Rafał Świtala - Ultra Triathlete

Rafał Świtala - Ultra Triathlete Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Rafał Świtala - Ultra Triathlete, Sport, Piłsudskiego 40, Nysa.

Wszystkich kilometrów nie wybiegamy. Ale próbować wartoZ moją inspiracją i motywacją na pierwszym planie.Wiecie jak to j...
12/02/2024

Wszystkich kilometrów nie wybiegamy. Ale próbować warto

Z moją inspiracją i motywacją na pierwszym planie.
Wiecie jak to jest napisać „hej, zostaniesz moim trenerem?” do człowieka o którym właśnie piszą wszystkie portale w Polsce, do człowieka który ma na koncie rekord świata? (A twój jedyny rekord to ten na wadze 🫣 i to nie w tą dobrą stronę).
Zgadza się, cholernie ciężko.
Było warto (bardziej niż kupno masła po 2.99, w lidlu 17% drożej ), tyle mogę napisać.

Usłyszałem dzisiaj coś, co chyba nigdy nie wyjdzie mi z głowy „mamy bardzo podobne charaktery. Jeżeli mamy jakiś cel, to nic nas nie powstrzyma przed wykonaniem go. Mamy plan i on musi być zawsze wykonany” - upraszczając, bo Adrian bardzo dużo mówi 😅

Dzisiaj po 17 miesiącach ciężkiej pracy jestem jednym z mocniejszych zawodników pod opieką Adriana.
Jeszcze nie wiem co to będzie, ale wiem, że Adrian kiedyś stanie przed misją przygotowania mnie na coś naprawdę wielkiego i wiem, że zrobi to najlepiej na świecie.
Pewnego dnia po prostu wstanę rano i będę wiedział co to

Dawno się tu nie odzywałem 👋A w sumie było o czym mówić!A więc:BIEGAŁEM 🏃‍♂️Tutaj chyba śmiało mogę stwierdzić, że najfa...
30/01/2024

Dawno się tu nie odzywałem 👋
A w sumie było o czym mówić!

A więc:
BIEGAŁEM 🏃‍♂️
Tutaj chyba śmiało mogę stwierdzić, że najfajniejszym biegiem był dla mnie podwójny maraton zrobiony... na 400m stadionie. 211 pętli i zrobione. Potraktowałem to jako sprawdzian tego na czym stoimy przed rozpoczęciem przygotowań na bieg 24-godzinny.
Wyszło naprawdę dobrze, zwłaszcza, że to jeden z tych spontanicznych pomysłów, kiedy podejmuję decyzję w kilka sekund nie zastanawiając się nad niczym 😅
To w tej chwili mój najdłuższy bieg zaraz po 69km na trasie Nysa - Biskupia Kopa - Nysa (ale tam były przerwy, więc to całkowicie inny poziom).
Wszystko pod okiem niezawodnego trenera Adrian Kostera - Ultra Triathlete . Kiedy Adrian jest w pobliżu, jakoś tak wszystko mniej boli a wiatr zawsze wieje w plecy

Przełamałem kolejne bariery na dystansie 5km. I chociaż nie trenuję pod takie krótkie biegi, to naturalnym jest to, że i tak biegam szybciej.
Pierwszy rekord padł na Nyskim Biegu Mikołajkowym (18:33) gdzie zająłem 8 miejsce na ponad 700 startujących.
A już tydzień później został pobity o kilka sekund (18:26) ale na 20 minutowym teście biegowym, więc potencjał na zejście poniżej 18 jak najbardziej był.

2023 żegnałem w Trzebnicy, gdzie 31.12 razem z Mateuszem pobiegliśmy na dystansie 10km :)

A 28 stycznia strzeliłem sobie spokojną 5 razem z Sebastianem 💪 Spokojną dla mnie, bo Sebastian walczył o każdą sekundę i finalnie wyszło o wiele lepiej niż zakładaliśmy. Brawo!

1 lutego zostanie 100 dni do startu w biegu 24-godzinnym.

PŁYWAŁEM 🏊‍♂️
Dla instagramowiczów nie jest nowością, że od listopada trenuję pod okiem eksperta od tego jak szybko i efektywnie poruszać się w wodzie. Po 3 miesiącach efekty widać w tempie, ale przede wszystkim w tym o ile mniej męczy mnie pływanie na konkretnych tempach.
Zrobiłem pierwszy raz kilometr poniżej 20 minut.
Zawsze lubiłem wodę i każdy dystans sprawia mi dużo przyjemności.
16 marca znowu popłynę w Otyliadzie i jeżeli warunki na torze pozwolą, to popłynę tempem na 30 kilometrów

JEŹDZIŁEM NA ROWERZE
Kto by się spodziewał, że jeszcze w połowie grudnia będę miał możliwość wyjechać w teren. I to w nie byle jakim towarzystwie, bo razem z Adrianem zrobiliśmy trochę tych kilometrów.
Trochę podnieśliśmy zakresy (znaczy się no sam musiałem się mocno namęczyć na teście żeby je podnieść 😅), więc wiosną będzie szybciej!

26500 metrów1060 długości basenuDokładny czas to 11:51, 11:45 siedziałem w wodzie a 10:55 płynąłem🏊🏻‍♂️2 miejsce na Nysk...
21/11/2023

26500 metrów
1060 długości basenu
Dokładny czas to 11:51, 11:45 siedziałem w wodzie a 10:55 płynąłem🏊🏻‍♂️
2 miejsce na Nyskiej pływalni!🥈

Plan zakładał zrobienie 25km i szczerze mówiąc, to zrobiłem coś, czego nigdy nie robię. Do samego startu wątpiłem, że dam radę tyle przepłynąć. Najpewniejszy siebie człowiek, jakiego prawdopodobnie znacie, też czasem tak ma 🙂

Pierwsze 13km pozytywnie zweryfikowało moje plany, bo płynąłem tempem na mniej więcej 30km!
Dalej już było mniej fajnie, bo pojawiły się pierwsze bóle w mięśniach. Najpierw barki a później kark. Ale i z tym sobie poradziłem, dobierając odpowiednie tempo💪
Odcinek między 15 a 19 kilometrem był najtrudniejszy. Głowa wie, że jeszcze daleko, fizycznie lekki dyskomfort.
No ale ostatnie 7 kilometrów to już bajka😊 Praktycznie wszystko przestało mnie boleć i po prostu robiłem swoje!

Co dziwne, to w ogóle nie było mi zimno. Nie wiem, czy to woda była cieplejsza, czy mój rosół zrobił swoje😄

Jak sobie poradziłem z głową? Przede wszystkim nie przejmowałem się dystansem. To ile mam za/przed sobą było nieważne i starałem się o tym nie myśleć. Mój support miał zakaz mówienia mi, która jest godzina (chociaż muszę się przyznać, że w drugiej połowie czasem zerknąłem na zegar😉) W trakcie pływania głowa była całkowicie "wyłączona" i leciałem na takim swoim autopilocie 😄 (poza momentami, w których przypominałem sobie o kimś tańczącym z filarem, dzień wcześniej na imprezie firmowej😂)

Taktyka, którą miałem, została wykonana w pełni i jestem z niej bardzo zadowolony. Pierwsza godzina ciągiem bez przerw a później co 1000-1200m szybka przerwa (1-2 minuty) na jedzenie i picie
Interwał między przerwami wydłużałem z czasem. Jedzenie i picie wchodziło elegancko i nawet pomimo nocy nie miałem spadków energii

Dziękuję przede wszystkim mojemu supportowi - Patrykowi. Siedzenie przez 12 godzin i słuchanie co trzeba mi podać to na pewno nie jest robota marzeń 😄

Dziękuję również ARN - Agencja Rozwoju Nysy za możliwość darmowych treningów na Nyskim basenie przez cały następny rok!
Nieśmiało mogę tylko powiedzieć, że mam ochotę za rok pobić rekord Nyskiej pływalni, który jak dobrze patrzę, padł w tym roku (33400m) 😄

Kryta Pływalnia Nysa - ARN 💪

Jak zawsze, zachęcam do obserwowania mojego konta na Instagramie. Tam zawsze pokazujemy jak wyglądają przygotowania i sam start od strony zawodnika. Bez cenzury, bez koloryzowania ;)

51:46 na 10km?To nie żaden błąd pomiaru, czy kontuzja albo chwila słabości na trasie."Radość jaką możemy sprawić drugiem...
27/10/2023

51:46 na 10km?
To nie żaden błąd pomiaru, czy kontuzja albo chwila słabości na trasie.

"Radość jaką możemy sprawić drugiemu człowiekowi pomagając mu jakkolwiek
jest cenniejsza" (niż wynik)
Takie słowa usłyszałem od mojego trenera po biegu.
No i muszę się z tym zgodzić w 100%. Cyferki na zegarku nie mają takiej mocy 😉

Pierwszy i na pewno nie ostatni raz miałem okazję być pacemakerem.
I to nie byle jakim, tylko takim w wersji premium 😂 Trzymanie tempa, motywacja, podawanie wody. Masz to u swojego pacemakera? 😎

Tak się pięknie złożyło, że dokładnie rok wcześniej, 22 października udało mi się przebiec swoje pierwsze całe 10km w zawrotnym czasie 1 godziny i 12 minut. A cieszyło tak samo jak ostatnie 38 😊
To że mogę dzisiaj pomóc innym osiągać o wiele lepsze wyniki, jest chyba najlepszą nagrodą za tą ciężką pracę 🤗

Dowieźliśmy wszyscy piękne czasy. Gratulacje Panie i Panowie! 👏

A moje nogi (i płuca 😎) jeszcze w tym roku przypomną sobie jak to jest dać z siebie 110% 😉

Niby zwykły treningowy start, ale zawsze trochę więcej emocji w takim biegu jest 🙂Średnie tętno 178 mówi jasno, że nie b...
12/10/2023

Niby zwykły treningowy start, ale zawsze trochę więcej emocji w takim biegu jest 🙂
Średnie tętno 178 mówi jasno, że nie było obijania się 😜

Tempo startowe 4:06 na 10km może nie jest moim najmocniejszym tempem, bo treningowo robię aktualnie 4:08, ale pierwszy raz miałem okazję biegnąć trasą która w większości nie była asfaltowa (co ma dość spore znaczenie )

Za tydzień w niedzielę czeka mnie następne 10 km na Myślenickim Biegu Ulicznym, ale tam wyjątkowo dam z siebie wszystko w trochę innej, nawet dość odpowiedzialnej roli 😉

Obiecałem sobie, że pierwszy raz poniżej 40 minut na 10 km będzie 22.10 w Myślenicach i niestety słowa nie dotrzymałem 🫣...
01/10/2023

Obiecałem sobie, że pierwszy raz poniżej 40 minut na 10 km będzie 22.10 w Myślenicach i niestety słowa nie dotrzymałem 🫣

Nie dotrzymałem, bo oczywiście zrobiłem to wcześniej 😁
Trochę wbrew planowi treningowemu, ale mam nadzieję, że Adrian nie będzie krzyczał 😅 (ale tempo progowe mógłby mi podnieść! 😂)
Rekord 10km poprawiony z 42:25 na 38:59! 😍
Niby nic to nie zmienia, bo to tylko kilka minut, ale ta zmiana z 4 na 3 z przodu robi robotę w głowie 💪

Jakby tego było mało, to i swoje 5km mocno poprawiłem na 19:07. Nie przyzwyczajam się do tego wyniku, bo w grudniu wskakuje nowy 😎

Obecność setek innych biegaczy i samego trenera w postaci Adrian Kostera - Ultra Triathlete robi robotę a nogi niosą jak szalone 😊

O miejscach myślę, że jeszcze nie ma co pisać. Powoli wchodzę w pierwsze 10% na startach i potrzebuję jeszcze trochę czasu żeby realnie powalczyć o podium.

Na pewno dało się tu wycisnąć więcej przy odpowiedniej ilości snu i przy "lepszym" dniu przedstartowym, ale pewne sprawy, takie jak spotkania z przyjaciółmi, stawiam wyżej niż sport uprawiany amatorsko 🫡

Pierwszy sezon za mną. Sezon który miał mnie wstępnie przygotować na to co będzie się działo w ciągu kilku następnych la...
28/09/2023

Pierwszy sezon za mną. Sezon który miał mnie wstępnie przygotować na to co będzie się działo w ciągu kilku następnych lat. Od samego początku wiedziałem po co idę i planów nie zmieniam 💪
Czas na sezon 2️⃣‼️❤️

━━━━
22.10.2023 - Myślenicki Bieg Uliczny | 🔟 km 🏃‍♂️
Jesienne biegi obfitują w rekordy życiowe, więc i tutaj nie może być inaczej. To tutaj prawdopodobnie pierwszy raz uda mi się złamać barierę 40 minut na 10 kilometrach 💪 Prawdopodobnie - nie dlatego, że wątpię w swoje możliwości. Po prostu może uda się to już zrobić wcześniej, ale ciii... 🤫🤫
━━━━

━━━━
18/19.11.2023 - Otyliada. Pływanie 1️⃣2️⃣-godzinne 🏊‍♂️
To coś, na co chyba najmocniej teraz czekam. O godzinie 18 wskakuję do basenu i wychodzę z niego o 6 rano 😀 Samo pływanie nie jest tutaj fizycznie problemem przy odpowiednim przygotowaniu (co też się dzieje u mnie aktualnie), ale to, co się dzieje w głowie, po kilku godzinach patrzenia w dno basenu to już inna historia 😏
Celujemy w 25 kilometrów. Celujemy, bo oczywiście nie jestem w stanie tego zrobić sam bez supportu podającego mi jedzenie i picie ❤️
━━━━

━━━━
02.12.2023 - III Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski | 5️⃣km 🏃‍♂️
W 2022 to tutaj debiutowałem z czasem 27:22. Jeżeli tylko pogoda i zdrowie dopisze, to myślę, że w tym roku ustawimy 18 z przodu 😏 (rok temu pierwsze 2 miejsca miały coś w okolicach 18 i zastanawiałem się wtedy jakim nadczłowiekiem trzeba być, żeby robić takie czasy 😀 Dzisiaj w sumie wiem, że te osoby robiły wtedy pewnie lekki treningowy bieg 😀)
━━━━

━━━━
21.04.2024 - Cracovia Maraton | 4️⃣2️⃣km 🏃‍♂️
Niektórzy twierdzą, że jak maraton to tylko po kilku latach treningu. Dlatego zrobiłem go po niecałym roku, jako jedna ze składowych triathlonu 😀 Osobiście nie widzę w tym dystansie niczego szczególnego. Ot taki sobie dłuższy bieg 😀
Następne wydarzenie w kolejce będzie wymagało sporej ilości biegania, więc dlaczego by nie wykorzystać tego i pobiec w maratonie robiąc przy okazji jakiś fajny czas 😊 Wstępnie padło na Kraków.
━━━━

━━━━
11/12.05.2024 - Bieg 2️⃣4️⃣-godzinny 🏃‍♂️
Jak sam o sobie zawsze mówię - jestem królem pętli 😀 no to tutaj sobie trochę ich zrobię.
To jedyny nie zorganizowany event w tym sezonie. Będę biegł w moich rodzinnych Bierdzanach pod Opolem. Bo dlaczego nie? Mamy się dobrze bawić a nie bić rekord świata 😊
24 godziny bez przerwy (no tych przerw na sprawy oczywiste nie licząc 😀 )
Na pewno będzie można się do mnie przyłączyć i zrobić jedną, dwie a może i 100 pętli, nie koniecznie na nogach 😀
Nieśmiało spoglądam w okolice 200 kilometrów i tak też pewnie będziemy układać tempo biegu, ale to dla mnie nowość, więc czas pokaże 😊 Pętla będzie miała ~1,75km (zmierzymy dokładnie, zegarek może tutaj mocno przestrzelić dystans), więc każdy punkt na trasie musze minąć przynajmniej 114 razy 😀
━━━━

━━━━
08.06.2024 - Bieg Nyski | 🔟km 🏃‍♂️
Super lokalna dycha. Pewnie będzie gorąco jak w piekle 🔥🫠🔥 Tyle jestem w stanie na razie powiedzieć o tym biegu 😅
━━━━

━━━━
07.07.2024 - Syców 1/8 dystansu ironman 🏊‍♂️🚴🏃‍♂️
Czas z debiutu triathlonowego po prostu wypada poprawić 😏
━━━━

━━━━
31.08-01.09.2024 - 3️⃣x Ironman, Bad Radkersburg, Austria 🏊‍♂️🚴🏃‍♂️
Tak jak pierwszy sezon, tak i drugi wypada zakończyć czymś mocnym.
11,4 km pływania 🏊‍♂️, 540 km jazdy na rowerze 🚴 i 126,6 km biegu 🏃‍♂️
40-50 godzin w ruchu 😀 bez snu oczywiście! 😀 Szaleństwo? Być może. Tylko takie plany mnie interesują 😏
Planowałem robić podwójnego, ale w tym samym miejscu i czasie organizowany jest potrójny. A że nie raz sobie mówiłem, że to nie ja wybieram starty, tylko one wybierają mnie, więc doskonale wiedziałem co trzeba zrobić 🙃
━━━━

Życie oczywiście pokazało, że plany lubią się zmieniać i na pewno jakieś krótsze starty tu jeszcze dojdą (może jakiś pojedynczy ironman w Niemczech/Austrii w lipcu albo sierpniu). Co by nie było, to zarys mamy i tego się trzymamy!

Adres

Piłsudskiego 40
Nysa
48-300

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Rafał Świtala - Ultra Triathlete umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria