorganizowano wyjazd do Parku Wodnego Częstochowa, a po południu wizytę w kręgielni Black. Wspólnie spędzony dzień zakończył tradycyjny mecz przyjaźni, który w młodszej kategorii wygrali Wielunianie, a w starszej zawodnicy HSG Osterburg. Rywalizację poprzedziła wymiana okolicznościowych prezentów. Niecodzienny, bo bardzo podniosły miała tego dnia kolacja z udziałem obu kadr i gości specjalnych, którzy zostawili największy ślad w kontaktach piłkarzy ręcznych obu miast. Była to jednocześnie forma podziękowania dla Jorga Reitziga, który już wcześniej postanowił, że właśnie w Wieluniu - w wieku 81 lat - pożegna się z pracą szkoleniowca i honorowego prezesa HSG Osterburg.
Sobotę 16 maja br. zdominował turniej międzynarodowy w piłce ręcznej, w którym kolejność była następująca:
kategoria roczników 2009-2010: 1. Ostrovia Ostrów Wielkopolski, 2. HSG Osterburg, 3. MKS Wieluń.
kategoria roczników 2011-2012; 1. MKS Wieluń, 2. Ostrovia, 3. HSG.

Wzruszającymi punktami rywalizacji był fakt, że zawody oficjalnie otworzył 101-letni Henryk Strózik, a po ostatnim meczu młodszej drużyny HSG wszyscy zawodnicy zgotowali godne pożegnanie Jorgowi Reitzigowi. Ten ostatni znalazł też czas, by odwiedzić w domu 91-letniego Henryka Bogusa, którego z powodu kłopotów ze zdrowiem zabrakło tego dnia w hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Sportową część rywalizacji zakończył mecz przyjaźni kolegów Tomasza Łuczaka z wychowankami Dariusza Torchały. Bezpośrednio z hali obie ekipy udały się do centrum Wielunia, gdzie dwaj młodsi zawodnicy HSG wzięli udział w biegu ulicznym Wieluńska Pętla. Młodzi Niemcy zorganizowali niesamowity doping na trasie biegu, za co otrzymali osobiste podziękowania od wiceburmistrza Pawła Walczyboka i przewodniczącego Rady Powiatu Wieluńskiego - Andrzeja Stępnia.

Dzięki temu, że w sobotę pogoda znacznie się poprawiła, niezwykle udanym punktem programu był sobotni grill, który niemal w całości zorganizowali rodzice zawodników MKS. Ponieważ ich tak liczny i intensywny udział w wymianie miał miejsce po raz pierwszy, dla działaczy klubu z Wielunia była to miła niespodzianka i niezwykle budujące na przyszłość.
W niedzielę po śniadaniu ustalono termin przyszłorocznego spotkania w Osterburgu na 16-20 czerwca 2027. Uzgodniono również wstępny program, a po południu, delegacje obu klubów złożyły kwiaty na grobach osób, za których pamięć rozgrywany był sobotni turniej.

Warto dodać, że - tak jak w poprzednich latach - spotkanie młodych szczypiornistów MKSu Wieluń i HSG Osteburg nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe sponsorów, w którym od lat największy udział ma Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

⚫️🔴⚪️
MKS! MKS! MKS!

Część zdjęć możemy oglądać dzięki Radio ZW🤝

🤾‍♂️ Oficjalnie: Strefa MKS Wieluń zdobyta! 💥 Gminny Dzień Dziecka już za nami ‼️Odwiedziło nas dzisiaj na pewno wielu p...
30/05/2026

🤾‍♂️ Oficjalnie: Strefa MKS Wieluń zdobyta! 💥 Gminny Dzień Dziecka już za nami ‼️

Odwiedziło nas dzisiaj na pewno wielu przyszłych szczypiornistów! Kto wie, może za kilka lat to właśnie oni będą rzucać bramki dla MKS-u?
Jedno jest pewne – z taką energią i zapałem, jaki dzisiaj zobaczyliśmy, o przyszłość wieluńskiego szczypiorniaka możemy być spokojni!

Nasz klubowy tor przeszkód przeżył prawdziwe oblężenie, a dzieciaki śmigały po nim jak błyskawice! Mało tego – na bramce zaryzykowali i stanęli zawodnicy naszych grup młodzieżowych. Myśleli, że będzie lekko? Nic z tego! Najmłodsi urządzili im takie rzucanie, że siatki ledwo wytrzymały 🥅😮

Nasi zawodnicy jednak nie tylko bronili bramki, zaatakowali też Tor Dzikiej Rodzinki 🐗

Trzeba im przyznać, że treningi nie poszły w las i wjechali tam z pełną mocą💪🔥
Okazało się, że nazwa toru idealnie pasuje do ich boiskowego charakteru😎🐗

Dzięki wielkie dla wszystkich – małych i dużych – za genialną energię, każdą zbitą piątkę i wspólne tworzenie tej super atmosfery.

Cudownie było patrzeć, jak młodzi łapią sportowego bakcyla!

⚫️🔴⚪️
MKS! MKS! MKS!

Kolejny sparing za naszą żeńską sekcją. Tym razem musimy uznać wyższość rywalek – przegrywamy z SPR Oleśnica 24:31 Mimo ...
19/05/2026

Kolejny sparing za naszą żeńską sekcją. Tym razem musimy uznać wyższość rywalek – przegrywamy z SPR Oleśnica 24:31

Mimo porażki, samo granie to była dzisiaj absolutna bomba! 💣
Dziewczyny wyszły na parkiet bez żadnych skrupułów i postawiły twarde warunki.

Oczywiście, nie ustrzegły się błędów, które rywalki bezlitośnie wykorzystały, ale mecz stał na naprawdę dobrym poziomie! 💪😊
Co ważne, mimo dość wąskiej ławki rezerwowych, dziewczyny zostawiły na boisku mnóstwo serca i pokazały kawał dobrego szczypiorniaka. Ten sparing pokazał nam jaki progres dziewczyny zrobiły w porównaniu do poprzedniego meczu kontrolnego, ale też ile pracy przed nimi. 🏋️💪🧠

Dziękujemy drużynie z Oleśnicy za twarde granie i cenną lekcję! 🤝

⚫️🔴⚪️
MKS! MKS! MKS!

Co to była za sobota! 🔥 Za nami świetne mecze, mnóstwo rzuconych bramek i przede wszystkim piękne upamiętnienie naszych ...
17/05/2026

Co to była za sobota! 🔥 Za nami świetne mecze, mnóstwo rzuconych bramek i przede wszystkim piękne upamiętnienie naszych klubowych kolegów podczas Memoriału Dariusza Torchały, Sylwestra Perliceusza i Tomasza Łuczaka. ✨🏆

Po zaciętej walce poznaliśmy zwycięzców w obu kategoriach wiekowych! 🥇👇
WYNIKI KOŃCOWE 📊

👉 Grupa młodsza (2011-12):
🏆 1. miejsce: MKS Wieluń 💪⚫️🔴⚪️
🥈 2. miejsce: KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
🥉 3. miejsce: HSG Osterburg 🇩🇪

👉 Grupa starsza (2009-10):
🏆 1. miejsce: KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
🥈 2. miejsce: HSG Osterburg 🇩🇪
🥉 3. miejsce: MKS Wieluń ⚫️🔴⚪️

NAJLEPSI ZAWODNICY W DRUŻYNACH 🏅
Trenerzy wybrali MVP w każdym zespole! Gratulacje dla wyróżnionych chłopaków:

🌟 MKS Wieluń 2009-2010: Aleksy Mroczek
🌟 MKS Wieluń 2011-2012: Adrian Stasiak

🌟 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp 2009-2010: Nikodem Błaszczyk
🌟 KPR Ostrovia Ostrów Wlkp 2011-2012: Franciszek Hyży

🌟 HSG Osterburg 2009-2010: Franz Beckman
🌟 HSG Osterburg 2011-2012: Bruno Buresch

Zgodnie z planem, zwieńczeniem tego sportowego dnia był mecz wspomnień, w którym na parkiet wybiegła nasza starsza gwardia! 🤝

Wychowankowie Darjana 🆚 Koledzy Bigosa

Wynik na tablicy? Całkowicie drugorzędny! 😉 Najważniejsze było to, że chłopaki znowu mogli spotkać się w jednej hali, pogadać, rzucić kilka ładnych bramek i na sportowo uczcić pamięć zmarłych kolegów. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za obecność i stworzenie świetnej atmosfery! 👏❤️
Dziękujemy ekipom z HSG Osterburg e.V. i KPR Ostrovia - Stowarzyszenie za przyjazd, super walkę na boisku i wspólnie spędzony czas.

Organizacja tego turnieju to praca wielu wspaniałych ludzi. Chcemy z całego serca podziękować 👪 Naszym niezawodnym Rodzicom – za ogromną pomoc w organizacji całego wydarzenia, a w szczególności za przygotowanie pysznego poczęstunku dla zawodników i gości! 🍰🥪 Katering był pierwsza klasa! 🏆 oraz 🍓 Panu Witoldowi Wiatrowi z Popowic – za zasponsorowanie całego zapasu przepysznych, świeżych truskawek, które błyskawicznie znikały ze stołów 🍓😋

⚫️🔴⚪️
MKS! MKS! MKS!

Pełne podsumowanie dzisiejszego turnieju już jutro, a tymczasem łapcie kilka ujęć 📷z Meczu Memoriałowego‼️https://youtub...
16/05/2026

Pełne podsumowanie dzisiejszego turnieju już jutro, a tymczasem łapcie kilka ujęć 📷z Meczu Memoriałowego‼️

https://youtube.com/shorts/U2-3oKsrEpw?feature=shared

🎥Video: FPV Drygala

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

16/05/2026
POLSKO-NIEMIECKA INTEGRACJA NA PARKIECIE! 🇵🇱🤝🇩🇪W ramach naszej wieloletniej współpracy z HSG Osterburg e.V., gościmy w W...
14/05/2026

POLSKO-NIEMIECKA INTEGRACJA NA PARKIECIE! 🇵🇱🤝🇩🇪

W ramach naszej wieloletniej współpracy z HSG Osterburg e.V., gościmy w Wieluniu dwie drużyny z Niemiec (roczniki 2009-10 oraz 2011-12) 🚌💨.

Dzisiaj rozegraliśmy Mecz Przyjaźni 🤾‍♂️, który był idealnym wstępem do wspólnego weekendu. Zawodnicy obu klubów wymienili się drobnymi upominkami 🎁, a na boisku było widać przede wszystkim uśmiechy i sportowy szacunek! 🤗

Dzisiaj wynik nie był najważniejszy – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i integracja.
Cieszymy się, że nasi przyjaciele z Osterburga znów są z nami! 🙌

Jednak to dopiero początek emocji! 🔥 Już w sobotę od godziny 9:00 zapraszamy wszystkich do hali WOSiR 🏟️, gdzie nasi goście oraz ekipy MKS-u i Ostrovii powalczą o zwycięstwo w turnieju memoriałowym 🏆.

Do zobaczenia na hali!

⚫️⚪️🔴
MKS! MKS! MKS!

‼️Po emocjach młodzieżowych podczas sobotniego memoriału na parkiet w hali WOSiR wybiegną zawodnicy, których doskonale p...
12/05/2026

‼️Po emocjach młodzieżowych podczas sobotniego memoriału na parkiet w hali WOSiR wybiegną zawodnicy, których doskonale pamiętacie z występów w barwach MKS-u‼️

💪W meczu memoriałowym zmierzą się:

🔥 Wychowankowie Dariana 🆚 Koledzy Bigosa🔥

To nie będzie tylko walka o bramki 🥅 To przede wszystkim okazja dla chłopaków, żeby znów spotkać się w jednej szatni, wspólnie pobiegać po boisku i w najlepszy możliwy sposób – na sportowo – uczcić pamięć Dariusza Torchały, Sylwestra Perliceusza i Tomasza Łuczaka🤾‍♂️

📣Dla kibiców to świetna szansa, by zobaczyć w akcji byłych graczy MKS-u 👍

📅 Sobota, 16 maja
⏱️14.30
📍 Hala WOSiR Wieluń

Wpadnijcie przybić pionę ze „starymi” znajomymi 😉

⚫️🔴⚪️
MKS! MKS! MKS!

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do hali WOSiR na wyjątkowe sportowe wydarzenie! Rozegramy Memoriał Dariusza Torchały,...
11/05/2026

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do hali WOSiR na wyjątkowe sportowe wydarzenie!

Rozegramy Memoriał Dariusza Torchały, Sylwestra Perliceusza i Tomasza Łuczaka 🖤 To dla nas ważny dzień – łączymy sportową rywalizację z pamięcią o osobach, które przez lata budowały nasz klub.

Będzie to też świetna okazja do spotkania z naszymi serdecznymi przyjaciółmi z HSG Osterburg e.V., którzy odwiedzają Wieluń! 🇩🇪🇵🇱

❓Kogo zobaczymy na parkiecie❓

➡️Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: 2009-2010 oraz 2011-12. 💪
W obu rocznikach o puchar powalczą:
👉 MKS Wieluń
👉 Ostrovia Ostrów Wlkp.
👉 HSG Osterburg

➡️Czekają nas emocjonujące mecze, sporo biegania i przede wszystkim dobra zabawa w duchu fair play. Przyjdźcie pokibicować młodym zawodnikom i przywitać naszych gości z Niemiec!

📅 Sobota, 16.05.2026
🕘 9.00
📍 Miejsce: Hala WOSiR Wieluń

Wstęp wolny – widzimy się na trybunach‼️

⚫️⚪️🔴
MKS! MKS! MKS!

Adres

Wielun

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy MKS Wieluń umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do MKS Wieluń:

Udostępnij

Kategoria