25/05/2026
Pracowity weekend KSD 2011
Ostatnie dni dostarczyły nam wielu emocji oraz niezapomnianych wrażeń. Ekstraliga oczywiście grała, o czym już pisaliśmy. Poza jednak ligowym graniem piątek, sobota i niedziela stały pod znakiem wytężonej pracy przy przygotowaniu pikniku na obiektach Drukarza. Młodzi prażanie już od piątku czynnie brali udział w tym przedsięwzięciu i trzeba przyznać, że mają spory wkład w inaugarację obchodów 100 lecia klubu. Sobota to kolejne działania w tym zakresie a niedziela miała być zwieńczeniem tych wysiłków.
Panowie, wielkie brawa i podziękowania za Wasz pozaboiskowy wkład w wielopokoleniową społeczność Klubu Sportowego Drukarz 🤝👏
Przechodząc do niedzieli, na którą rodzina KSD czekała podkreślić trzeba, że cała Praska Ferajna tuż po ligowym graniu z Deltą w Ząbkach, udała się do Parku Skaryszewskiego żeby wraz z wszystkimi innymi rocznikami hucznie rozpocząć świętowanie. Po turnieju dla rocznika 2016, niemalże wszyscy zawodnicy klubu z prawego brzegu Wisły, przy dźwiękach klubowego hymnu wyszli na główną płytę tworząc kilkusetosobowy marsz w przepięknych niebiesko-biało-czarnych barwach. Ta żywa flaga Drukarza ostatecznie utworzyła na boisku liczbę 100 pokazując ile lat temu zaczęła się historia tej społeczności.
Tego dnia na wszystkich gości czekał ogrom atrakcji. Zarówno mali jak i duzi mogli znaleźć coś dla siebie. Była "partyjka" szachów z mistrzem tej dyscypliny. Był turniej walking football dla ciut starszych piłkarzy, były "dmuchańce" dla wszystkich i oczywiście wiele rozmów o wszystkim i o niczym. Było klawo 😊
Natomiast KSD 2011 czekało na jeszcze jedną atrakcję. Mianowicie o godz. 16 rozpoczął się turniej rodziców 😎🫡 frekwencja dopisała, chyba nie było rocznika, który nie wystawiłby swojej kadry. Turniej bez napinki i dla oczywistego fanu, co nie znaczy że zabrakło charakteru, zawziętości i emocji.
Nasza ekipa wystąpiła w składzie:
1. Bramkarz
2. Obrońca
3. Pomocnik
4. Pomocnik/napastnik
5. Aktywni rezerwowi
😜 nie podamy nazwisk bo widziani byli skauci, którzy energicznie coś notowali w swoich kajetach 😜 musi Wam wystarczyć, że ekipa była przednia.
Przez fazę grupową przeszli jak burza (co może tłumaczyć chwilowe załamanie pogody) wygrywając ją w cuglach ⚽️ a ozdobą na pewno była "podkręcona" bramka jaką zdobył Bo..n 😎 zresztą inne gole również były rzadkiej urody, co tylko wzmagało doping rozpromienionych przedstawicielek damskiej części publiczności 🫣☺️
"Starsi" prażanie tak się rozkręcili, że jedna z drużyn dowiedziawszy się, iż w półfinale to właśnie KSD 2011 będzie ich przeciwnikiem, w trybie natychmiastowym zrezygnowali z dalszego udziału. Uchylając nieco rąbka tajemnicy podpowiemy, iż ekipa ta przez cały najbliższy rok (do następnego turnieju) ma zamiar sumiennie trenować na obiektach Drukarza z piłkarzami z akademii, żeby lepiej się przygotować do tej konfrontacji. Panowie - czekamy 😉😁🤝⚽️
Pozostał do rozegrania zatem tylko Wielki Finał. Drugim finalistą została reprezentacja KSD 2014b 🤝💪
Emocje w grande finale sięgały zenitu, gra toczyła się w zawrotnym tempie. Sytuacji podbramkowych było mnóstwo, żelazna defensywa robiła co mogła, dryblingi jak za starych dobrych czasów, kości, mięśnie i ścięgna działały jakby zapomniały, że okres świetności juz za nimi. Kibicki szalały, "rożen" się palił (albo o coś innego chodziło 😉😁), tylko sędzia w tym całym szaleństwie nie stracił chyba głowy - na chłodno i bez emocji nie pozwolił sobie wejść na głowę i jednocześnie pozwalał na "męską grę".
Niestety, końcowy wynik, który pozostawił spory niedosyt to 3:1 dla KSD 2014b. Za rok wrócimy mocniejsi 🫡
Ekipie z 2014 przesyłamy gratulacje a naszym rodzcom/piłkarzom dziękujemy za ten turniej - jesteście wspaniali 💪
Po finale był czas na wywiady, wręczenie medali i dyplomów, foto na ściance przed grupą paparazzi i klubowych fotografów. Potem można już było rozjechać się na wizyty w zakładach pracy... tzn. do domów. Piękny dzień ⚽️🥈💙🤍🖤
A Praska Ferajna przystąpiła do kolejnych prac związanych z posprzątaniem po pikniku - brawo chłopaki 💪
P.S. wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy aktywnie zorganizowali to Święto 💜🤍🖤