22/11/2025
Podsumowanie Rundy Jesiennej 🍁- I Liga ⚽
Demed – słowo „zaskoczenie” nie oddaje w pełni dotychczasowych poczynań lidera tabeli. Można powiedzieć, że zespół „przeżywa drugą młodość”. W poprzednim sezonie Demed zajął 7 miejsce w tabeli, a o ich pozycji zadecydował gol na 2:0 w ich ostatnim meczu sezonu 2024/2025. Gdyby owa bramka nie padła, wówczas uplasowaliby się na ósmym miejscu i musieliby bronić się w barażu przed spadkiem. W przerwie wakacyjnej z drużyny odeszło paru zawodników, a w ich miejsce nikt nowy się nie pojawił, lecz po dłuższej przerwie spowodowanej urazami kręgosłupa do gry powrócił Mateusz Ciuchnicki. Rundę jesienną tego sezonu przeszli jak tornado. Na dziewięć możliwych spotkań, triumfowali 7-krotnie, a w dwóch spotkaniach podzielili się punktami z FC INK Prestige oraz ekipą Młodych Orłów. Jak dotąd pozostają jedyną niepokonaną drużyną. W kilku starciach z początku przegrywali, lecz determinacja i wola walki sprawiały, że udawało im się finalnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Czy w rundzie wiosennej uda im się podtrzymać serię bez porażki?
FC Uniglass Polska – obecny mistrz z poprzedniego sezonu aktualnie zajmuje pozycję wicelidera, tracąc do Demedu 3 punkty. W dziewięciu spotkaniach wychodzili zwycięską ręką sześciokrotnie, podzielili się punktami dwa razy w starciach z Kulturalni Łomża oraz KS Biel Jeziorko, a przegrali nieznacznie 4:5 z liderem tabeli. Runda jesienna w drużynie należała do trzech zawodników.
Mariusz Wądołowski w dziewięciu spotkaniach zanotował 3 trafienia oraz 15 asyst, co aktualnie czyni go samodzielnym liderem w statystce ostatnich podań przed zdobyczą bramkową. Za finalizacje akcji odpowiedzialny jest Sebastian Trzaska, któremu 11 bramek daje aktualnie trzecią pozycję w klasyfikacji strzelców. Trzecim zawodnikiem tzw. hybrydowym jest Dawid Gumiński, który zaznaczył swój udział przy akcjach bramkowych 14 razy – 9 bramek, 5 asyst. Oczywiście wszyscy zawodnicy tej drużyny mają duży wkład w aktualnie zajmowane miejsce. Cel przed rozpoczęciem sezonu był jeden- obronić tytuł! Czy uda się im ta sztuka? Ostatni raz kiedy mistrz obronił tytuł był w sezonach 2019/2020 – 2020/2021, a dokonała tego drużyna…
KS BIEL Jeziorko – ostatnie miejsce na podium zajmuje ekipa z Jeziorka. Początek obecnego sezonu nie wskazywał, że uda im się uplasować na podium. Po trzech kolejkach zajmowali 8 pozycję w tabeli mając na koncie tylko 1 punkt. Przełamanie nastąpiło w ich czwartym spotkaniu, w którym wygrali 4:2 z Los Sicarios. Od tamtej pory dołożyli kolejne 4 zwycięstwa oraz jeden remis 4:4 z ekipą Uniglass. Do powrotu na właściwe tory przyczynił się powracający do drużyny Marcin Sawko. Brał udział przy 18 golach drużyny, samodzielnie strzelając 9 bramek, dokładając również tyle samo asyst. Dobrą postawą także wykazuje się Adam Zduńczyk, który grając jako proaktywny bramkarz jest jednym z kreatorów akcji w drużynie, mając nawet czasem większą liczę podań od zawodników z pola.
Kulturalni Łomża – z tą samą liczbą punktów co trzecie miejsce, ale jednak tuż za podium. Ekipa Kulturalnych po rundzie jesiennej ma na swoim koncie 5 zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki.
Po ostatnim spotkaniu z KS Biel Jeziorko spadli na czwartą pozycje w tabeli, mimo lepszego bilansu bramkowego to starcie bezpośrednie zadecydowało o ich pozycji. Drużyna może pochwalić się najskuteczniejszą linią obrony w lidze. Stracili oni najmniej bramek – 18, do czego przyczynił się również Bartosz Kania, bramkarz ekipy z Łomży. Cały czas są w walce o mistrzostwo tego sezonu jak wyżej wymienione ekipy i to pewnie pomiędzy tą czwórką rozstrzygnie się kto zgarnie najważniejsze trofeum.
Ratowo Piotrowo 2019 – po dodatkowym barażu wygranym 1:0 z drużyną Dantex ekipa Ratowo-Piotrowo 2019 z większym bagażem doświadczeń grania w wyższej dywizji rozgrywek miała cel pokazać, że I Liga to dla nich odpowiednie miejsce. Początek zmagań nie był łatwy. Po trzech kolejkach mieli na koncie 1 punkt. Przełamanie nadeszło w meczu przeciwko Młodym Orłom, w którym zwyciężyli 5:1. W kolejnych meczach zwyciężali trzykrotnie, po drodze ulegając tylko nieznacznie 3:4 przeciwko KS Biel Jeziorko oraz w ostatniej kolejce z 2:5 z drużyną UniGlass. Ratowo-Piotrowo jako drużyna ma najwięcej bramek strzelonych w rundzie jesiennej – 42. Nic dziwnego, jeśli w swoich szeregach ma się takiego zawodnika jakim jest Patryk Godlewski. Odjechał on całej stawce w tej klasyfikacji i po dziewięciu spotkaniach ma na swoim koncie zawrotne 25 bramek. Nie zdobył bramki tylko z Demedem. W każdym innym spotkaniu trafiał, a najlepszy jego występ przypadł na przedostatni mecz, w którym przeciwko FC INK Prestige skutecznie kończąc akcje sześciokrotnie. Aktualnie z liczbą 13 punktów zajmuje 5 pozycję w tabeli, tracąc do czwartego miejsca 4 punkty. Niesamowicie zapowiada się pierwsze starcie rundy wiosennej, w którym będą mierzyć się z Kulturalni Łomża. Czy uda im się zmniejszyć stratę i dołączyć do walki o podium?
Drużyna A – po trzech latach zajmowania miejsca na podium w II lidze, Drużyna A zadebiutowała w obecnym sezonie w dywizji wyższej. Początek rundy był dla nich owocny. W pierwszej kolejce zwyciężyli 4:3 z Los Sicarios, w następnym meczu 5:4 przeciwko KS Biel Jeziorko co dla wielu było zaskoczeniem. Finalnie na koniec rundy jesiennej z bilansem trzech wygranych, dwóch remisów, oraz czterech porażek zajmują szóstą pozycję w tabeli z liczbą 11 punktów. Najlepszym zawodnikiem drużyny jest Marcin Kapelewski, który w ośmiu spotkaniach strzelił 5 bramek oraz asystował 3 razy, co mówi nam że przy akcji bramkowej brał udział średnio przy jednej bramce na mecz. Z drużyn, które awansowały z II Ligi w poprzednim sezonie prezentują się najlepiej. Jeśli będzie dalej im szło tak dobrze, to zagoszczą na dłużej w wyższej dywizji.
Młode Orły – drużyna, której przewodzi Piotr Gajda, po rundzie jesiennej zajmuje 7 miejsce w tabeli z bilansem dwóch zwycięstw, dwóch remisów oraz pięciu przegranych. Wygrana w ostatniej kolejce 2:0 z Drużyną A sprawiła, że z dziewiątego miejsca przeskoczyli o dwie lokaty i przerwę zimową mają spokojniejszą uciekając ze strefy spadkowej. Najlepszym zawodnikiem zespołu jest Cezary Cekała, który w dziewięciu spotkaniach strzelił 8 goli i zanotował 3 kluczowe podania finalizowane przez kolegów z drużyny. Młode Orły jako zespół łącznie zdobyły 13 trafień, więc miał on udział przy 85% bramkach, co jasno pokazuje jak istotnym zawodnikiem jest dla drużyny. Czy uda im się utrzymać poza strefą spadkową w rundzie wiosennej?
FC Ink Prestige – Mistrz drugiej ligi sezonu 2024/2025 szturmem wdarł się do I ligi. Przed startem obecnych rozgrywek, wielu kibiców wymieniało tą drużynę w kontekście walki o miejsce na podium. W pierwszym spotkaniu rundy jesiennej mierzyli się z drużyną UniGlass. Mecz można było określić spotkaniem „mistrzów”. Wola walki obu drużyn sprawiła, że do ostatniej minuty spotkania nie można było oderwać wzroku, lecz końcowy rezultat niestety dla FC INK Prestige był niekorzystny, ulegli nieznacznie 3:4. Pierwszy punkt zdobyli w starciu z Demedem 3:3 i jako jedna z dwóch ekip urwała punkty liderowi tabeli. Finalnie z bilansem 2 zwycięstw, 1 remis, 6 przegranych kończą rundę jesienną na 8 miejscu w tabeli. Najlepszym zawodnikiem drużyny jest Michał Pardo, który zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców I Ligi z dorobkiem 12 bramek na swoim koncie, dorzucając dwie asysty.
Los Sicarios – drużyna z Zambrowa względem poprzedniego sezonu zaliczyła delikatny spadek formy. W obecnym, po dziewięciu kolejkach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz siedem porażek. Swoje zwycięstwa zanotowali w starciu z Młodymi Orłami 6:3 oraz z FC Osiem Wilki 5:3, a dzięki starciu bezpośredniemu nie zajmują ostatniej, a przedostatnią lokatę w tabeli. Głównym filarem zespołu jest Adrian Baczewski, który w siedmiu spotkaniach zdobył 9 bramek, asystując dwukrotnie. Czy po przerwie zimowej dojdzie do rewolucji w zespole? Czas pokaże, czy w zimowym oknie transferowym przyjdą wzmocnienia do Los Sicarios.
FC OSIEM WILKI – drużyna, która zamyka stawkę. FC Osiem Wilki po awansie w barażu z trzeciego miejsca w II lidze po roku wróciła do wyższej klasy rozgrywkowej. Od pierwszej kolejki do siódmej kolejki zanotowali passę przegranych. Zespołowi najczęściej w tych spotkaniach brakowało chłodnej głowy. W starciu z Demedem oraz Los Sicarios prowadzili 2:0, by jeszcze przed końcem pierwszej połowy pozwolić rywalom na wyrównanie stanu spotkania. Passa przegranych trwała do ostatnich dwóch kolejek. Pierwsze zwycięstwo odnieśli z Drużyną A wygrywając 2:1, a na drugi dzień dopisali kolejne punkty w starciu z FC INK Prestige 5:4. Ciekawostką jest, że oba spotkania były starciami beniaminków. Najlepszym zawodnikiem zespołu jest ich kapitan Dariusz Wilk, który w dziewięciu spotkaniach zaliczył 4 trafienia oraz 7 asyst. Czy przełamanie w końcówce sezonu okaże się siłą napędową dla Wilków? Przekonamy się w rundzie wiosennej!