10/05/2026
W dniu 9 maja 2026 roku na hali Hala LAVO w Józefosławiu odbył się Krajowy Turniej Badmintona Juniorów, Młodzików i Żaków Warsaw Open.
W zawodach wzięli udział reprezentanci SIGMABAD: Franciszek, Piotrek oraz najmłodsza zawodniczka klubu – Alicja.
Franciszek zaprezentował bardzo dobrą formę w grze pojedynczej, docierając aż do ćwierćfinału. Tam stoczył niezwykle wyrównany pojedynek, który zakończył się minimalną porażką 14:16, 15:13. W grze podwójnej, występując w parze z Emil Helbing z ŚKBad Harcownik Warszawa, chłopcy pokazali świetną dyspozycję i pewnie awansowali do finału turnieju. W decydującym meczu, po emocjonującym trzysetowym starciu, musieli jednak uznać wyższość rywali, kończąc zawody na bardzo wysokim drugim miejscu.
Piotrek rywalizował w kategorii żaków U-11, czyli wyższej niż jego obecna grupa wiekowa. Pomimo tego wyzwania spisał się znakomicie – odniósł dwa zwycięstwa oraz rozegrał trzy bardzo wyrównane spotkania, które ostatecznie zakończyły się minimalnymi porażkami. Taki bilans pozwolił mu zająć 4. miejsce w turnieju.
Najmłodsza z reprezentantów SIGMABAD, Alicja, pokazała ogromny charakter. Mimo że była najmłodszą uczestniczką zawodów, bez żadnych obaw wychodziła na kort, by rywalizować ze starszymi zawodniczkami w kategorii U-11. Jej postawa była dowodem niezwykłej odwagi i determinacji – cech kluczowych w dalszym rozwoju sportowym.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz zaangażowania. Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach, które już wkrótce przed nami!