28/11/2025
🆒 𝐑𝐄𝐋𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐏𝐎 𝐈 𝐙̇𝐔𝐁𝐑𝐎𝐖𝐈𝐒𝐊𝐔 𝐁𝐈𝐒𝐎𝐍 𝐂𝐔𝐏 𝐖 𝐒𝐔𝐏𝐑𝐀𝐒́𝐋𝐔. 𝐇𝐈𝐒𝐓𝐎𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐀 𝐏𝐈𝐄𝐑𝐖𝐒𝐙𝐀 𝐄𝐃𝐘𝐂𝐉𝐀 𝐙𝐀 𝐍𝐀𝐌𝐈! 🎉🔥🥋🦬🦬🦬🥋🔥🎉
W sobotę (22.11.2025) w Supraślu odbyło się historyczne wydarzenie sportowe w dotychczasowej historii. W hali Sportowej Szkoły Podstawowej odbyła się pierwsza edycja turnieju karate pt. „𝐈 𝐙̇𝐮𝐛𝐫𝐨𝐰𝐢𝐬𝐤𝐨 𝐁𝐢𝐬𝐨𝐧 𝐂𝐮𝐩 - 𝐌𝐢𝐞̨𝐝𝐳𝐲𝐤𝐥𝐮𝐛𝐨𝐰𝐲 𝐓𝐮𝐫𝐧𝐢𝐞𝐣 𝐰 𝐊𝐚𝐫𝐚𝐭𝐞 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭𝐨𝐰𝐲𝐦". Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji!
Przedsięwzięcie powstało dzięki wieloletniej konsekwencji i determinacji środowiska naszego Klubu 𝐊𝐊𝐒 Bushidō Supraśl. Tym samym nasza gmina została wprowadzona na mapę ośrodków zdolnych tworzyć zawody stylu 𝐊𝐚𝐫𝐚𝐭𝐞 𝐒𝐡𝐨𝐭𝐨𝐤𝐚𝐧 na poziomie, który do tej pory oglądaliśmy wyłącznie w większych miastach. To wszystko w pełnej formule sportowej z tatami WKF, profesjonalnym zapleczem i starannie zaplanowanym przebiegiem rywalizacji. Całość przebiegu turnieju nadzorował komitet organizacyjny reprezentowany przez 𝐒𝐞𝐧𝐬𝐞𝐢'𝐚 Paweł Żendzian oraz 𝐒𝐞𝐧𝐬𝐞𝐢'𝐚 Przemek Żendzian. To oni czuwali nad płynnością wydarzenia, decyzjami organizacyjnymi i właściwym prowadzeniem zawodów zgodnie z regulaminem.
Już od godzin porannych hala wypełniała się emocjami, gwarem, przygotowaniami i podekscytowaniem zawodników. Łącznie w zawodach wystartowało ponad pięćdziesięciu zawodników w 𝐬𝐳𝐞𝐬𝐧𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐤𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐞𝐧𝐜𝐣𝐚𝐜𝐡. Brali oni udział w rywalizacji kata, kihon, kumite-fantom i kumite. Młodzi karatecy do 14 roku życia reprezentowali szeroki zakres poziomów szkoleniowych z następujących klubów sportowych: 𝐊𝐊𝐒 𝐁𝐮𝐬𝐡𝐢𝐝𝐨 𝐒𝐮𝐩𝐫𝐚𝐬́𝐥, 𝐌𝐊𝐒𝐖 𝐒𝐡𝐨𝐠𝐮𝐧 𝐁𝐢𝐚ł𝐲𝐬𝐭𝐨𝐤 i Ippon Karate Klub 𝐁𝐢𝐚ł𝐲𝐬𝐭𝐨𝐤. Pojedynki trwały do godziny 16, a po tym rozpoczęto wręczenie nagród dla medalistów. Mamy nadzieję, iż w przyszłych latach uda nam się zwiększyć możliwości techniczne turnieju i będziemy mogli zaprosić do Supraśla przyjaciół z całej Polski, a także z krajów sąsiednich, wzmacniając współpracę między środowiskami sportowców dalekowschodnich sztuk samoobrony na płaszczyźnie międzynarodowej. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy przy kolejnych edycjach.
W trakcie tego wydarzenia obecni byli również goście honorowi reprezentujący władze gminne, szkołę oraz lokalne środowiska społeczne. Ich obecność podniosła rangę i pokazała, że nasz turniej jest inicjatywą o wysokim znaczeniu dla Supraśla. To ważny sygnał, że dostrzega się rozwój młodzieży poprzez sport i wspiera projekty budujące pozytywny wizerunek lokalnej społeczności. Podczas otwarcia obecny był 𝐒𝐳.𝐏. 𝐁𝐮𝐫𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳 𝐒𝐮𝐩𝐫𝐚𝐬́𝐥𝐚 𝐝𝐫 Radosław Dobrowolski, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Obecna była także 𝐒𝐳.𝐏. 𝐃𝐲𝐫𝐞𝐤𝐭𝐨𝐫 𝐒𝐳𝐤𝐨ł𝐲 Joanna Muśko. Nie zabrakło 𝐒𝐳.𝐏. 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐰𝐨𝐝𝐧𝐢𝐜𝐳𝐚̨𝐜𝐞𝐣 𝐑𝐚𝐝𝐲 𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 Sylwia Ostaszewska oraz radnych: 𝐒𝐳.𝐏. Renata Dobrowolska i 𝐒𝐳.𝐏. Katarzyna Gawryluk. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów. Relacje z wydarzenia ukazały się w ogólnopolskim programie Teleexpress Extra (Teleexpress TVP) w tvp.info oraz w programie Obiektyw w TVP3 Białystok. Informacje i materiały fotograficzne pojawiły się również na portalach BIA24.pl i Podlaskisport.pl, dzięki czemu wydarzenie dotarło do szerokiego grona odbiorców.
Warto podkreślić jeszcze inne znaczenie tego wydarzenia. Zawody zostały zrealizowane w ramach samorządowego programu „𝑀𝑜𝑐 𝑛𝑎 𝑚𝑎𝑐𝑖𝑒 – 𝑟𝑜𝑧𝑤𝑜́𝑗 𝑘𝑜𝑚𝑝𝑒𝑡𝑒𝑛𝑐𝑗𝑖 𝑚ł𝑜𝑑𝑧𝑖𝑒𝑧̇𝑦 𝑖 𝑟𝑒𝑎𝑙𝑖𝑧𝑎𝑐𝑗𝑎 𝑧𝑎𝑤𝑜𝑑𝑜́𝑤 𝐾𝑎𝑟𝑎𝑡𝑒 𝑆ℎ𝑜𝑡𝑜𝑘𝑎𝑛 / 𝑊𝐾𝐹 / 𝑆𝑝𝑜𝑟𝑡𝑜𝑤𝑒”, którego głównym celem był zakup samej maty. To o nią prosili zawodnicy, którzy reprezentując 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐊𝐚𝐫𝐚𝐭𝐞 𝐒𝐡𝐨𝐭𝐨𝐤𝐚𝐧 „𝐁𝐮𝐬𝐡𝐢𝐝𝐨” 𝐒𝐮𝐩𝐫𝐚𝐬́𝐥 zdobyli kilkadziesiąt medali na arenach krajowych i międzynarodowych tylko w 2025 roku. To wielki krok naprzód w możliwości poszerzenia ich metod treningowych. Uroczyste przecięcie wstęgi dopełniło przekazanie jej do użytku. Przy okazji dziękujemy sklepowi Kamikaze.pl ze Stargardu za bezproblemowe dostarczenie sprzętu.
Na szczególne podkreślenie zasługuje 𝐨𝐠𝐫𝐨𝐦𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐚𝐧𝐠𝐚𝐳̇𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐨́𝐰. Nie byli jedynie publicznością, lecz współtworzyli wydarzenie na każdym poziomie. Przygotowali strefę poczęstunku, zapewnili pełne zaplecze gastronomiczne, odpowiadali za organizację stołu kawowego, pomagali w logistyce, wspierali wolontariuszy, uczestniczyli w przygotowaniu przestrzeni i dbali o komfort uczestników. Ich praca przełożyła się na atmosferę gościnności i wspólnoty, która stała się wizytówką pierwszej edycji turnieju. Pamiętamy o każdym z 𝐖𝐚𝐬! Składamy również wyrazy wdzięczność Grupa Ratownicza Nadzieja Białystok za udzielenie zabezpieczenia medycznego. Osobne podziękowania kierujemy do 𝐒𝐳.𝐏. 𝐎𝐥𝐢 𝐎𝐳𝐨𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣, która wykonała pełną dokumentację fotograficzną turnieju. Jej zdjęcia które właśnie oglądacie, oddają rytm wydarzenia wraz emocjami zawodników i klimatem całej imprezy, tworząc wartościową i profesjonalną pamiątkę z pierwszej edycji. Jeśli potrzebujecie profesjonalne zdjęcia, to już wiecie do kogo się odezwać! Na samym końcu należy dodać, że ujęcia z powietrza zostały wykonane przez 𝐒𝐳.𝐏.Maciej Karpowicz, którego praca dopełniła całość materiału wizualnego.
Wydarzenie zakończyło się sukcesem wielu podmiotów współpracujących ze sobą. Wsparcia udzielił w postaci patronatu/partnerstwa:
📌 Urząd Miejski w Supraślu (Supraśl Nasza Gmina),
📌 Sportowa Szkoła Podstawowa w Supraślu,
📌 Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu,
📌 Firma chłodnicza ZEN Cooling ,
📌 Sklep Sportowy Wojownik z Białegostoku,
📌 Pracownia PudroweCiacho,
📌 Ozorowska Fotografia,
📌 BIA24.pl,
📌 Podlaskisport.pl,
📌 TVP3 Białystok.
Całość działań dopełniły wysiłki wolontariuszy, trenerów, zawodników i rodziców, którzy wspólnie stworzyli wydarzenie o profesjonalnym charakterze i wysokiej wartości sportowej. 💪🏻👏🏻
Serdecznie dziękujemy! 💯🌟
ありがとうございます | Arigatō gozaimasu!😎🎉