08/06/2026
🔴⚫ Turniej finałowy Bielik Cup w Krakowie dla rocznika 2017❗
W miniony weekend chłopcy z rocznika 2017 wzięli udział w dwudniowym turnieju finałowym ogólnopolskiego turnieju Bielik Cup, który odbył się w Krakowie. Dla przypomnienia promocję do tego wydarzenia uzyskaliśmy w grudniu w warszawskich eliminacjach, w których zajęliśmy 1 miejsce z kompletem zwycięstw.
Do hotelu dotarliśmy w piątek. Po zameldowaniu i kolacji udaliśmy się na krótki spacer, żeby rozładować energię po podróży.
Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy już chwilę po 8 rano. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna FA Leszno. To nie był nasz mecz. Brak koncentracji, odpowiedniego zaangażowania i współpracy skutkował przegraną. Zimny prysznic na początek dnia dobrze zadziałał na chłopców. W kolejnych spotkaniach zwyciężyliśmy z Juventus Academy Kraków i Olimpic Kraków oraz zremisowaliśmy z zespołami Czarni Pruszcz Gdański i w ostatnim meczu z L**h Future Pro. Pierwszy dzień zmagań zakończyliśmy na 3 miejscu w grupie co przyniosło awans do grupy Champions następnego dnia.
Po wszystkich meczach przebraliśmy się, zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy na klasyczny już dla nas spacer, ponownie jak we Wrocławiu, do lokalnego Zoo. Rodzice powątpiewali, że nam się uda, ale chłopcy nie tylko na boisku pokazują swoją determinację i hart ducha. Spacer do Zoo i z powrotem zakończył się kąpielą w Zalewie Zakrzówek. Trwał on łącznie 6 godzin, podczas których chłopcy pokonali PONAD 18 KM po wzgórzystych terenach Krakowa. Kolejny raz zawodnicy udowodnili przede wszystkim sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Po powrocie do hotelu i zjedzeniu kolacji, wszyscy, łącznie z trenerami, szybko poszli spać.
Niedzielne rozgrywki rozpoczęliśmy później, bo o godz. 11:00. Pierwszym rywalem był ponownie L**h Future Pro. Tak jak za pierwszym razem, wynik po końcowym gwizdku wskazywał 1:1. Następnie mierzyliśmy się z drużynami: Karpaty Siepraw, AF Głusk, Szkoła Futbolu Staniątki i UKS Gryf Pleśna. W każdym z tych meczów odnieśliśmy zwycięstwa. Przełożyło się to na I miejsce w grupie Champions.
Po krótkiej przerwie przyszedł czas na mecz ćwierćfinałowy z renomowaną drużyną GKSu Katowice. Od początku mecz stał na wysokim poziomie organizacyjnym i zaangażowania. Dzięki bardzo dobrej grze zdobywamy bramkę na 1:0. Pod koniec meczu po dośrodkowaniu w pole karne i naszym błędzie w obronie GKS zdobywa wyrównującego gola. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 co oznaczało jedno... serię rzutów karnych. W pierwszej i drugiej kolejce skuteczność strzałów była stuprocentowa. W trzeciej decydującej pierwszy strzał oddawała drużyna z Katowic. Uderzenie i.... piękna obrona naszego bramkarza.
Na koniec po pewnym strzale zdobywamy gola i awansujemy do półfinału.
Jakże mogło być inaczej, naszym rywalem w meczu o finał był nie kto inny jak ponownie L**h Poznań. Do trzech razy sztuka. Początek meczu i jak w przypadku dwóch poprzednich zmagań, znów tracimy bramkę na 0:1. Reakcja chłopców mogła być nieinna jak odpowiedzenie dwoma trafieniami. Następnie to L**h dwukrotnie trafił do siatki i na parę minut przed końcem wyszedł na prowadzenie. W końcówce ponownie nasi zawodnicy pokazali wolę walki i zdobyli gola wyrównującego. Mecz zakończył się remisem 3:3. Jak w przypadku ćwierćfinału, o awansie decydowała seria rzutów karnych. Tym razem to nasza drużyna rozpoczynała starcie. Strzał i... gol. L**h również odpowiedział trafieniem. Druga kolejka strzałów nie przyniosła bramek. W ostatniej serii znów byliśmy skuteczni. Przyszedł czas na ostatnie uderzenie. Strzał i.... ponownie piękna obrona naszego bramkarza. Emocje u wszystkich nie do opisania. Następny mecz - finał.
W finale czekała na nas drużyna z Leszna. Ta sama, z którą przegraliśmy pierwszy, a zarazem jedyny, mecz w turnieju. Ostatni mecz to już był nasz koncert. Piękne zespołowe akcje, rozgrywanie od tyłu, dużo pojedynków 1x1 i strzałów. Po kolejnym składnym rozegraniu zdobywamy bramkę na 1:0. Taki wynik utrzymał się już do końca a to oznaczało jedno........... I MIEJSCE 🥇🔥
Radość, wzruszenie i duma była wszechobecna. To ogromny sukces i wyróżnienie dla chłopców za ich determinację, wolę walki, drużynowość, a przede wszystkim ich umiejętności i prezentowany poziom. Jesteśmy bardzo dumni za ich postawę i rozwój, nie tylko piłkarski.
1 miejsce w ogólnopolskim turnieju, w którym łącznie we wszystkich turniejach eliminacyjnych wzięło udział PARĘSET DRUŻYN z rocznika 2017 to nielada wyczyn. W samym turnieju finałowym wzięły udział 42 zespoły. Nasz finalny bilans to 9 zwycięstw, 3 remisy i 1 przegrana, a w bramkach 37 strzelonych i 11 straconych.
Ogromne podziękowania dla Rodziców za obecność i wsparcie.
Dziękujemy również organizatorom za wzorową organizację boiskową i pozaboiskową. Byliśmy na wielu turniejach i możemy powiedzieć jedno:
Bielik Cup - dobra robota 💪🔥
To ostatni nasz turniej w tym sezonie. Za nami bardzo intensywny czas. Niedługo przyjdzie pora na podsumowania. Dziękujemy wszystkim Zawodnikom oraz Rodzicom za poświęcony czas (i nie tylko) oraz zaufanie i wsparcie.
Trenerzy: Franek Sajór i Rafał Krzywicki