04/06/2026
W ubiegły weekend zakończyliśmy już czwartą edycję BISS - Bystrzackiego Instruktorskiego Systemu Szkoleń. No tak!
Samo pływanie to nie wszystko - co roku do naszego klubu dołączają nowe osoby i trzeba jeszcze wiedzieć jak kajakarską wiedzę dobrze przekazać.
Właśnie dlatego poświęciliśmy na to aż 38 godzin (24h teorii i 14h praktyki) 🧠
Co działo się na pokładzie?
- Chłonęliśmy metodykę nauczania dorosłych i psychologię prowadzenia grupy.
- Szlifowaliśmy locję, manewry i metodykę na wodzie stojącej oraz płynącej.
- Przeszliśmy solidne warsztaty z ratownictwa kajakowego.
A to wszystko nie w teorii przed ekranem, ale podczas żywych dyskusji i ćwiczeń w trakcie wykładów oraz zajęć na basenie, Dunajcu i torze Wietrznice.
Przyszłe pokolenia kursantów w Bystrzu będą w bezpiecznych i profesjonalnych rękach! 💪
Wielkie podziękowania dla prowadzących szkolenie - Jola Pośnik i Cyprian Charytoniuk a a także dla całej kadry i pomocników!
PS. Carbonara była świetna