07/12/2025
„Lekkoatletyka z Orlika”
🔵W dniach 2–3 grudnia w Gliwicach, na Pro Zero Arenie, odbył się ogólnopolski finał programu „Lekkoatletyka z Orlika”. W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn, czyli łącznie 240 zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się w 8 konkurencjach lekkoatletycznych oraz sztafecie.
🏃🏃♂️Naszą szkołę reprezentowała najmłodsza grupa – 16 uczniów z II, III I IV klasy Szkoły Podstawowej nr 20, biorących udział w zajęciach programu Aktywna Szkoła. Dzieci miały okazję sprawdzić się w sportowej walce z najlepszymi młodymi lekkoatletami z południa Polski.🏃🏃♂️
🔵Wydarzenie zostało przygotowane na najwyższym poziomie – na uczestników czekało mnóstwo emocji, fantastycznych sportowych wyzwań oraz niezapomniane spotkania z olimpijczykami. Zawody dostarczyły ogromu pozytywnej energii i stworzyły wyjątkową atmosferę🤩🤩
🏃♂️🏃Każdy uczestnik wrócił z medalem i atrakcyjnymi upominkami.
Cała nasza grupa otrzymała również Voucher do Energylandi🎢🎡, a szkoła – bon o wartości 1000 zł do sklepu Decathlon.
To były dwa dni pełne wrażeń, motywacji i radości.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i już dziś mówimy: Do zobaczenia za rok❗️