10/05/2026
GKS Sompolno - Błękitni Mąkolno (09.05.26)
Na lokalnych derbach piłkarskich wspieraliśmy załogę Sao Boys w ok. 45 osób z Konina. Nadgorliwa reakcja miejscowych wąsów, instruowanych zapewne przez miejscowego szeryfa z komendy, o mało co nie doprowadziła do tragedii na trybunie. Kilku wąsów nie wytrzymało ciśnienia, atakując pałkami i gazem kibiców w momencie rozwijania sektorówki. Parę osób od nas mocniej potraktowanych gazem, ucierpiały na tym także osoby postronne, w tym młodociani, na trybunie znajdowały się także rodziny z dziećmi. Jeden kibic w całym zamieszaniu niestety zawinięty. Po godzinie postanowiliśmy zawinąć do Konina, gdzie czekał nas mecz z chodzieską Polonią.
ACAB! PIŁKA NOŻNA BEZ POLICJI!
Górnik Konin - Polonia Chodzież (09.05.26)
Kolejne ligowe spotkanie na D4 zapowiadało się nieco ciekawiej niż zwykle, gdyż swój przyjazd zapowiedzieli kibice przyjezdni. I rzeczywiście fani Polonii Chodzież wspomagani (sądząc po barwach) także przez kibiców Nielby Wągrowiec i Noteci Czarnków zawitali na sektor gości w kilkadziesiąt osób. Prowadzili doping dla swojej drużyny i przygotowali nawet ultrasowe atrakcje.
Przez nasz sektor tego dnia przewinęło się ok. 180 osób, w tym wsparli nas kibice Włocłavii Włocławek (4 osoby) oraz Sompolnianie (ok. 25 osób) - dziękówa! Na płocie zawisły trzy nasze płótna i jedna chłopaków z Sao Boys, doping z naszej strony z lepszymi momentami, szczególnie po strzelonych bramkach. Na boisku zawodnicy Górnika odnieśli kolejne zwycięstwo (3-2), no i w końcu po tylu nieudanych próbach z poprzednich meczów udało nam się wykorzystać rzut karny!
Oby dwa powyższe mecze zostały poprzedzone minutą ciszy dla zmarłego niedawno, wybitnego za czasów szczególnie II ligi piłkarskiej w latach 90-tych w Koninie piłkarza Górnika - Tomasza Witka. Na meczu w Koninie symbolicznie odpalone zostały race w asyście górniczych koszulek z numerami, tworzącymi wiek zawodnika...Śp. Tomasz Witek na zawsze w naszej pamięci!