11/04/2024
Siema! 🤚
Pierwsza nocka w sezonie za nami!!
Udaliśmy się na pobliskie łowisko Stowarzyszenia PZW. 🎣
Wytypowaliśmy miejsce, które na pierwszy rzut oka wydawało się sensownym wyborem…
Przystąpiliśmy do rozstawiania sprzętu, a
następnie szybka wywózka przygotowanych zestawów łódką zanętową we wcześniej wybrane miejsca. 😁
Na pierwsze branie nie musieliśmy czekać zbyt długo szybkie zacięcie i niewielkich rozmiarów, ale cieszący oko Amur pokazał się na zestawach Eryka.
🔥🐟
Kilka zdjęć, odkażanie i Amur bezpiecznie wraca do wody. 😜
Następnie udało się nam spełnić niewielkie marzenie kolegi Patryka, który chciał złowić swojego pierwszego w życiu Jesiotra. Wytypowaliśmy miejsce, w którym spodziewaliśmy się obecności żerujących jesiotrów. 🤔
Nasza strategia przyniosła zamierzony cel, Patryk Folwarczny szybko podjął walkę z rybą, hol był niesamowity! Jesiotr niezbyt miał ochotę na wpłynięcie do podbieraka, ale po kilkuminutowym holu wylądował na krótkiej sesji zdjęciowej 🔥😃🎣
Kolejne branie nastąpiło kilka godzin później: mniejszy karp na wędkach Eryka.
W międzyczasie straciliśmy kilka brań, niektórych ryb nie udało się wyjąć z wody, ponieważ podczas zacinania spadały z haka… Podejrzewamy, że były to mniejsze karpie 🙁
W nocy, gdy każdy z nas odpoczywał, Oscar usłyszał branie na wędkach Patryka, szybko przystąpił do holu ryby, niestety ryba okazała się za silna na tak przygotowany zestaw i tym sposobem Oscar stracił być może swoje nowe PB…😞
Ostanie branie podniosło na duchu Oscara, po nieudanym wcześniej holu wyciągnął pięknego pełnołuskiego Karpia.. 🔥🤯
Wkrótce na naszym kanale na YT krótki daily vlog z powyższej zasiadki !! 😄
Dzięki !! Do Następnego MCT !! 👊