26/05/2026
🥋 Grand Prix Tarnowa za nami!
W sobotę, 23 maja, Tarnów znów był miejscem mocnej rywalizacji judo. Na matach spotkali się zawodnicy kategorii U13 i U15, a od pierwszych walk było widać, że turniej ma bardzo dobry poziom sportowy.
W kategorii U13 rozegrano Otwarte Mistrzostwa Malopolski Dzieci, natomiast w kategorii U15 odbyły się Rankingowy Turniej Młodzików Małopolskiego Związku Judo. W zawodach wystartowali reprezentanci aż 28 klubów, co przełożyło się na dużą liczbę pojedynków, dobrą obsadę i sportową atmosferę na hali.
MKS Pałac Młodzieży Tarnów zakończył turniej z bardzo dobrym wynikiem drużynowym. W klasyfikacji punktowej nasz klub wywalczył II miejsce, potwierdzając, że praca wykonywana na co dzień na treningach ma swoje odbicie także podczas zawodów.
Po wygranych pojedynkach
🥇 Złote medale zdobyli:
Liliana Drelicharz
Aleksandra Wojna
Antek Mleczko
🥈 Srebrny medal zdobył:
Jakub Szczyrek
🥉 Brązowe medale zdobyli:
Zuzanna Kukla
Dominik Kozioł
Aleksander Grzesik
To był turniej, w którym liczyły się nie tylko miejsca na podium, ale także każda odważnie podjęta walka, każda próba wykonania techniki i każde doświadczenie wyniesione z maty. Dla młodych zawodników takie starty są kolejnym krokiem w sportowym rozwoju.
Ten rok jest dla nas szczególny — sekcja judo w Pałacu Młodzieży w Tarnowie obchodzi 60-lecie działalności. Grand Prix Tarnowa było więc nie tylko sportową rywalizacją, ale też pięknym elementem historii, którą nasza sekcja pisze już od sześciu dekad.
60 lat tradycji. Kolejne pokolenia judoków. Ta mata nadal ma swoją siłę. 🥋