Babeczki w formie

Babeczki w formie Zapraszam na przygodę treningową dla kobiet. Indywidualny trening dla kobiet w okolicach Lipowej, Żywca i Bielska.

Babeczki dużo miłości 💜💙💚💛🧡❤️ także do siebie, a to nie zawsze takie łatwe
14/02/2022

Babeczki dużo miłości 💜💙💚💛🧡❤️ także do siebie, a to nie zawsze takie łatwe

📌 Tylko zrobić ten pierwszy krok 🏃‍♀️🏃🏃‍♂️Chciałabyś coś zmienić, zrzucić parę kilogramów, zdrowo się odżywiać, poprawić...
09/02/2022

📌 Tylko zrobić ten pierwszy krok 🏃‍♀️🏃🏃‍♂️

Chciałabyś coś zmienić, zrzucić parę kilogramów, zdrowo się odżywiać, poprawić swoje samopoczucie, kondycję, mieć więcej energii do działania 🤔

Ale jak na razie wszystkie sposoby, których próbowałaś nie przyniosły efektu i tkwisz w tym samym miejscu, a czas nieubłaganie płynie 🤦‍♀️😤😕

A do tego pogoda też niespecjalnie mobilizuje Cię do działania 🌧🌨💨

Zapraszam Cię na indywidualny trening i konsultacje w kameralnej atmosferze, bez „widzów” z zewnątrz, bez komentarzy. Tak, żebyś czuła się komfortowo i swobodnie 😌
Porozmawiamy o celach jakie chcesz osiągnąć 🎯 sprawdzimy w jakiej jesteś formie 🤸‍♀🧘‍♀🏃‍♀ i na tej podstawie ułożę dla Ciebie plan treningowy.
Dodatkowo omówimy i usystematyzujemy nawyki żywieniowe 🥗🍅🥑🥒🌶🥦 I będziemy razem działać, aby osiągnąć cel 🎯

I nie ma znaczenia, czy nigdy nie ćwiczyłaś i zaczynasz od kompletnego zera, czy miałaś po prostu długą przerwę, czy może jesteś aktywna, ale Twój trening nie przynosi oczekiwanych rezultatów i chciałabyś coś zmienić❗️
Musisz zrobić tylko ten pierwszy krok, a później już będzie łatwiej. A ja pomogę Ci w zaplanowaniu wszystkiego, będę Cię wspierać i motywować 💪🤜🤛

A zatem pisz lub dzwoń❗️Zrób ten pierwszy najtrudniejszy krok 🏃‍♀

📌 Szare dni 🌧🌨💨☔⛈🌩Szaro, buro i ponuro, a Ty wcale nie tryskasz optymizmem i radością 😤 Może masz chandrę, PMS, spadek f...
08/02/2022

📌 Szare dni 🌧🌨💨☔⛈🌩

Szaro, buro i ponuro, a Ty wcale nie tryskasz optymizmem i radością 😤 Może masz chandrę, PMS, spadek formy i energii albo po prostu wszystko Cię wkurza i na pytanie „dlaczego?” jest tylko jedna odpowiedź „BO TAK!” 😡🤬
Jesteś ze wszystkim na „NIE” i żadna siła tego nie zmieni 😩

W takie dni na uratuje Cię plan działania i zadania 📝🖊📓
To nieważne, ze nie masz na nic ochoty, że wszystko wyprowadza Cię z równowagi, zakoduj sobie, że masz zadania do wykonania i tyle 📝 Bez zbędnego rozkminiania i emocji 🤯

✔ zadanie 1 – wstać i zaścielić łóżko 🛏
✔ zadanie 2 – umyć zęby 🪥 i może spróbować uśmiechnąć się do siebie w lutrze? Nie? No dobra, można zrezygnować uśmiechu 😏
✔ zadanie 3 – wypić szklankę letniej wody z cytryną 🚰

I już jest dobrze 👌

Potem kolejne zadania i punkty dnia realizuj bez zbędnej analizy i emocji. Po prostu działaj jak zaprogramowane urządzenie 🤖

Do tego jeszcze zjedz coś dobrego i zdrowego 🥘🥗🍛🥑🌶🫒🍆🍅🍓🍐🍌
Dorzuć jakąkolwiek aktywność 🚶‍♀🏃‍♀🧘‍♀🤸‍♀
A zobaczysz pod koniec dnia, że nagle się okaże, że to nie był wcale taki zły dzień 😏
I mimo wszystko udało Cię zrobić bardzo dużo rzeczy i nawet można zaryzykować stwierdzenie, że to był „całkiem dobry dzień” 😏🙄🤔

A jeżeli potrzebujesz wparcia i motywacji do wystartowania z aktywnością i wprowadzenia dobrych nawyków żywieniowych – zapraszam do kontaktu!

PS. Dawno nie wrzucałam posta i dziś pojawił się on na mojej liści zadaniowej 😉

📌 Pośladki w ogniu ciąg dalszy 🔥🔥🔥Hip thrusty, zwane też mostkami biodrowymi, to idealne ćwiczenie na kształtne i je...
12/06/2021

📌 Pośladki w ogniu ciąg dalszy 🔥🔥🔥

Hip thrusty, zwane też mostkami biodrowymi, to idealne ćwiczenie na kształtne i jędrne pośladki. Można je wykonywać zarówno w domu jak i na siłowni. W zależności od stopnia zaawansowania można użyć w tym celu gum oporowych, sztangi, kettla lub talerza.

Jednak niezależnie od wybranej opcji treningowej, bardzo ważna jest dobra technika❗ Tutaj wszystko ma znaczenie: ustawienie stóp oraz kolan, właściwy wyprost w stawie biodrowym, stabilizacja kręgosłupa oraz napięcie mięśni brzucha.

No i koniecznie przed treningiem należy zrobić kilka ćwiczeń aktywacyjnych na nasz musculus gluteus maximus 😁 czyli mięsień pośladkowy wielki.

Jeżeli marzysz o jędrnych i kształtnych pośladkach 🍑🍑🍑 Zapraszam na trening❗

📌 Każda aktywność się liczy 👍Wiosna w pełni❗️ Babeczki, wykorzystajcie tą piękną pogodę na każdego rodzaju akty...
09/06/2021

📌 Każda aktywność się liczy 👍

Wiosna w pełni❗️ Babeczki, wykorzystajcie tą piękną pogodę na każdego rodzaju aktywność w plenerze: spacery, biegi, truchciki, rower, rolki, kajaczki i wszelkie inne, które Wam tylko wpadną do głowy i które sprawiają Wam przyjemność 🤸🏻‍♂️⛹️‍♀️🏌️‍♀️🧘‍♀️🏇🚣‍♀️🧗‍♀️🚵‍♀️

U mnie dziś poranny rozruch na szosie 🚴‍♀️🚴‍♀️🚴‍♀️ uwielbiam❗️

I ❤️ my bike

📌 Truskawkowe Love ❤️🍓Sezon na truskawki w pełni, jest to jeden z moich ulubionych smaków wiosny i do tego ten cudowny ...
08/06/2021

📌 Truskawkowe Love ❤️🍓

Sezon na truskawki w pełni, jest to jeden z moich ulubionych smaków wiosny i do tego ten cudowny zapach 🍓🍓🍓

A przy tym wszystkim truskawki mają właściwości zdrowotne oraz i odżywcze, są bogate w witaminę C, potas, kwas foliowy oraz błonnik, do tego chronią nasze serce, regulują poziom cukru we krwi, wspierają układ odpornościowy, poprawiają kondycję włosów i paznokci, a nawet mają właściwości przeciwnowotworowe. A przy tym wszystkim maja niewiele i kalorii i przede wszystkim są przepyszne❗️

Ostatnio moim ulubionym śniadaniem jest omlet z truskawkami, szybki i łatwy w przygotowaniu 👌

✔️ 3 jajka roztrzepane widelcem i usmażone na niewielkiej ilości masła klarowanego

✔️truskawki i dla osłodzenia smaku erytrol

Może skusicie się na takie słodkie śniadanie❓

📌 Pośladki w ogniu 🔥🔥🔥Trening z gumami oporowymi na pośladki to idealna alternatywa do treningów na siłowni❗ A do teg...
07/06/2021

📌 Pośladki w ogniu 🔥🔥🔥

Trening z gumami oporowymi na pośladki to idealna alternatywa do treningów na siłowni❗ A do tego możemy wykonać go wszędzie, w domu, w plenerze, a nawet na urlopie, bo bez problemu zapakujemy je do walizki czy plecaka 🎒 Zmieszczą się nawet do damskiej torebki 👜😉

Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz ułożeniu gum, a także dobraniu właściwego obciążenia, możemy wzmacniać całe pośladki (mięsień pośladkowy wielki, średni i mały).

Jeżeli marzysz o jędrnych i kształtnych pośladkach 🍑🍑🍑 Zapraszam na trening❗

📌 Zatrzymanie wody w organizmie 🤔Najczęściej objawia się pod postacią obrzęków, np. opuchlizna oczu, dłoni, stóp,...
03/06/2021

📌 Zatrzymanie wody w organizmie 🤔

Najczęściej objawia się pod postacią obrzęków, np. opuchlizna oczu, dłoni, stóp, kostek (np. uczucie za ciasnych butów, zbyt ciasnego pierścionka na placu itp.). Niestety mało przyjemne odczucia 😒

A oto przyczyny:

✔niedobór wody w organizmie – należy codziennie przyjmować ok. 2-2,5 l płynów, najlepiej wody 💧 Jeżeli nie będziemy dostarczali odpowiedniej ilości płynów, nasz organizm będzie się bronił przed ich utratą i będzie je gromadzić w tkance podskórnej na zapas, aby uniknąć odwonienia

✔ Nadmiar sodu 🧂 – 1 g sodu odpowiada około 2,5 g soli. WHO podaje, że dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać 5 gramów (czyli około 2 g sodu). Należy pamiętać, że sól znajduje się w wielu mieszankach przypraw, wędlinach, serach, przekąskach itp.

✔ Alkohol w nadmiarze 🍸🍷🥂🍹🍻 – alkohol odwadnia, w rezultacie organizm magazynuje wodę

✔ Zbliżająca się miesiączka ⚡⚡⚡ – o tym chyba wszystkie babeczki przekonują się na własnej skórze w drugiej połowie cyklu 😬 Na szczęście objawy zazwyczaj ustępują w pierwszych dniach miesiączki

✔ Brak aktywności fizycznej 🤸‍♀⛹‍♀🚴‍♀ i siedzący tryb życia 🛋 - krew w naczyniach krąży wolniej, co powoduje zastój płynów w tkankach i doprowadza do powstawania obrzęków nóg

✔ Stała pozycja ciała np. w czasie podróży samolotem, pociągiem, samochodem 🚄🚌🛫💺

✔ Upały i zbyt wysoka temperatura 🌡

✔Zbyt restrykcyjna dieta odchudzająca 🍽 – organizm broni się przed tak dużymi deficytami i magazynuje wodę – to jego sposób na obronę

Nie zapominajcie więc babeczki o właściwym nawadnianiu 💧💦

📌 Waga – ciekawostek ciąg dalszy 🧐Czy wiecie, że nasze ciało składa się aż w 60, a nawet 70% z wody 💧💦 Aby to zobraz...
02/06/2021

📌 Waga – ciekawostek ciąg dalszy 🧐

Czy wiecie, że nasze ciało składa się aż w 60, a nawet 70% z wody 💧💦
Aby to zobrazować: w organizmie osoby ważącej przykładowo 70 kg znajdują się aż 42 litry wody 😲

Wracając co tematu wahań wagi w ciągu dnia – wzrost wagi jest często kwestią zatrzymania wody w organizmie, a spadek czasami oznacza odwodnienie, a nie utratę tłuszczu❗

✔️ Przyczyną zatrzymania wody w organizmie jest najczęściej niewłaściwie zbilansowana dieta, która jest bogata w sól i dostarcza niewystarczającą ilość płynów.

✔️ Na nadmiar wody w organizmie mają wpływ mają także wahania hormonalne, o czym babeczki możemy się przekonać przed miesiączką 😬

✔️ Czasami jednak do zatrzymania wody w organizmie może dojść także w przebiegu wielu chorób.

Więcej o zatrzymaniu wody w organizmie w kolejnym poście

📌 Co z tą wagą⁉  🤔Prawie każda z nas ma w głowie te wymarzone cyferki, które chciałaby zobaczyć zaraz po tym jak we...
30/05/2021

📌 Co z tą wagą⁉ 🤔

Prawie każda z nas ma w głowie te wymarzone cyferki, które chciałaby zobaczyć zaraz po tym jak wejdzie na wagę 1⃣2⃣3⃣
Zazwyczaj są one mocno zaniżone i wyglądają trochę jak cena z Auchan, np. 59,99 zł, byle tylko nie zobaczyć 6 z przodu 🤦‍♀️
No i niestety w związku z wyśrubowanymi wymaganiami jakie same sobie stawiamy, zazwyczaj pojawia się rozczarowanie i frustracja 😤 Albo jest odwrotnie, w momencie kiedy pojawią się te wymarzone cyferki, dzień staje się piękniejszy 😍 ale jak tylko okazuje się, że następnego dnia na wadze jest o 0,5 kg więcej – wraca frustracja i zrezygnowanie 🤬😡😠

Co z tą wagę⁉️ Dlaczego nie może się tam pojawić ta wymarzona cyferka⁉️ I w ogóle czy ta cyferka ma aż takie znaczenie⁉️ 🤔

Przede wszystkim nie pozwól, żeby ta cyferka decydowała o Twoim nastroju albo samopoczuciu, a już co najgorsze, o poczuciu własnej wartości❗

Nasza waga waha się w ciągu dnia wielokrotnie i to jest fakt. Wahania wagi w ciągu dnia mogą być bardzo duże i sięgać aż do 2⃣ kg a nawet 3⃣kg❗
Wszystko zależy od pory dnia, ilości wypitych płynów, tego czy jesteśmy po posiłku, więc jeżeli już decydować się na ważenie to zawsze o tej samej porze, np. rano po przebudzeniu.
Zdecydowanie nie należy też ważyć się codziennie, bo w ciągu tygodnia, mimo przestrzegania właściwie zbilansowanej diety, waga może wzrastać lub maleć, a w przypadku kobiet bardzo często zależy to od cyklu i hormonów.

Często też wzrost wagi spowodowany jest chwilowym zatrzymaniem wody w organizmie.

Jak zatem monitorować efekty diety oraz treningów❓

Pomiary najlepiej wykonywać centymetrem, a nie koncertować się na wadze. Najważniejsze w tym wypadku są obwody, centymetry oraz samopoczucie. Przy przestrzeganiu diety oraz regularnych treningach, waga może pozostać nawet na tym samym poziomie, ale zmienią się obwody w pasie, w udzie i spodnie staną się luźne, zmieni się także skład Twojego ciała (w miejsce tłuszczu pojawią się mięśnie).
I co najważniejsze – samopoczucie będzie lepsze❗

Dzieje się tak dlatego, że masa mięśniowa jest cięższa niż masa tłuszczowa, dlatego jeżeli jesteś osobą aktywną i trenujesz, nie koncertuj się na cyferkach na wadze, ale na centymetrach oraz składzie ciała. Waga może nawet wrosnąć, a Ty paradoksalnie będziesz wyglądać lepiej❗🤔

Podsumowując:

✔ Wahania wagi w ciągu dnia nawet 3 kg są całkowicie normalne

✔ Efekty mierz w centymetrach nie w kg

✔ Nie tylko dieta i trening mają wpływ na wagę, ale także cykl menstruacyjny

✔ 1 kg mięśni jest objętościowo dużo mniejszy niż 1 kg tłuszczu, więc jeżeli trenujesz możesz ważyć tyle samo ale wyglądać dużo lepiej

📌 Trening a sprzątanie spiżarki 🙄A może macie tak, że zabranie się za trening jest dla Was tak, jak dla mnie sprzą...
16/05/2021

📌 Trening a sprzątanie spiżarki 🙄

A może macie tak, że zabranie się za trening jest dla Was tak, jak dla mnie sprzątanie spiżarki⁉️
Każdy na pewno ma w domu taki kącik, gdzie skalda się różne rzeczy, z myślą, ze za chwilę albo za dwie się to uporządkuje, że tylko na chwilę, coś wrzucę, a potem ogarnę 🧽🪣🧹
Na pewno to znacie 😁

Ja mam takie cudowne miejsce – spiżarkę 🙂 Jest dość przestronna, przechowuję tam większość produktów spożywczych, ale są tam też wszelakie inne rzeczy i sprzęty. Tam właśnie są kosze na segregowane śmiecie: plastik i szkło, ale też deska do prasowania, suszarka na pranie, żelazko, odkurzacz, gigantyczna stolnica, mop i wiele, wiele innych 🧺🧺🧺

No i czasami przychodzi taki moment, że jest tam znacząco za dużo rzeczy, które jakoś wpadły tam niby na chwilę a już się zadomowiły i tak je tylko przekładam z kąta w kąt i nagle nie wiedzieć kiedy z przestronnej spiżarki zrobiła się ciasna klitka, w której się ciężko obrócić 😬

No i wtedy przychodzi ten moment, ta myśl, że trzeba to ogarnąć, ż przecież tak nie może być, że za chwilę coś tu zacznie gnić i śmierdzieć, a ja nawet nie będę wiedziała co, bo już prawie nie widzę półeczki, gdzie zawsze jest rukola i pietruszka 🤦‍♀️

No ale od tej myśli zazwyczaj jeszcze długa droga zanim się zabiorę za sprzątanie i ogarnianie mojego grajdołka.
Czasami minie nawet kilka dni 🙈 I codziennie przychodzi ta natrętna myśl: musze to ogarnąć, no ale zawsze znajdzie się tysiąc innych zajęć i odkładam to na później… aż w końcu przychodzi TEN dzień i robię TO i potem przychodzi to uczucie zadowolenia, jak już mogę zrobić kilka kroków w prawo i w lewo w mojej spiżarce i nagle jakoś tak dużo miejsca i nawet słońce wpada przez okno 😀

Znacie to❓ Może niekoniecznie ze spiżarką, ale z innymi rzeczami, które odkładacie na później, a być może tak jest z treningiem 🏋️‍♀️ że niby wiesz, że trzeba zacząć, że czujesz, że nadszedł ten czas, że czujesz już dyskomfort w ciele, ale jakoś ciągle to jeszcze nie jest TEN dzień.

Jeżeli tak masz – to pisz! Pomogę Ci wystartować, bo to najtrudniejsze❗️ A później zobaczysz, ze będziesz zadowolona tak jak ja z mojej posprzątanej spiżarki 😁

PS. Ja ostatnio długo nie mogłam zabrać się za wrzucenie posta, bo miałam poczucie, że to bez sensu, ale pojawił się ktoś, kto pomógł mi „wystartować”. I oto pojawił się ten post 😀

📌 Historia pewnego zdjęcia 📷Na zdjęciu są babeczki z pasją, które kochają windsurfing 🏄‍♀🏄‍♀🏄‍♀ Ci którzy mają d...
27/04/2021

📌 Historia pewnego zdjęcia 📷

Na zdjęciu są babeczki z pasją, które kochają windsurfing 🏄‍♀🏄‍♀🏄‍♀ Ci którzy mają do czynienia ze sportami wodnymi i do tego powiązanymi z wiatrem znają to uczucie, kiedy się czeka na wiatr i te pytania powtarzane w kółko: wieje, nie wieje, a może będzie wiało? 🌬💨🌊

I tak czekamy i czekamy na ten wiatr… bo przecież miało wiać, no ale wszystko na niebie i ziemi pokazuje, że jednak chyba nie będzie wiało i nici z naszej zaplanowanej sesji pływania 😬

I tak sobie siedzimy na brzegu odziane w pianeczki i lycry, z trapezami, z otaklowanymi żaglami, deski też czekają w gotowości… i nic 🤦‍♀️🤷‍♀️

Pojawiała się nawet myśl, żeby skombinować buteleczkę Prosecco 🍾 no bo i tak nic nie będzie z tego pływania 🙈🙉🙊

I tu nagle, nie wiadomo skąd, pojawia się wiatr 💨💨💨
Wiec będąc w pełnej gotowości wskakujemy na deski windsurfingowe, już nawet nie kombinujemy z wielkością żagla 🤣 rzucamy się na to co jest, żeby wykorzystać ten krótki moment szczęścia, że wieje 🤩

I powiem Wam – warto było czekać❗ Wiatru nie było za dużo i do tego był nierówny i nie wiał zbyt długo, ale była to dla nas jedna z lepszych i weselszych sesji pływania 🤙🤙🤙 w doborowym towarzystwie super babeczek z pasją 🏄‍♀🏄‍♀🏄‍♀ 🦸‍♀🦸‍♀🦸‍♀

Do tego udało się nawet uwiecznić to wszystko na zdjęciach, a to dzięki uprzejmości Krzycha 📷

Jaki z tego morał – nigdy nie rezygnuj, nawet jeżeli Ci się wydaje, że coś nie ma sensu❗ Bo nigdy nie wiesz na 100% co Cię czeka, a może los szykuje dla Ciebie niespodziankę 🎁

Dobrego dnia babeczki❗ 💚💙💛

-Orlowska





Adres

Dolina Zimnika
Lipowa
34-324

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Babeczki w formie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Babeczki w formie:

Udostępnij

Kategoria