05/05/2026
Wyprawa Safaga 2026 zakończona. Przyjechaliśmy do Polski opaleni słońcem Egiptu i ze wspaniałymi wspomnieniami. Z tej strony chciałbym podziękować bazie:https://www.bluesubmarine.it/pl/ i kierującemu nią Khaledowi Fares za doskonałe przyjęcie, fachową obsługę i profesjonalizm nurkowy. Przeżyliśmy dzięki nim wspaniałe chwile pod wodą jak i na wodzie płynąc bardzo dobrym statkiem Bluesubmarine. Zwiedziliśmy szereg miejsc nurkowych: Gamul Kebir, Panorama Reef, Ras Abu Soma, Soma Garden, Tobia Arbia, Tobia Kebir oraz "gwóźdź programu" wrak Salem Expres. Można by tutaj godzinami pisać o naszych przygodach, o tym co zobaczyliśmy, co przeżyliśmy, namiastką są zdjęcia na gorąco publikowane bezpośrednio z Egiptu, namiastką także będą publikowane a obecnie tworzone filmy z wyprawy które wkrótce zobaczycie. Jednym słowem było super....Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną wyprawę: może Sharm i rafy koło Sharm el Sheikh i wrak Thistelgorma, a może Marsa Alam i...znowu przepiękny wrak Salem Expres. W wyprawie wzięli udział członkowie klubu Stacja Nurkowa: Maja, Adam, Iga, Zuza, Fabian, Mateusz (zwany Wojtkiem), Franek, Kacper, Adam - operator kamery i twórca zdjęć, Alan, Krzysiu, Wojtek, Renia, Patrycja, Wojtek II, Olga oraz Aleksandra główny organizator wycieczki....... Ja przykładowo już tęsknię za busem, który zawiezie mnie na piękną łódź Bluesubmarine i dalej w błękit Morza Czerwonego... Pozdrawiam Wojciech Kuźnik MSDT inst. Padi 647178