11/07/2012
Po rozmowach z radnym Dziewanowskim któremu serdecznie dziękujemy zostały powzięte pewne kroki. Spotkaliśmy się z Dyrektorem mosiru, projektantem i wykonawcą.
Po dyskusji okazało się żena projekt jest ponad 4 miliony złotych ale przetarg wygrała firma za 3 miliony złotych(firma ta wykonała ponad 30 skateparków w Polsce np w Tychach i Bytomiu wiec zna się na rzeczy).
Pieniądze które zostały zostaną(ponad milion złotych) w pełni przeznaczone na skatepark:
-oświetlenie
-prawdopodobnie nabudowanie basenu aby był głębszy w niektórych miejscach(aktualnie maks głębokość była ok 120cm)
-budynku który był w projekcie nie ma ale możliwe że uda się go zastąpić przeszkodami
-co do rozmieszczenia przeszkód mamy pełną dowolność(mała infrastrukturę możemy poprzestawiać)
-Przed wylaniem nawierzchni na skatepark będziemy mogli ją przetestować(czy nie jest za śliska lub szorstka)
-Niektóre kątowniki zostaną zastąpione rurkami.
Skatepark zostanie wybudowany do końca tego roku. W ciągu następnego roku po otwarciu będzie musiało być zorganizowane około 6 imprez z różnych dyscyplin. Propozycje trzeba przedstawić do sierpnia tego roku więc jeśli ktoś ma doświadczenie w organizacji imprez ekstremalnych jest proszony o kontakt.