03/01/2021
W dobie pandemii, zapewne wielu z Was zaczęło odkrywać naszą okolicę na nowo. Gdy znajomi z miast mogli wychodzić jedynie do miejskich parków w maseczkach, my mogliśmy bez przeszkód oddychać czystym powietrzem w naszych pocześniańskich lasach. Jednak z czasem dostrzegliśmy, że w naszych lasach jest więcej śmieci niż grzybów. Miejsca, które można uznać za najpiękniejsze w naszej gminie zaczynają tonąć w śmieciach. Możemy spacerować po lesie i narzekać pod nosem, na osoby, które zostawiają te śmieci w lesie. Ale możemy też zrobić coś lepszego! Na pewno wśród nas jest więcej tych, którzy pragną czystej leśnej ścieżki, niż tych, którzy zostawiają po sobie śmieciowe wspomnienia. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się to akcji "plogging". Termin "plogging" pochodzi od szwedzkich słów "plocka upp" (podnosić) oraz "jogga" (biegać) i oznacza jogging (lub spacer) połączony ze zbieraniem śmieci.
Dlatego gdy następnym razem wybierzecie się na spacer po naszych uroczych zakątkach weźcie ze sobą rękawiczkę lub chwytak oraz siatkę i zobaczcie ile śmieci uda Wam się zebrać w ciągu godzinnego spaceru ;-).‼