14/04/2023
EGO LIFTING🤨
Wyjaśniając pojęcie jest to podnoszenie jak największych ciężarów bez względu na technikę, zdrowie i bezpieczeństwo, silnie natomiast podbudowujące nasze ego. Szczególnie obserwuję to zjawisko wśród osób bardzo młodych. Zawsze powtarzam żeby ćwiczyć ciężko - owszem, ale prawidłowo technicznie! Tu na załączonym filmiku widzicie, że przed treningiem swoje ego zamknąłem w szafce w szatni i nie podniosłem 210kg w martwym ciągu. Wiedziałem, że albo zegnę się w pół w odcinku lędźwiowym i dźwignę ten ciężar albo po prostu zostawię go na podłodze i nic mi się nie stanie😉.
Nie rozumiem wielu osób na siłowni, które chwytają zbyt duże ciężary, na które ewidentnie nie są gotowe. Następnie szybko łapią pierwszą kontuzję (często niestety poważną) i wtedy mają tylko dwa wyjścia z tej sytuacji:
1. Kończą swoją przedwczesną karierę na siłowni.
2. Mądrzeją i zaczynają uczyć się techniki.
A wystarczy kogoś zapytać i poprosić o pomoc w nauce zanim wydarzy się coś złego🤦🤷.