15/05/2026
📢 Szanowna Pani Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy ogłosiła dzisiaj na swoim Fb, że:
🔖 komisja przetargowa zakończyła udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów w przetargu na modernizację ośrodka sportowego Konwiktorska 6.
🔖 wpłynęło ponad 250 złożonych pytań, które dotyczyły głównie wielobranżowej dokumentacji projektowej i spraw finansowych.
Jak napisała Pani Wiceprezydent zaangażowani w ten etap przetargu byli: komisja przetargowa, firma JSK Architekci, Zarząd Dróg Miejskich, Aktywna Warszawa, Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, Biuro Rozwoju Gospodarczego i Biuro Sportu.
👉Co teraz?
* 30 czerwca powinno planowo nastąpić otwarcie ofert,
* do końca tego roku ma nastąpić zawarcie umowy ze zwycięzcą konkursu ofert.
Pani Wiceprezydent deklaruje, że kwota zarezerwowana w budżecie miasta na modernizację obiektów Polonii to 1.4 mld zł.
🤔Z której strony nie patrzeć, a jako Poloniści widzieliśmy już wiele, można przypuszczać, że spawy jakoś powinny iść do przodu.
Nasz sceptycyzm nie bierze się znikąd, bo niejeden oszukanieć rządzący lub pseudo biznesowy zrobił nas wcześniej w nogę.
Dlatego wierzymy, a nie byliśmy tak blisko na żadnych papierach wcześniej, że może tym razem jednak Polonia Warszawa z całą swoją historią i ponad stuletnim dorobkiem kształcenia sportowego niezliczonej liczby dzieci i młodzieży Miasto Stołeczne Warszawa nie zostanie znowu z jakiegoś powodu sama na boisku.
🖤 Pani Wiceprezydent jak zawsze dziękujemy za wspieranie Polonii i czekamy na kolejne dobre wiadomości.
Polonia Warszawa Kibice Razem Polonia Warszawa Akademia Piłkarska Polonia Warszawa SKK Polonia Warszawa KKS Polonia Warszawa