26/09/2016
Choć przez moment było nerwowo, ahmedowe XVI LO z kompletem zwycięstw i awansem do finałów Licealiady 2016/2017. Dużo emocji i dużo goli za nami w piątkowym występie chłopaków w Arenie. Bohaterów można wymieniać w nieskończoność, tak naprawdę każdy zapracował na ten sukces.
W pierwszym meczu przeciwko I LO, które zastąpiło na turnieju zdekompletowanych Salezjan, nasza przewaga była niepodważalna. Hańbą jest za to strata aż trzech goli. Bohaterem tego spotkania chyba jednak strzelec hat-tricka, kapitan Marcin Różycki. Poza tym dwa trafienia zaliczył defensor Tadziu Hernacki, a bramkę dorzucił jeszcze nieokrzesany Paweł Bożydaj. Warto też przy okazji tego meczu wspomnieć i kilku debiutach. W bramce jako pierwszy wybór zadebiutował Jakub Majer, poza tym swoje pierwsze minuty zaliczył też Paweł Rogowski. Na ławce trenerskiej z kolei przez pewną część 24-minutowego spotkania w roli szkoleniowca występował niezdolny do gry rezerwowy Piotrek Przyborowski.
Dużo większe napięcie towarzyszyło drugiemu spotkaniu z IV LO. Tutaj już nasza złota trenerka Katarzyna Süss nie mogła pozwolić sobie na amatorkę. Drużynie przez większość meczu towarzyszyła jednak duża nerwowość. Kiedy wydawało się, że padnie bezbramkowy remis, a o wszystkim zadecyduje ostatni mecz, zwycięskiego gola zdobył absolutny bohater Paweł Bożydaj. Warto tu też docenić duży kunszt podającego Jakuba Jakubiaka.
Po turnieju dopisuje nam szczęście, chociaż pod względem zdrowotnym nie wszystko wygląda tak, jak powinno. Na uraz palca narzeka nasz gladiator Tomek Sauer, który jednak powinien być gotowy na czwartkowe finały. Wykluczony z nich jest za to Przyborowski, który jednak pojawi się na czwartkowej imprezie w roli rezerwowego i asystenta.
Złota jedenastka Ahmeda: Jakub Majer, Paweł Rogowski (bramkarze); Tadziu Hernacki, Kajetan Piszczek, Piotr Pokrzywniak (obrońcy); Paweł Bożydaj, Jakub Jakubiak, Jędrzej Kosakowski, Piotr Przyborowski, Marcin Różycki, Tomek Sauer