09/12/2019
W dniu 7 grudnia br. miało miejsce inauguracja sezonu rozgrywek eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Polski w klubie Enjoy Bielsko Biała (Polska Liga Squasha region Śląski – dywizja 1). Swój udział potwierdziła nasza drużyna Squash and More Pluscom Via Sport, która w tym sezonie występuje w składzie: kapitan Adrian Sokół, Marek Dobry, Wojtek Wojtas, Mateusz Wicher, Krystian Miliński, Wojciechowski Marcin, Mateusz Kędzierski, Marcin Legutko.
W pierwszej kolejki Polskiej Ligi Squasha region Śląski – dywizja 1 drużyna miał do rozegrania cztery spotkania.
Pierwszy mecz z zespołem SquashFit Verman Combatans z Katowic zakończył się zwycięstwem 4-0. Pierwsza rakieta naszej drużyny Adrian Sokół wygrał swój mecz 3-1 z Maciejem Stoleckim, Marek Dobry pokonał Bartka Chruścińskiego również 3-1. Najbardziej emocjonujący mecz stoczył Krystian Miliński, który prowadził w meczu z Tomkiem Kanią 2-0, następnie jego rywal wyrównał stan meczu na 2-2. W decydującym secie górą był jednak Krystian i ostatecznie wygrał swój mecz 3-2. W pojedynku 4 rakiet swój mecz z Michałem Kopciem 3-0 wygrał Mateusz Kędzierski.
W drugim meczu nasza drużyna zmierzyła się z zespołem S4S Squash For Silesia T2. To spotkanie również zakończyło się wynikiem 4-0 a czwórka naszych graczy wygrała swoje mecz 3-0. Marek Dobry, Mateusz Wicher, Marcin Wojciechowski, Mateusz Kędzierski wygrali odpowiednio z Bartoszem Świecą, Krzysztofem Goralem, Piotrem Lupą i Łukaszem Ratką.
Trzecie spotkanie to pojedynek z gospodarzem i jednocześnie głównym kandydatem do zwycięstwa w rozgrywkach, drużyną Enjoy Squash Team 1. Daniel Poleschuck i Hernas Nataniel wygrali swoje mecze 3-0 z Markiem Dobrym i Marcinem Wojciechowskim. Kajetan Lipski wygrał 3-1 z Krystianem Milińskim. Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Mateusza Wichra, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony i przegrał 1-3 z obecnym vice mistrzem Polski Adamem Pełczyńskim.
Ostatni mecz to pojedynek z S4S Squash For Silesia T1, zakończony wynikiem 1-3. W pojedynku pierwszych rakiet Adrian Sokół pokonał 3-0 Wojtka Wycisło obecnie 28 zawodnika rankingu Polskiego Związki Squasha. Pozostali nasi zawodnicy przegrali swoje mecze 0-3. Marek Dobry z Jakubem Wasilewskim, Mateusz Wicher z Marcinem Kozikiem i Marcin Wojciechowski z Łukaszem Róźickim.
Po pierwszej kolejce drużyna zajmuje mocną 3 lokatę biorąc pod uwagę, iż rozegrała swoje mecze z najmocniejszymi rywalami druga kolejka zapowiada kolejne zwycięstwa i umocnienie się w tabeli dającą miejsce do eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Polski oraz rozstawienie do Drużynowych Mistrzostw Śląska.
Szczegółowe wyniki pierwszej kolejki Polskiej Ligi Squasha region Śląski – dywizja 1:
https://pzsq.tournament.tools/info/zawodnik/81062/81062.html
Tabela po pierwszej kolejce Polskiej Ligi Squasha region Śląski – dywizja 1:
https://pzsq.tournament.tools/info/kolejka/14237
Via Sport Activ
squash and more
Śląski Squash - Śląski Związek Squasha
Pluscom
ALIAS Agencja Reklamowa