11/10/2013
Właśnie z konta AZS RADEX Szczecin wyszedł nowy post! Żart? Nic z tych rzecz. Faktycznie obecnie nie funkcjonujemy na koszykarskiej mapie Polski ale …to jeszcze nie koniec:)
Witamy Was po dłuższej przerwie. Od momentu kiedy wiadomo było, że wycofujemy się z rozgrywek wielu osobom towarzyszyły mieszane uczucia. Kilka miesięcy wcześniej sprzedano w mediach temat pt. "fuzja szczecińskich klubów” i dalej już wszyscy widzieli jak to się potoczyło. O tym można napisać sporo i może tak się stanie ale na pewno nie teraz. Kolejne rozmowy z zawodnikami czy po prostu zwykłymi kibicami uświadomiły mi, że jesteście bardzo ciekawi jakie losy spotkały naszych koszykarzy, trenerów i innych osób związanych z klubem.
Pomyślałem sobie, że coś na ten temat wiem i stąd pomysł na ten post. Enjoy!
W pierwszej kolejce 1 LM w hali SDS-u mieliśmy od razu mecz z podtekstem. Oto do Szczecina zawitał były rozgrywający akademików – Łukasz Pacocha. Pewnie wielu z Was słyszało/czytało historię niedoszłego transferu Łukasza do Wilków. Powiem Wam - ile osób, tyle historii i żadna prawdziwa ;) ale nie o tym.
Generalnie Sokoły nie polatały, a Wilki nie wyglądały na zbytnio wygłodniałe. Balcer i Majer mocno pomęczyli Paciego, który wobec kontuzji Barana musiał klepać cały mecz na jedynce. W sumie za dużo emocji nie było bo bez odpowiedniego wsparcia, Łukasz w pojedynkę za dużo nie ugrał. W czwartej kwarcie na niespełna cztery minuty (i tylko tyle w całym meczu) pojawił się Igor Trela. Wydawało mi się, że mecze przedsezonowe miał nie najgorsze ale… może mi się wydawało. Coach Ż. tak zadecydował, Wilki wygrały, więc generalnie po temacie.
Na pochwałę zasłużył za to Piotrek Wilento (Szczeciński Basket). Pozytywnie zwariowałem jak zobaczyłem kiedy wchodzi na mecz w koszulce meczowej AZS RADEX:)
W innych spotkaniach Jerry Allegrowicz Koszuta rzucił 11 oczek ekipie mojego ulubieńca Duśana Radovica (porażka Spójni z Krosnem 53:68), a Adam Linowski w barwach Znicz-a nie zagrał ani minuty. A propos Pruszkowa, w tym zespole podstawową jedynką od początku sezonu jest przymierzany przed ubiegłymi rozgrywkami do Radex-u, Dawid Mieczkowski. Póki co radzi sobie bardzo przyzwoicie. Silny skrzydłowy Rufus Malitka zameldował się na ponad 7 minut, zdobywając dwa oczka (porażka Znicza na wyjeździe z WKK).
Druga kolejka to podróż Wilków do Krosna. Generalnie daleko, teren trudny, specyficzny trener Duszko itp. Oglądałem relację tekstową LIVE i cały czas było na styku. Więcej pograł Igor, który wobec absencji Mroza do 12 punktów dołożył 9 desek. Szkoda, że tak mało grali Majer i Balcer (obaj po ok 8 minut i po jednej trójce). Ostatecznie porażka Wilków, a kto jeszcze nie widział to może zobaczyć skrót video. Co prawda operator kamery był wyraźnie pobudzony chyba swoim debiutem w tej roli bo obraz lata we wszystkie strony ale coś tam można zobaczyć -> http://www.telekrosno.pl/video/sport/13100502.html .
Dobry mecz w Pruszkowie, gdzie Znicz trochę niespodziewanie (przynajmniej dla mnie) rozprawił się z Dąbrową. W końcu „poszarpał” Adam Linowski (7 punktów i 6 zbiórek), Dawid Mieczkowski zgromadził eval na poziomie 11, a Malita w tym meczu nie zagrał.
Spójnia wtopiła drugie spotkanie, tym razem w Bydgoszczy gdzie nie wystarczyło 16 oczek Jurka Koszuty.
Ale teraz będzie lepiej. Dlaczego? A no dlatego, że do akcji na treningach i meczach wchodzi Marcin Rzeziol Zarzeczny! Koszykarz trenował ostatnio w trzecioligowym Gryfie Goleniów ale ostatecznie wylądował w zespole, którego jest wychowankiem.
Na miano MVP drugiej kolejki zapracował sobie za to Łukasz Pacocha! 27 punktów, 6 asyst i 3 deski w niespełna 30 minut pozwoliły wygrać Sokołom na własnym boisku z Jaworznem 90 do 67. Po tym meczu ciekawy formy Paciego, trener Wojciech Zeidler przeanalizował jego grę tworząc nawet materiał video -> http://blogcoachaz.mvp-magazyn.pl/lukasz-pacocha-wzor-graczy-obwodowych/ -592 .
Z innych parkietów, ruszyła druga liga i MLB. Tam też odnajdziemy „akademickie” twarze (szkoda, że tylko tam). Oto co udało mi się wyłowić:
- Łukasz Biela (MLB Major - Unibaltic) wygrana z GJK (31 punktów, 10 zbiórek)
- Karol Pytyś (Unibaltic) nie grał
- Wojciech Zeidler (Basket Piła) porażka z Notecią (buzzerbeater Mikołaja Groda na zwycięstwo inowrocławian)
- Jakub Maksymiuk (GTK Gliwice) wygrana z Kłodzkiem, 17 minut i 4 oczka
- Mariusz Wójcik (MKS Skierniewice) wygrana z Piasecznem (Mario 24 pkt. 16 desek, eval 36)
- Łukasz Bąk (Księżak Łowicz) wygrana z Sokołem Ostrów Mazowiecka (15 pkt, 6 zb.)
A co u innych?
Cieszę się bardzo, że w ekstraklasie znowu zobaczymy Maćka Raczyńskiego. Co prawda ostatni sezon w naszych barwach nie należał dla niego do zbytnio udanych ale po try outach w Koszalinie potrafił do siebie przekonać trenerów Sretenovicia i Milicicia. Trzymam kciuki za jak największą ilość minut na parkietach PLK!
Bez Klubu pozostał za to Krzysiek Mielczarek (podobno oferty były ale nie przekonały Mielczara). Nie znalazłem informacji co z Miszczukiem i Jaromirem. Zapewne gdzieś na parkietach ligi amatorskiej MLB pojawią się kolejne nazwiska zawodników związanych z AZS-em Radex.
Trener Zbigniew Majcherek dzielnie pracuje ze swoim zespołem młodzików (UKS Trójka Kosz). Tak samo zresztą jak trener Czesław Daś, który również w tym roczniku (r. 2000) goni do pracy zawodników Bombardiera. Nasi byli masażyści Łukasz Wrzalik i Grzesiek Michalski pracują przy ekstraklasowym zespole Wilczyc, a rzecznikiem całego klubu jest Adam Wosik. W szczecińskim światku dziennikarskim na różnych platformach (gs24.pl, Prawobrzeże, Morze Bałtyk, SportoweFakty.pl itp.) odnajdziemy Przemka Sierakowskiego oraz Rafała Czajkowskiego. Reszta osób, która z nami współpracowała – na ten moment danych brak.
I to byłoby na tyle w tym odcinku. Sorry za wszystkie ewentualne błędy ale muszę się „rozpisać”. Swego czasu trochę tych treści na naszej stronie klubowej popisałem (jak przeliczyłem to od początku pracy w klubie blisko 600). Kolejne wywody będą już krótsze. Może wystrzelimy z jakimś wywiadem? Dla fanów zainteresowanych występami „akademików” 1 LM, przedstawiam plan na przyszły weekend:
- Balcer, Majer i Igor vs. Astoria (niedziela, godz. 16:00 SDS)
- Jerry i Rzeziol vs. Kutno (sobota, godz. 17:00 Stargard)
- Paci vs. WKK we Wrocławiu (sobota, godz. 17)
- Adam i spółka vs. Stal w Ostrowie (sobota, godz. 18:30)
Z koszykarskim pozdrowieniem, Paweł Kulczycki
tel. 500122243
twitter