18/05/2026
🗓️16 maja w Katowicach odbył się XII Międzyklubowy Turniej Kata Karate Shinkyokushin 🤩🥋
W zawodach wzięło udział 76 zawodników i zawodniczek. Sosnowiecki Klub Karate reprezentowało 14 osób, które miały okazję sprawdzić swoje umiejętności techniczne i zaprezentować efekty intensywnych treningów 👏
Efekt to aż 10 medali! 🔥
🥇 2 złote 🥈 5 srebrnych 🥉 3 brązowe
🥇 1 miejsce – Laura Wąsacz – Kata Dziewcząt 2018/2017
🥇 1 miejsce – Pola Ramos – Kata Dziewcząt 2014/2013
🥈 2 miejsce – Zofia Kania – Kata Dziewcząt 2018/2017
🥈 2 miejsce – Antoni Leśniak – Kata Chłopców 2018/2017
🥈 2 miejsce – Emilia Leśniak – Kata Dziewcząt 2016/2015
🥈 2 miejsce – Maksymilian Bociek – Kata Chłopców 2014/2013
🥈 2 miejsce – Gabriel Żbik – Kata Chłopców 2012/2011
🥉 3 miejsce – Aleksander Żuchliński – Kata Chłopców 2018/2017
🥉 3 miejsce – Oskar Niemiec – Kata Chłopców 2018/2017
🥉 3 miejsce – Agnieszka Pałka – Kata Dziewcząt 2016/2015
Choć tym razem Ignacy Sikora, Hanna Jopek, Anna Kubala oraz Filip Rauba zakończyli turniej poza podium, jesteśmy dumni z każdego startu — bo w karate liczy się nie tylko wynik, ale również odwaga, rozwój i zdobywane doświadczenie 💪
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz dziękujemy rodzicom i trenerom za wsparcie! 🙏