29/04/2025
W dniach 25-27.04.2025 odbyły się Mistrzostwa Polski w formule Kick Light Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Koninie. W turnieju wzięło udział ponad 650 zawodników, a nasz klub reprezentowała szczęśliwa siódemka🔥!
🥊 Brzozowski Waldemar, nasz najmłodszy zawodnik, wywalczył mistrzostwo Polski w kategorii kadet młodszy -32 kg. Droga na szczyt nie była prosta, bo Waldek musiał stoczyć aż cztery walki i pokazać, że jest lepszy od dziewięciu innych zawodników!
Cały turniej w wykonaniu Waldzia skwitowała finałowa walka, która dostarczyła nam wielu skrajnych emocji. Waldek pokazał serce do walki i doskonałe wyszkolenie techniczne, które pozwoliło mu zdobyć pierwszy tytuł Mistrza Polski!
🥊 Czarnowska Emilia walczyła w kategorii junior -60 kg., która była bardzo obsadzona, bo Emilka miała do pokonania 17 innych zawodniczek. W pierwszej walce pewnie pokonała przeciwniczkę ze Starachowic. Kolejną walkę stoczyła z rywalką z Łodzi. Oficjalnie Emilia przegrała, ale czasami walka nie toczy się z samym przeciwnikiem, tylko też z osobami oceniającymi walkę. Jesteśmy dumni, że mimo wszystkich przeciwności, Emilka walczyła do końca, całym swoim sercem. Brawo!
🥊 Gerc Hubert, walczył w kategorii Junior -94kg. Hubert debiutował na zawodach, natomiast zaskoczył wszystkich. W pierwszej walce rozbił zawodnika z Siedlikowa, kończąc walkę przez techniczny nokaut w 2 rundzie. W finale uległ świetnie wyszkolonemu i doświadczonemu zawodnikowi również z Siedlikowa. Hubert zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. Ma powody do dumy, bo taki debiut jest chyba marzeniem każdego zawodnika.
🥊 Skowron Sebastian, walczył w kategorii kadet starszy -57kg., w której było aż 31 zawodników. Niestety w pierwszej uległ zawodnikowi z Ostrołęki i jego szanse na medal zostały przekreślone.
🥊 Szkutowicz Iga, kolejna debiutantka, walczyła w kategorii junior +70kg. Pierwszą walkę wygrała pewnie. Pokazała się nam wszystkim jako prawdziwa fighterka! W drugiej uległa doświadczonej zawodniczce z Bielsko-Białej, tym samym zajmując 3 miejsce! Brawo Iga!
🥊 Szot Magdalena, walczyła w kategorii junior -50kg., uznając przewagę zawodniczki z Płocka. Mimo wszystko walka była bardzo wyrównana, więc jesteśmy dumni z występu Madzi, ponieważ dopiero stawia pierwsze kroki na turniejach!
🥊 Wilczek Hanna, walczyła w kategorii junior -55 kg, gdzie głoszonych zawodniczek było aż 22. Po dwóch zwycięskich walkach, Hania uległa zawodniczce z Turka. Niestety złe samopoczucie spowodowane nieczystą walką kilka godzin wcześniej, uniemożliwiło Hani walkę na swoim najlepszym poziomie. Mimo wszystko zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, z czego jesteśmy bardzo dumni!
Turniej możemy oficjalnie uznać za udany, ale to nie koniec emocji dla naszych zawodników. Już za 3 tygodnie pokażą się na Mistrzostwach Polski low-kick juniorów i młodzieżowców. Życzymy powodzenia i gratulujemy sukcesów tego turnieju!🥇🎆