07/06/2019
DO DWÓCH RAZY SZTUKA! 🥉
W dniach 5-7 czerwca odbyła sie XVI Ogólnopolska Licealiada w Gorlicach. Województwo Opolskie na tej imprezie reprezentowało I LO z Prudnika. Zespół składał sie z prawie wszystkich zawodników drużyny juniorskiej MKS-u. W dniu pierwszym rozgrywaliśmy mecze grupowe z Działdowem i Stargardem Szczecińskim. Odnieśliśmy dwa zwyciestwa kolejno 93:58 i 82:68, tym samym zajmując pierwsze miejsce w grupie graliśmy w 1/8 finału z Białą Podlaską. Od pierwszej kwarty kontrolowaliśmy mecz co zaowocowało zwycięstwem 94:56. W półfinale graliśmy z Łodzią , niestety nie udało nam sie zakwalifikować do wielkiego finału, przegrywamy 78:102. W ostatnim dniu czekał nas mecz o 3 miejsce z Ostrowem Wielkopolskim, mimo słabej pierwszej kwarty udało nam się wrócić do meczu i wygać 77:53! Tym samym poprawiamy wynik z poprzedniego roku gdzie przegraliśmy mecz o brąz, ZAJMUJĄC HISTORYCZNE 3 MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁ ŚREDNICH! 🔥🔥
Tenerzy; Tomasz Włodowski oraz Bartosz Trytek
Skład(od prawej strony); Alan Szafer, Patryk Kociuga, Jakub Rektor, Jakub Dulniawka, Alan Jatczyk, Kamil Szwadowski, Kamil Skrzypczak, Kacper Duszkiewicz oraz na dole Filip Sieradzki.