ZSK Witnica

ZSK Witnica Oficjalny profil drużyny siatkarskiej ZSK Witnica

"Z siatkówką spotykasz się raz w życiu i albo się w niej zakochujesz i oddajesz jej wszystko, co masz łącznie z duszą i sercem, albo dajesz jej spokój, bo widocznie nie jesteś tak hojny, aby dawać jej cząstkę siebie."

Z ogromnym smutkiem informujemy, że nasz ukochany trener Jan Maćkowiak odszedł od nas. To ogromna strata nie tylko dla n...
17/10/2023

Z ogromnym smutkiem informujemy, że nasz ukochany trener Jan Maćkowiak odszedł od nas. To ogromna strata nie tylko dla nas, ale dla Wszystkich tych, którzy go znali. Trenerze zapamiętamy Cię właśnie takiego uśmiechniętego 🖤

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 19.10.23 o godzinie 12 na Cmentarzu Komunalnym w Witnicy.

5 lat temu.
30/10/2019

5 lat temu.

23/03/2019
20/03/2019

10. Jubileuszowy Memoriał Siatkarski im. Zdzisława Skręty za nami. W sobotę 16 marca hala SP 1 zapełniła się osobami, które w sercu noszą pamięć o tym wspaniałym człowieku. Wszystko zaczęło się od uroczystego Otwarcia imprezy, w której wzięła udział najbliższa rodzina Zdzisława, żona Jolanta i synowie Rafał i Bartosz, a także honorowi goście, siatkarki i siatkarze oraz kibice. Pani Jola nie kryła swojego wzruszenia dziękując wszystkim za pamięć i udział. Przygotowano również specjalne medale dla osób, które w szczególny sposób wpisały się w organizację Memoriału przez te wszystkie lata. Oprócz rodziny otrzymali je również m. in. obecny i były burmistrz Mariusz Olejniczak i Tomasz Ciszewicz, Sławomir Drewalski, Janusz Śmielewicz, Ryszard Chustecki, Zbigniew Sawicki, Robert Tomczak, Józef Grabowski, Aurelia Skręty, Janusz Wardak. Następnie udekorowano wszystkie uczestniczki i uczestników tegorocznych zmagań, czyli 4 drużyny kobiece i 8 męskich. Po chwili rozpoczęły się zmagania sportowe........

20/03/2019

Po uroczystym Otwarciu przyszedł czas na rozgrywki sportowej Memoriału Siatkarskiego im. Zdzisława Skręty. Na trzech boiskach zobaczyliśmy 4 drużyny pań i 8 panów. U pań grano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce zostało wyłonione dopiero w ostatnim grupowym meczu pomiędzy ZKS Witnica i „Do Garów” Sulęcin. Młode siatkarki z Witnicy były w tym dniu nie do pokonania, wygrały ze swoimi wiecznymi rywalkami 2-0 i tym samy mogły się nazywać „Mistrzyniami”. Brąz przypadł drużynie z Ośna Lubuskiego, natomiast znane i lubiane „Prymulki z Dwójki” tym razem bardzo gościnnie uplasowały się na czwartej pozycji, choć walczyły jak zwykle jak lwice. W turnieju męskim zobaczyliśmy 8 drużyn o tradycyjnie różnym poziomie zaawansowania siatkarskiego, które podzielono na dwie grupy. Zwycięzcy tych grup spotkali się w wielkim finale, a miejsca drugie zagrały o III m-ce. Wielki bój grupowy o udział w finale z Rzepinem rozegrali ubiegłoroczni zwycięzcy Memoriału, ekipa Dwójki. Po wielu pięknych akcjach i zwrotach siatkarskiej akcji ostatecznie to główni organizatorzy z Dwójki znaleźli się w finale. W drugiej grupie z kompletem wygranych pierwsze miejsce zajęło Dębno, natomiast drugie premiujące udziałem w meczu o III m-ce w turnieju przypadło ubiegłorocznym wicemistrzom drużynie „Złap Dzika”. W wielkim finale emocji było również wiele, jednak to Dwójka pokazała klasę wygrywając z Dębnem 2-0 i marzenie o powtórzeniu sukcesu z 2018 roku stało się faktem. Brąz wywalczył Rzepin pokonując „Dzików” 2-0. Pozostałe drużyny zajęły bez walki wspólnie 5 m-ca w imprezie. Dokładne wyniki grupowe na fotkach.....

20/03/2019

Po wielu godzinach i jeszcze większej ilości siatkarskich emocji podsumowano tegoroczny Memoriał im. Zdzisława Skręty. Uczynili to Janusz Śmielewicz z "Dwójki", Mariusz Olejniczak- Burmistrz Słubice i Zbigniew Sawicki- Prezes SOSiR. Wszystkie cztery drużyny pań otrzymały puchary i dyplomy, natomiast u panów trzy najlepsze drużyny puchary a pozostałe pamiątkowe dyplomy. Jeszcze raz przypominamy ostateczną kolejność memoriałowych zmagań:
Panie
1. ZKS Witnica
2. Do Garów Sulęcin
3. KS Spójnia Ośno Lubuskie
4. Prymulki z Dwójki Słubice

Panowie
1. Dwójka Słubice
2. Dębno
3. Rzepin
4. „Złap dzika” Słubice
5. Złomiarze, Nauczyciele, Młoda Dwójka, Nieobliczalni

Jubileuszowy Memoriał już za nami. Jak przekazał jeden z organizatorów Dariusz Krzeptowski kolejne turnieje przed nami, gdyż na swój udział w Memoriale im. Swojego dziadka czeka jego niedawno narodzony wnuk. Jak zwykle oprócz zmagań sportowych nie zabrakło kulinarnych pyszności, a na specjalnym ekranie można było przez całą imprezę wspominać poprzednie turnieje oglądać bardzo bogatą fotogalerię....
Dziękujemy i ...... do zobaczenia już za rok :-)

18/03/2019
Mistrzowska gra ZSK Witnica W sobotę, 16 marca w Słubicach odbył się 10 Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej Memoriał im...
17/03/2019

Mistrzowska gra ZSK Witnica

W sobotę, 16 marca w Słubicach odbył się 10 Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej Memoriał im. Zdzisława Skręty i Puchar Burmistrza Słubic. W turnieju zagrało 8 zespołów męskich i 4 żeńskie.
W kategorii kobiet wystąpiły gospodynie - Prymulki Słubice, MKS Ośno Lubuskie, Do Garów Sulęcin i ZSK Witnica. Turniej rozgrywano systemem każda drużyna gra z każdą i do dwóch wygranych setów. Turniej wygrały i piękny puchar zdobyły nasze panie z Witnicy.
Nasza zwycięska drużyna, w tym turnieju wystąpiła w osłabionym i minimalnym, ale za to mistrzowskim składzie: 3 - Marta Karolczak, 5 – Weronika Kuderska, 6 - Joanna Nauman, 9 - Anna Iwasieczko, 11 - Emilia Sawczuk, 13 - Monika Suchecka, trener – Przemysław Watral.
Nasze zawodniczki zagrały niemalże perfekcyjnie. Zagrały trudną zagrywką, nie popełniały prawie błędów i były skoncentrowane. Grały „jak z nut”. Popis gry zagrywką dała Ania Iwasieczko. Jej zagrania budziły dezorganizację obrony, a co najmniej 8 zagrywek przyniosło bezpośrednie punkty. Ale - rozpoczęcie tego seta należało do Asi Nauman, która wpierw kiwką a potem asem zdobyła dwa pierwsze punkty. Potem jeszcze zdobyła punkty atakiem i dwa kolejne punkty z zagrywki. Skutecznymi atakami popisała się Marta Karolczak, Emilia Sawczuk i Monika Suchecka. Drugiego seta wspaniale otworzyła Monika Suchecka zdobywając dwa asy otwierając wynik na 2:0. Bardzo dobrze grą kierowała najmłodsza zawodniczka Weronika Kuderska. Tym razem, naprawdę wszystkie zawodniczki zasługują na wyróżnienie. Z wyników można zauważyć, że się „rozkręcały” z meczu na mecz i im trudniejsza drużyna, tym lepiej grały i wygrywały w wyższym stosunku w setach.
Brawo, brawo, brawo!!!

Wyniki z meczów:
1. MKS Ośno Lubuskie – Do Garów Sulęcin 0:2 (19:25, 18:25)
2. ZSK Witnica – Prymulki Słubice 2:0 (25:16, 25:20)
3. MKS Ośno Lubuskie – ZSK Witnica 0:2 (19:25, 12:25)
4. Prymulki Słubice - Do Garów Sulęcin 0:2 (17:25, 12:25)
5. MKS Ośno Lubuskie – Prymulki Słubice 2:1 (21:25, 25:23, 15:9)
6. Do Garów Sulęcin – ZSK Witnica 0:2 (8:25, 23:25)

Tabela:
1. ZSK Witnica _ _ _ _ _ 6:0 150: 98 +52
2. Do Garów Sulęcin _ _ 4:2 131:116 +15
3. MKS Ośno Lubuskie _2:5 129:157 -28
4. Prymulki Słubice _ __ 1:6 122:161 -39

Ten puchar jest nasz!!!
16/03/2019

Ten puchar jest nasz!!!

ZWYCIĘSTWO !!!!!!!
16/03/2019

ZWYCIĘSTWO !!!!!!!

Adres

Słubice

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy ZSK Witnica umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij