31/05/2026
To byly wyjątkowo trudne Mistrzostwa dla Swarzędza, ale wracamy ze złotem! 🏆
W tym roku na Młodziezowe Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2026, które odbyły się w Krakowie wystawiliśmy 4 zawodników. O wysokim poziomie zawodów i tym, że Muaythai to prawdziwe mocne i twarde walki świadczy fakt, że troje z czworo naszych zawodnikow po swoich walkach wylądowało w szpitalu.
Na szczęście ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebiezpieczeństwo i są pod profesjonalną opieką 🙏
Muaythai to walki full contantowe, nawet w przypadku dzieci. Zawsze istnieje duże ryzyko kontuzji, jednak jest to sztuka walki uznawana za najbardziej brutalną i najbardziej skuteczną świecie.
Wielu Mistrzów największej fighterskiej organizacji UFC wywodzi się właśnie z Muaythai między innymi nasi rodacy: Joanna Jędrzejczyk, czy Jan Błachowicz, ale również np Jon Jones czy Anderson Silva. Zawsze mamy świadomość ryzyka, ale jednocześnie mamy chęć rywalizacji na najwyższym poziomie, a nie gdzie walki są przerywane "bo ciosy są za mocne" a znamy też i takie dycypliny i formuły :)
Żeby było dobrze to nie może być łatwo❗️
Na pierwszy ogień poszedł Mateusz Pietrasik, dla którego była to 3 walka i pierwszy duży turniej. Mateusz zaczął agresywnie, pewnie, jednak doswiadczenie i opanowanie rywala sprawiło, że Mati został trafiony w nos tak mocno, że został on złamany w dwóch miejscach. Jeszcze tego nie wiedząc, ale widząc jak nasz zawodnik wyraźnie słabnie i dostaje w ten nos co raz więcej ciosów łokciami, zdecydowaliśmy sie poddać walke w trosce o zdrowie naszego zawodnika. Mateusz wraca bez medalu ale z niezwykle ważnym doświadczeniem z pierwszego turnieju, brawo 👏👏👏👏
Kolejnym naszym zawodnikiem biorącym udział w tym turnieju był Kacper Dąbrowski, dla którego była to druga walka w życiu. Szkoda Kacpra, bo walke zdecydowanie wygrywał od samego początku. Udało mu sie nawet powalić przeciwnika dwukrotnie na ziemię. Niestety juz w pierwszej rundzie został niefortunnie trafiony palcem u stopy w oko. Nie byl w stanie kontynuwać walki i finalnie musieliśmy udać się do szpitala na badania. Wstępnie wszystko dobrze, jednak Kacpra czeka obowiązkowa kontrola po 7 dniach w szpitalu już w Poznaniu. Kacper wraca z zasłużonym brązowym medalem 🥉 Bo gdyby nie ten nieszczęsny palec to naszym zdaniem spokojnie by tę walkę wygrał.
Zuzanna Korcz kolejny raz trafiła na medalistkę Mistrzostw Świata i wielu turnieji międzynarodowych. Rywalka była zdecydowana faworytką, jednak Zuzia postawiła naprawde trudne warunki. Po wygranej pierwszej rundzie nabraliśmy wiatru w żagle i do końca wierzyliśmy, że wygramy to starcie. Niestety przeciwniczka po pierwszej rundzie mocno sie zmobilizowała i chociaz przegraliśmy naprawdę minimalnie to jednak musieliśmy uznać wyższość lokalnej zawodniczki. Tak czy inaczej nie mozna Zuzi absolutnie nic zarzucić. Wygrała runde. Do konca walczyła o zwycięstwo, przegrała minimalna różnica punktów. Na dowód tego, że Zuzia zostawiła serce w ringu jest fakt, że Zuzia aktualnie przebywa w szpitalu pod kroplówką. Na szczęście jest pod profesjonalną opieką i grozi jej jedynie bliżej nieokreslona przerwa od mocnych treningów i rywalizacji ringowej. Wielkie brawa i dużo zdrowia dla Zuzi, która została pełnoprawna Wicemistrzynią Polski 🥈
Jako główny trener dodam tylko, ze dawno nie widziałem takiego zacięcia, determinacji i woli walki u tak młodej zawodniczki 👏
Ida Mójta kolejny raz pokazała że jej tytuły to nie przypadek. Dwie walki i dwie wygrane przed czasem w tym finał z Wicemistrzynią Świata i jak dotąd jedyną zawodniczką z Polski, ktora z Idą wygrała, a było to w 2024 roku. Także nie dość, ze wygrala z Wicemistrzynią Świata, to jeszcze zrewanżowała się za przegraną sprzed dwóch lat. Ponad to Ida kolejny rok z rzędu otrzymała tytył najlepszej zawodniczki swojej kategorii wiekowej 🏆
Ogólny wynik to: 1x🥇 1x🥈 1x🥉 oraz tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii wiekowej U16 🏆
Dziękujemy przede wszystkim naszym partnerom 🙏
Portofino pełne smaku
Viavox Group- aktualne rekrutacje
Sweet Diet by Gracjan
Gmina Swarzędz Swarzędz
Trenerzy,
Klaudia Karpińska
Mikołaj Kapała