MDAM+ MDAM - Jesteśmy grupą ludzi, których połączyła wspólna jazda na rowerach.

W roku 2012 zaliczona zachodnia granica i wybrzeże do Koszalina.2013 Jelenia Góra- Split-Jelenia Góra.2014 Mariusz i Alek :J.G.- Koszalin-Hel-Malbork-Warszawa-Wrocław-J.G.2015 Mariusz zorganizował wyprawę po Mazurach.2016 z Przemyśla do Białegostoku plus Roztocze z Filipem.2017 Kraków,Ojcowski PN,Szlak Orlich Gniazd,Częstochowa,Nysa z Filipem i z Alkiem.2019 Kaszuby z Szymonem i z Dawidem. 2020 Jelenia Góra - Świnoujście z Zdzisław, Dawid, Szymon ,Ernest.

Dzień siódmy.Osiągnęliśmy cel .Dzisiejszy etap był trudny .Wiatr wiał w twarz  przez całą drogę .Drogi polskie wyboiste ...
31/07/2020

Dzień siódmy.
Osiągnęliśmy cel .Dzisiejszy etap był trudny .
Wiatr wiał w twarz przez całą drogę .
Drogi polskie wyboiste ,dziurawe itp ....
Straciłem szprychę no i w kole centra .
Na szczęście dojechaliśmy do Świnoujścia.
Spieczeni słońcem ,wysmagani wiatrem trafiliśmy na super nocleg. Zdążyliśmy jeszcze wyskoczyć na jedzonko i zobaczyć morze.
Śpimy na terenie Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan.
Nie musieliśmy rozbijać namiotów , śpimy w łóźkach😃😃😃.
Ekipa jest super.
Jutro dzień plażowania i wieczorem na pociąg do domu.
Pozdrawiam.

Dzień 6Wczesna pobudka i śniadanie w McDonald pobudziły nas do jazdy. Jechało się naprawdę dobrze. Przejeżdżaliśmy przez...
30/07/2020

Dzień 6

Wczesna pobudka i śniadanie w McDonald pobudziły nas do jazdy.
Jechało się naprawdę dobrze. Przejeżdżaliśmy przez wiele ładnych i ciekawych miejscowości ,między innymi przez Cedynię gdzie odbyła się zwycięzka bitwa dla Polaków.
Kilkanaście km przed Gryfinem złapałem gumę.
Szybka wymiana i jedziemy dalej .
Po kilku km znowu powietrze schodzi 😡.
Pompowanie co jakiś pozwoliło nam dotrzeć do Gryfina.
Wymiana dętki i opony dały mi komfort dalszej jazdy .
Szczecin minęliśmy w zasadzie rozkopanymi obrzeżami .
Nocleg w Czarna Łaka nieopodal jeziora Dąbie.
Gościli nas wspaniali ludzie.
Było ognisko z kiełbaskami, chleb własnego wypieku ,napoje różne .
Dostęp do prądu i możliwość wykąpania się ,dopełniły naszą radość .
Przejechane 113 km
Jutro do Świnoujścia.
Pozdrawiam...

Wreszcie normalny zasięg. Play jednak jest słaby.Do rzeczy:Dzień 5 Dzisiejszy dzień zaczęliśmy bardzo wcześnie .Komary s...
29/07/2020

Wreszcie normalny zasięg.
Play jednak jest słaby.
Do rzeczy:
Dzień 5
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy bardzo wcześnie .
Komary spowodowały,że uwijaliśmy się jak nigdy dotąd.
Wyjazd już o 6:30 .
Śniadanie jedliśmy dopiero pod najbliższą wiatą.
Ścieżką rowerową dojechaliśmy do Kostrzyna nad Odrą.
Kolejna część trasy prowadziła już po stronie niemieckiej,także ścieżką rowerową.
Wiatr wiał mocno w twarz ,mimo to zrobiliśmy 90 km.
Obecnie jesteśmy na kempingu darmowym w Osinów Dolny .
Pozdrawiam.

Spóźniony dzień 4.Dzień 4. Czas na kolejną porcję informacji z naszej wyprawy 🙂 Dziś trochę później niż zwykle. Dzień ro...
29/07/2020

Spóźniony dzień 4.
Dzień 4. Czas na kolejną porcję informacji z naszej wyprawy 🙂 Dziś trochę później niż zwykle.
Dzień rozpoczęliśmy na spokojnie. Pobudka, poranna kawka nad jeziorem, chwila relaksu, późne śniadanie... W drogę wyruszyliśmy o godzinie 10. W sumie przejechaliśmy 87 km - czyli pełen relaks 😉
W miejscowości Coschen, gdzie stanęliśmy na dłuższy "popas", starsza pani obdarowana nas trzema reklamówkami przepysznych, prawdziwych jabłek papierówek 🥰 Po prostu miodzio 😊
Po drodze do Słubic chwila odświeżenia w Odrze, a w samym mieście koniecznie musieliśmy zatrzymać się, by zjeść wielkiego kebaba. Dzień kończymy nad brzegiem Odry. Tu nocujemy. Jest pięknie. Cały nastrój psują tylko komary. Trudno się od nich opędzić (żadne środki nie pomagają 😤)
P. S. Dodałem jeszcze kilka zdjęć

Dzień 1 .Męczący etap .Było gorąco i sporo podjazdów. Przejechane 85 km.Nocleg na dziko w Sieniawce,  tuż przy granicy z...
25/07/2020

Dzień 1 .
Męczący etap .
Było gorąco i sporo podjazdów.
Przejechane 85 km.
Nocleg na dziko w Sieniawce, tuż przy granicy z Niemcami .
Pozdrawiamy .

Halo,halo !Dzisiaj rozpoczęliśmy wyprawę nad morze.Jedziemy już utartym szlakiem. W 2012 przejechaliśmy tą trasę w drodz...
25/07/2020

Halo,halo !
Dzisiaj rozpoczęliśmy wyprawę nad morze.
Jedziemy już utartym szlakiem.
W 2012 przejechaliśmy tą trasę w drodze do Koszalina
Tym razem jadę z przyjaciółmi :Zdzisław Kałas ,Szymon Kałas,Dawid Bonio,Ernest Kołodziej.
Obecnie jesteśmy w Bogatyni. Nocleg w Sieniawce .
Jutro wjeżdżamy do Niemiec na trasę Oder-Neise.
Pozdrawiamy.

09/07/2019

Kolejny region Polski zaliczony.
Część Kujaw i Kaszuby .
Przede wszystkim Park Narodowy Bory Tucholskie ,a przy okazji parę parków krajobrazowych ,które również wywarły na mnie pozytywne wrażenie.
Bory Tucholskie to przede wszystkim las sosnowy . Przepiękny widok niekończących się wysokich drzew ,a dołem runo leśne tworzone przez jagodziny . Widok naprawdę przepiękny i zachwycający .
Nieodzownym elementem krajobrazu ,który mijaliśmy były jeziora (czasami miałem wrażenie ,że jest ich więcej jak na Mazurach i Warmii) . Dużo ścieżek rowerowych przez las dawało wiele satysfakcji i bezpieczeństwa .
Sporo pól namiotowych i campingów pozwalało na spokojne zaplanowanie noclegów. Korzystaliśmy z dwuch noclegów na polu namiotowym . Raz nocowaliśmy na tzw "gospodarza " , a ostatni nocleg był na plaży w Brzeźnie . Po drodze wiele ładnych i czystych miasteczek i wiosek.
Niektóre z nich o śmiesznych nazwach : Swornegacie ,Męcikał ,Sznurek itp.
Na Kaszubach nazwy miejscowości w dwóch językach . Kaszubi mają własny język i alfabet ,nie jest to gwara .Mają swoją flagę.
Po drodze chcieliśmy skosztować kaszubskich placuszków o ciekawej nazwie ,ale okazało się ,że to są wypieki raczej domowe.
Nazwa tych racuszków to "ruchanki"🤣🤣🤣.
Podróż rowerową zaczęliśmy w Bydgoszczy ,a zakończyliśmy w Gdańsku po przejechaniu 340 km.
Zwiedzając Gdańsk i jego zabytki ,jeden z moich młodych przyjaciół nagle mówi ... "byłem tu na wycieczce ,pamiętam tam za rogiem jest ŻABKA (sklep). 🤣🤣🤣🤣😃.
Pozdrawiam wszystkich.
Borkowski Kałas..

08/07/2019

Bory Tucholskie .... z Kałas i Bonio

Adres

Jelenia Góra
58-506

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy MDAM+ umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij