KSN Start Warszawa

KSN Start Warszawa Klub Sportowy Niepełnosprawnych „Start” Klub Start zrzesza niepełnosprawnych sportowców z Warszawy i okolic.

Dyscypliny w których działają nasi niepełnosprawni sportowcy to:
- koszykówka na wózkach
- żeglarstwo morskie
- pływanie
- boccia
- tenis stołowy
- lekka atletyka

23/12/2025
Bardzo miłe, dziękuję :)  KK
12/12/2025

Bardzo miłe, dziękuję :) KK

Środa 10 grudnia 2025 była moim ostatnim dniem pracy w Klubie Sportowym Niepełnosprawnych START. Po ponad 36 latach prez...
10/12/2025

Środa 10 grudnia 2025 była moim ostatnim dniem pracy w Klubie Sportowym Niepełnosprawnych START. Po ponad 36 latach prezesury, przekazałem władzę w stowarzyszeniu mojemu następcy – Krzysztofowi Kuflowi. Moje odejście z Klubu zapowiadane było już od kilku lat, lecz dopiero teraz wypracowaliśmy okoliczności w których zamiar ten skutecznie udało się zrealizować. Ochodzę, bo uznałem że Klub wymaga zmian i przekształceń na miarę potrzeb i wyzwań XXI wieku, a tego typu zmiany mogą przeprowadzić jedynie nowi ludzie, pełni sił i możliwości, nie obciążeni zbędnymi sentymentami i uwarunkowaniami, oraz gotowi na podjęcie nowych wyzwań.
Odchodząc, chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, z którymi przez kolejne lata pracy w Klubie przyszło mi się spotykać oraz współpracować. Dziękuję zawodnikom i trenerom, bo to z myślą o Was tworzyliśmy ten Klub, tak aby był on miejscem przyjaznym dla wszystkich niepełnosprawnych, tych którzy chcą trenować i rywalizować sportowo zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym. Dziękuję członkom Zarządu Klubu i Komisji Rewizyjnej, którzy wraz ze mną złożyli rezygnację z pełnionych funkcji, umożliwiając tym samym spokojne i planowe przeprowadzenie przygotowywanych od roku zmian.
Dziękuję też za merytoryczną i przyjazną współpracę wszystkim pracownikom urzędów i instytucji, z którymi od lat nasz Klub współpracuje i bardzo proszę o takie samo merytoryczne i przyjazne podejście do moich następców, którzy od dziś z pełnym zaangażowaniem będą pisać kolejne rozdziały historii Klubu. W sposób szczególny prośbę tę kieruję do PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , Miasto Stołeczne Warszawa , Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Bez Państwa przychylności i merytorycznego wsparcia z pewnością nasz Klub nie mógłby istnieć.
W sposób wyjątkowo szczególny, chciałbym serdecznie podziękować Władzom i wszystkim pracownikom Białołęcki Ośrodek Sportu. Jestem głęboko przekonany, że przez lata udało nam się wspólnie stworzyć wzorcowy i idealny model współpracy, a w Białołęckim Ośrodku Sportu czuliśmy się zawsze jak we własnym domu. Bardzo zależy mi na tym, aby ten wzorcowy model współpracy nad mógł być kontynuowany.
Na koniec, za lata współpracy, chciałbym bardzo serdecznie podziękować Pani Marzenie Kozłowskiej i Grzegorzowi Papisowi. Bez Waszej ciężkiej pracy i zaangażowania z pewnością naszego Klubu dawno by już nie było.
Dziękuję,
Krzysztof Jan Kwapiszewski

III GP w Tenisie Stołowym ONW Krakowie, w dniach 6-7 XII 2025, nasza klubowa reprezentacja tenisistów stołowych uczestni...
09/12/2025

III GP w Tenisie Stołowym ON
W Krakowie, w dniach 6-7 XII 2025, nasza klubowa reprezentacja tenisistów stołowych uczestniczyła w III Grand Prix Polski. Była to kolejna runda kwalifikacyjna do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski. Z naszej pięcioosobowej reprezentacji klubowej najlepiej zaprezentował się Ryszard Papis, który zajął pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i później dotarł aż do finału, w którym niestety musiał uznać wyższość swojego przeciwnika – Janusza Chamota ( IKS Jezioro Tarnobrzeg), z którym przegrał w stosunku 1:3.
Bardzo dobrze spisał się też Włodzimierz Brylak (klasa 9), który tak jak Ryszard Papis zajął pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, niestety później, w ćwierćfinale, uległ 2:3 Janowi Dukalskiemu z UKS Return Piaseczno. Bardzo duże postępy poczynił Adam Żurawski (klasa 7), który po kilku latach przerwy powrócił do uprawiania sportu. Adam zajął drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, niestety w grach o miejsce przegrał w ćwierćfinale 1:3 z Adrianem Kochoniem (IKS Jezioro Tarnobrzeg).
Nieco słabiej wypadli dwaj pozostali nasi reprezentanci – Mariusz Kaniak (klasa 4-5), który zajął trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej i nie zdołał awansować do gier o miejsca oraz Tomasz Wojciechowski (klasa 11), który także zajmując trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej nie awansował do dalszych gier.

Turniej w Muzeum Sportu i TurystykiNa zaproszenie pana Piotra Banasiaka, czwartego grudnia 2025 , gościliśmy  w Muzeum S...
08/12/2025

Turniej w Muzeum Sportu i Turystyki
Na zaproszenie pana Piotra Banasiaka, czwartego grudnia 2025 , gościliśmy w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Okazją do odwiedzin Muzeum były obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Naszym sportowym wkładem w obchody było rozegranie pokazowego turnieju bocci, w którym obok naszej drużyny wystąpił też zespół z Radomia. W turnieju pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Szyjanowicz, drugie Dawid Staniszewski zaś na trzecim miejscu uplasował się ex aequo Wojciech Wojtysiak i Konrad Lipowski.
Jako nagrodę główną nasz Klub otrzymał plecak na bile, zestaw sędziego oraz zestaw taśm do wyklejania boisk.
Panu Piotrowi Banasiakowi, oraz Dyrekcji Muzeum, serdecznie dziękujemy za otrzymane zaproszenie oraz za obdarowanie nas cennymi nagrodami rzeczowymi.

Finał MP w Bocci Niestety, drugi rok z rzędu nie możemy poszczycić się medalem Mistrzostw Polski w Bocci. W dniach 20-23...
25/11/2025

Finał MP w Bocci
Niestety, drugi rok z rzędu nie możemy poszczycić się medalem Mistrzostw Polski w Bocci. W dniach 20-23 listopada 2025, w Wągrowcu, rozegrano turniej Mistrzostw Polski, w którym nasz klubowy zespół walczył o jak najwyższe miejsca w tabeli końcowej.
Niestety, nie wszystkie straty z całego sezonu ligowego udało się nadrobić i również w tym roku nikt z naszych zawodników nie znalazł się na przysłowiowym "pudle". Nieco lepiej poszło naszym zawodnikom w rozgrywkach II ligi bocci. W tej chwili czekamy na informacje czy któryś z naszych zawodników drugoligowych awansuje do przyszłorocznych rozgrywek pierwszoligowych.
Wynik zakończonych MP w Bocci:
I liga
Konrad Lipowski kat. BC2 - 5 miejsce
Patryk Szuba kat BC2 - 7 miejsce
Łukasz Brożek kat. BC3 - 10 miejsce
II liga
Łukasz Szyjanowicz kat. BC2 - 2 miejsce
Dawid Staniszewski kat BC3 - 1 miejsce
Bartosz Nazarczuk kat BC3 - 3 miejsce

Zaczynamy nasz udział w SK X KACPA CHALLENGE  :)  jest moc, jest zabawa :)
23/11/2025

Zaczynamy nasz udział w SK X KACPA CHALLENGE :) jest moc, jest zabawa :)

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Warszawy. Nasza klubowa drużyna koszykówki na wózkach weźmie udział w SK x KACP...
21/11/2025

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Warszawy. Nasza klubowa drużyna koszykówki na wózkach weźmie udział w SK x KACPA Challenge. Będzie się działo :)

Nic nie mówimy, nic nie zapeszamy, lecz rozpoczynamy walkę w Finale Mistrzostw Polski w Bocii :)
21/11/2025

Nic nie mówimy, nic nie zapeszamy, lecz rozpoczynamy walkę w Finale Mistrzostw Polski w Bocii :)

🏀 Inauguracja sezonu 2025/2026 🏀Za nami pierwszy Turniej Ligowy Koszykówki na Wózkach 2025/2026 PLKnW. Tym razem rozpocz...
19/11/2025

🏀 Inauguracja sezonu 2025/2026 🏀
Za nami pierwszy Turniej Ligowy Koszykówki na Wózkach 2025/2026 PLKnW. Tym razem rozpoczęcie sezonu odbyło się na warszawskim parkiecie, gdzie nasze Feniksy zdobyły komplet punktów. Do Białołęcki Ośrodek Sportu przyjechały drużyny z Białegostoku oraz Rzeszowa, dopisała również frekwencja wśród kibiców, którzy mogli wraz z drużynami przeżywać niesamowite emocje! Ostatni raz te drużyny walczyły ze sobą podczas Turnieju Finałowego PLKnW 2024/2025, gdzie Warszawa zajęła 4 miejsce.
Krótkie podsumowanie poszczególnych spotkań:

1️⃣Warszawa vs. Białystok 56:47
(20:19; 12:12; 12:10; 12:6)
Walka Goliata z Goliatem. Jak to zazwyczaj bywa, mecze z START Białystok są mocno wyrównane, nie inaczej było i tym razem. Obie drużyny przez większość spotkania grały punkt za punkt, jednak w tym spotkaniu Gospodarze mieli lepszą skuteczność.

2️⃣Białystok vs. Rzeszów 61:42
(16:9; 16:12; 17:8; 12:13)
Pomimo drugiego meczu z rzędu, dobrze dysponowana drużyna z Białegostoku, zasilona równie dobrze dysponowaną ławką rezerwowych, w kontrolowanych warunkach doprowadziła do swojego zwycięstwa. Niemniej jednak ambicje oraz waleczność Rzeszowa przyprawiały o szybsze bicie serca kiedy piłka raz za razem trafiała do obręczy niebezpiecznie zbliżając wynik do remisu.

3️⃣Warszawa vs. Rzeszów 58:33
(18:12; 4:7; 26:4; 10:10)
Tak samo jak pierwszy, trzeci mecz był momentem "odegrania się" za zeszłosezonowy finał. 12 osobowy skład Warszawy nie dał cienia szans drużynie z Podkarpacia start.rzeszow.pl i po 40min zakończył mecz zwycięstwem. Zdecydowanie długa ławka pomogła utrzymać świeżość na parkiecie co skutkowało lepszą dyspozycją meczową poszczególnych zawodników.

Dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie, walkę i emocje! 👏 oraz licznie zgromadzonym kibicom za doping📣 Czekamy na kolejne spotkania w tym sezonie i zapraszamy do kibicowania!

Turniej współfinansowany był ze środków Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz BNP Paribas.



Trening :)
30/10/2025

Trening :)

30/10/2025

Taki trening to my lubimy :)

Adres

Remiszewska 14
Targówek
03-550

Telefon

+48228265410

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy KSN Start Warszawa umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do KSN Start Warszawa:

Udostępnij