01/03/2026
🏆Historyczny sukces naszych dziewcząt 🏆
Dziś udaliśmy się do Nowego na turniej Pomka Cup, organizowany przez Klub Piłkarski Pomorzanka ⚽️
W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy, po których nastąpiła faza pucharowa 🏆
Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy od meczu z Uczniowski Klub Sportowy GOL Brodnica. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale w ostatnich sekundach udało nam się strzelić bramkę i odnieść zwycięstwo 💪
W drugim meczu grupowym zmierzyliśmy się z KS Pogoń Dekpol Tczew. Weszliśmy w spotkanie bardzo dobrze, szybko zdobywając dwie bramki. W kolejnej fazie meczu to zawodniczki z Tczewa przejęły inicjatywę i doprowadziły do remisu. Mecz rozgrywany był w wysokim tempie, lecz wynik nie uległ zmianie i podzieliliśmy się punktami 🤝
Ostatni spotkanie grupowe rozegraliśmy z Błękitne Armatki SP 14 Toruń. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, a dwie z nich zakończyły się golami. W defensywie zagraliśmy pewnie i skutecznie, nie pozwalając rywalkom na stworzenie groźnych okazji, co przełożyło się na kolejne czyste konto 💪
Takie wyniki dały nam 2. miejsce grupie i awans do walki o miejsca 1-4 🔥
W półfinale przyszło się na zmierzyć ze zwycięzcą drugiej grupy - UKS Szóstka Inowrocław. Był to mecz pełen sytuacji bramkowych z obu stron, jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. O awansie do finału zadecydowała seria rzutów karnych, w których zwyciężyliśmy 4:3 🔥
W wielkim finale zagraliśmy z AP Małych Mistrzów Abramczyk Team. Od początku staraliśmy się przejąć inicjatywę, kreować sytuacje bramkowe i nie pozwolić rywalkom na rozwinięcie skrzydeł. W pierwszej fazie meczu zabrakło nam odrobiny szczęścia i skuteczności - piłka trafiła w słupek, a bramkarka przeciwniczek broniła nasze strzały. W końcówce spotkanie szczęście się do nas uśmiechnęło i po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska, indywidualnej akcji i znakomitym strzale naszej zawodniczce udało się zdobyć bramkę. Do końca meczu wynik 1:0 nie uległ zmianie i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju 🔥🥇
Podczas turnieju wyróżniono również najlepsze zawodniczki. Jedna ze statuetek trafiła do naszej zawodniczki - Sandry Daniello 👏
Dziewczyny mogą być z siebie naprawdę dumne z tego co osiągnęły. Był to ich trzeci turniej, w którym rywalizowały z innymi zespołami dziewcząt, a z meczu na meczu wyglądały coraz lepiej. Pokazały, że ciężką pracą na treningach i wiarą we własne umiejętności można osiągnąć naprawdę wiele. Pomimo wąskiej kadry i dużego zmęczenia, dziewczyny walczyły dzielnie w każdym spotkaniu do samego końca, przezwyciężając swoje słabości. W całym turnieju nie przegrały żadnego meczu, zdobyły 6 bramek i stracimy tylko 2 (w jednym spotkaniu). Aż 4 mecze zakończyły z czystym kontem. Nasze zawodniczki udowodniły, że hasło "jedna za wszystkie, wszystkie za jedną" to nie są tylko puste słowa 👏🔥
W turnieju zagrały:
🧤Emilia Gołuńska
⭐️Sandra Daniello ⚽️⚽️⚽️
⭐️Lena Beling ⚽️
⭐️Gabrysia Brzezińska ⚽️
⭐️Dominika Knopa ⚽️
⭐️Olivia Bugajewska
Gmina Kaliska
Nadleśnictwo Kaliska / Arboretum Wirty, Lasy Państwowe
OLA OKNA
KORNIX Skarszewy
Planbet