04/07/2025
Nasi młodzi siatkarze wśród najlepszych w Polsce!🔥🏐
W dniach 28 czerwca - 1 lipca młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn wzięli udział w
wielkim finale ogólnopolskich rozgrywek Kinder Joy of moving o mistrzostwo Polski
w mini siatkówce. Turniej, rozgrywany pod patronatem firmy Ferrero, był
ukoronowaniem całorocznych zmagań najlepszych drużyn z całego kraju. Na turniej
do Katowic awansowały aż dwie drużyny Piasta - „czwórki chłopców" (rocznik
2012) prowadzone przez Piotra Robakowskiego oraz „trójki chłopców” (rocznik 2013)
trenowane przez Tomasza Horyzę.
Starszy zespół, który w ubiegłym roku uplasował się na 13. miejscu w Polsce,
również w tym roku pokazał charakter i waleczność. Niestety, kontuzja jednego z
kluczowych zawodników wykluczyła go z gry w finałach, co miało duży wpływ na
końcowy rezultat. Po serii wyrównanych i zaciętych spotkań, czwórki ostatecznie
zakończyły turniej na 32. miejscu. Dla młodszych siatkarzy był to debiut na tak
prestiżowej imprezie. Trójki zaprezentowały się bardzo ambitnie, a niewiele zabrakło,
by mogły rywalizować o wyższe lokaty. Ostatecznie zajęły 29. miejsce, co należy
uznać za bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę ogromny poziom sportowy turnieju i
skalę wydarzenia. Mimo braku wysokich lokat, sam awans do finału i możliwość gry
wśród najlepszych zespołów w kraju to ogromny sukces dla małego klubu z
Krotoszyna. Zawodnicy zebrali bezcenne doświadczenie, które z pewnością
zaprocentuje w kolejnych sezonach. Gratulujemy obu zespołom oraz ich trenerom za
ciężką pracę i godne reprezentowanie klubu, miasta i województwa!
🌟 UKS Piast rocznik 2012 - Tomasz Kołodziej, Igor Lepczyński, Oliwier Kaczmarek,
Sebastian Kaczmarek, Bartosz Panek, Kacper Kwiatkowski. Trener Piotr Robakowski
🌟 UKS Piast rocznik 2013 - Wiktor Poczta, Kamil Burczyk, Patryk Piorunek, Kacper
Wawrzyniak, Maksymilian Żurawski. Trener Tomasz Horyza