Torpeda Race Team

Torpeda Race Team Grupa Torpeda Race Team to grono pasjonatów, ludzi aktywnych, których łaczy pasja zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Coz wam powiemy💪😁 znow w tym tygodniu podium dzis   biegla sztafete i zajela 3 miejsce w kategori Rodzina 💪💪😁bylo napraw...
01/12/2019

Coz wam powiemy💪😁 znow w tym tygodniu podium dzis biegla sztafete i zajela 3 miejsce w kategori Rodzina 💪💪😁bylo naprawde ciezko a przy tym wszytkim szczytny cel. Brawo dla organizatorow Brawo Aga Dawid i Pawel. 😉😉😉

24/11/2019

A tak spedzała dzisiejsza niedziele. Brawo dla organizatoròw i wszystkich startujacych 💪💪💪😁

24/10/2018

Luźne przemyślenia… jednej jednostki z grupy :)

OCR 2018 – biegi z przeszkodami, czy przeszkody z elementami biegowymi?

Patrząc na Polski rynek biegów OCR na przestrzeni ostatnich lat, obserwujemy duży rozwój i postęp w organizacji biegów i poziomie trudności przeszkód oferowanych przez topowe marki. To już nie są czasy, gdy zasieki, ścianki i równoważnie były dominującym elementem biegów z przeszkodami. Teraz, gdy rynek OCRów robi się „ciasny” dla organizatorów, widać tendencje podążania w kierunku oryginalnych i ciężkich technicznie przeszkód w myśl zasady : „dłużej, ciężej, trudniej, mocniej” tak aby czymś się wykazać i przyciągnąć chcących się sprawdzić.

Tematy jakie rzucają się do przemyśleń przy tym: czy to dobrze, że średnia poziomu trudności przeszkód rośnie szybciej, niż średnia poziomu umiejętności zawodników? Czy to dobrze, że w biegach coraz częściej bieganie jest zepchnięte na dalszy plan i dominują przeszkody? Czy to nadal jest 4fun czy już idziemy tylko w stronę PRO i nawet osoby, które robią to rekreacyjnie będą odnajdywać przyjemność w niemożliwości pokonywania przeszkód na biegach masowych?

Posłużę się takim przykładem i poczyńmy słuszne założenie, że w bieganiu chodzi o to, aby być najszybszym. Weźmy pod lupę fale Elite/Competitors, która w ostatnim czasie zmieniła swój charakter z fali najszybszych ludzi na ludzi w większości walczących tylko o doniesienie kawałka szmaty do mety jako potwierdzenie „PRZEŻYŁEM, klękajcie!” (nie licząc zawodników TURBO PRO, ale to inna kategoria jak dla mnie). Elite ma swoje zasady z założenia sędziowane - każda przeszkoda musi być samodzielnie pokonana, ale często masz nieskończoną ilość prób. Kiedyś po starcie rura przed siebie, a przeszkody jedynie „spowalniały”, bo sprawdzały ogólną zwinność zawodnika, a jak jesteś za mało zwinny to karniak i jazda. Obecnie dochodzi do absurdalnej sytuacji, że nie ma co wypluwać płuc na biegu, bo i tak ¾ tych, co pognali do przodu spotkasz na pierwszej trudnej technicznie przeszkodzie, gdzie będziesz i tak stać w kolejce i stygnął czekając na personalne face2face z kombo przeszkód. Jeszcze tylko chyba Spartan pozostał przy jednej próbie, a w przypadku porażki karniak i dalej strzała. Najgorsze jest to, że coraz więcej ludzi ulega trendowi porzucenia treningów biegowych i skupiają się tylko na przeszkodach. Zaznaczam – cały czas mówimy o biegach z przeszkodami. Czy to ma sens? Później biegi OCR wyglądają jak niedzielny spacer zakończony X przeszkodami przed metą, gdzie wszyscy stoją i się doktoryzują.

Oczywiście jestem zwolennikiem rozwoju dyscypliny i podnoszenia poziomu sportowego zawodników, ale w sposób zdrowy i zrównoważony – najlepsi mogą być jeszcze szybsi i silniejsi, a ci średni mają kogo gonić. Tylko, że przy zbyt szybkim postępie buduje się mała przepaść.

Kontynuując dalej – obserwowałem Mistrzostwa Europy, które wyglądały jak NINJA FACTOR – dużo osób narzekało, że za daleko to zaszło i nie tędy droga. Zgadzam się. Ledwo się skończyły Mistrzostwa Świata – spotkałem głosy zawodników PRO, że …. Było za dużo biegania!!!! WTF? Nadal mówimy o biegach z przeszkodami, czy przeszkodach z przerwą między?🤔

Przejdźmy do osób które biegają OCRy dla zupełnej zabawy, okazjonalnie wręcz. Czy nie jest odstraszający rosnący poziom dla nich w jakimś sensie? Kolejki na przeszkodach, zakładanie „nie dam rady, bo to trudne to idę na karniaka” i tłumy ludzi w strefach barpisków. Można lubić burpeesy, ale bez przesady 😋Rozumiem, że często maja ułatwienia, wyłączone przeszkody, brak sędziowania, ale szkoda, że tak notorycznie także widać oszustów omijających przeszkody, omijających karne rundy. Więc po co startować? Chcesz medal i koszulkę? Oddam Ci swoją. Taniej niż pakiet ;P Bo w bieganiu chyba chodzi o dobrą zabawę i pokonywanie siebie? Brawa dla tych, którzy jednak chcą poczynić postęp i próbują!💪

Mam nadzieję że prowokacyjnie będzie jakaś dyskusja, więc zapraszam do komentowania. Ciekaw jestem zdania ludu, więc śmiało można podlinkować dla większego ogółu.

B.

fot. fotosa.pl

Samotna Torpeda walczyła z wynglem na trasie Nocnego Rekruta. KWK Pniówek i ponad 9 km do pokonania. TorpeDzik zameldowa...
04/07/2018

Samotna Torpeda walczyła z wynglem na trasie Nocnego Rekruta. KWK Pniówek i ponad 9 km do pokonania. TorpeDzik zameldował się na mecie z czasem 1.17.00 co dało 3 miejsce w serii i 17 miejsce (na 462 uczestników) w klasyfikacji ogólnej. NOT BAD!!!

W dniu wczorajszym Torpeda Race Team odwiedziła Radotki koło Plocka i wzięła udział w Adrenaline Rush. Cóż możemy powied...
10/06/2018

W dniu wczorajszym Torpeda Race Team odwiedziła Radotki koło Plocka i wzięła udział w Adrenaline Rush. Cóż możemy powiedzieć piękna okolica super atmosfera Brawo dla organizatorów. Wrócimy tam niebawem 💪💪💪🚀🚀🚀

Kraków😊 Spartan  # lecimy 💪
19/05/2018

Kraków😊 Spartan # lecimy 💪

Runmageddon  # Poleca Prezes Torpeda Race Team  # Paweł Bratkowski 😀
27/04/2018

Runmageddon # Poleca Prezes Torpeda Race Team # Paweł Bratkowski 😀

Dziki 😁
24/04/2018

Dziki 😁

Runmagedon Gdynia 😁 niepokonani 😃
22/04/2018

Runmagedon Gdynia 😁 niepokonani 😃

Lecimy już od stycznia😀ale relację są dopiero teraz 😊 Torpeda Race Team 😍😍😍 smerfne stroje 😁😂
18/04/2018

Lecimy już od stycznia😀ale relację są dopiero teraz 😊 Torpeda Race Team 😍😍😍 smerfne stroje 😁😂

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet 😉 szczególnie dla naszych koleżanek z drużyny 💪💪💪
08/03/2018

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet 😉 szczególnie dla naszych koleżanek z drużyny 💪💪💪

Finał Ligii 😁 Runmageddon 😁 daliśmy radę 😁
19/11/2017

Finał Ligii 😁 Runmageddon 😁 daliśmy radę 😁

Adres

Ul. Wyszogrodzka 127
Płock
09-410

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Torpeda Race Team umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij