09/02/2016
W tym tygodniu w naszym cyklu przybliżymy Wam postać Basi :)
Opowie Wam kilka słów o sobie oraz o tym dlaczego dziś o 20.30 koniecznie musicie przyjść na Jogę! ;)
"Z zawodu jestem magistrem Socjologii – terapeutą i pedagogiem ale zawodowo od 10 lat zajmuję się masażem i rehabilitacją; a z pasji zajmuję się wizażem i jogą; Jestem tym szczęśliwcem , który może łączyć swoją pasję razem z pracą! Można w skrócie stwierdzić że:
- poprzez masaż pomagam ludziom pozbyć się bólu,
- makijażem upiększam kobiety i pozwalam im odkryć oraz uwierzyć w ich piękno
- a zestresowanych wyciszam i tonizuje na zajęciach jogi.
Instruktorem Jogi jestem od 7 lat, dyplom instruktora zdobyłam w warszawskiej szkole „PRoAktiv”, wydanym z upoważnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Joga dla mnie stała się nie tylko pasją ale postawą życiową i pomostem do zachowania zdrowia psychofizycznego oraz sposobem na harmonijne funkcjonowanie w życiu codziennym. To dzięki jodze nauczyłam się oddychać, czuć swoje ciało, myśleć inaczej, pokonać stres i złe samopoczucie a także mieć w sobie wewnętrzną harmonię i pewną zgodę na samą siebie, świat i ludzi – to dar który otrzymałam wraz z praktykowaniem starohinduskich asan. Dzięki jodze wiem już ze nie muszę nic na siłę, że nie muszę z nikim i o nic rywalizować! a to co robię – robię głównie dla siebie!!. Joga to dla mnie droga do Wewnętrznej Harmonii, i Wspaniałej Homeostazy.
Na zajęciach zwracam szczególną uwagę na pozycje wspomagające kręgosłup łącząc to z fachową wiedzą z zakresu rehabilitacji. Pracuję na co dzień z pacjentami z problemami kręgosłupa, bólami, napięciami mięśniowymi i przyblokowanymi stawami; dlatego świadomie kładę nacisk na ćwiczenia, rozluźniające, rozciągające mięśnie i usuwające blokady stawowe, a także na wszelkie pozycje uelastyczniające i wzmacniające kręgosłup. Na jodze uczę oddychać , czuć świadomie swoje ciało, uczę mieć przyjemność z odczuwania swojego ciała, i pomagam pokonywać bariery własnego ciała. Próbuję przekazać innym swój spokój, wewnętrzną harmonię, uczę jak jak zatrzymać się na chwilę by odzyskać spokój i odnaleźć siebie.
Uświadamiam wszystkich że:
- Na zajęciach jogi nie przyjdziesz rywalizować – bo tu nie ma zawodów – ćwiczysz tylko i wyłącznie sama dla siebie!!
- Na jodze nie myślisz o swoich kompleksach, kilogramach, spalaniu tłuszczu czy morderczych treningach – tu uczę zgody na samą siebie i swoje ciało! Taką jaka właśnie jesteś tu i teraz! bo ćwiczysz tyle ile możesz!!, Uczę tu nie tylko zgody na siebie i na swoje ciało ale i cierpliwości do pracy ze swoim ciałem !
Zapraszam wszystkich zainteresowanych!"
My również zapraszamy w imieniu Basi :)