30/05/2026
✨❤️✨🕉️✨Joga nie jest o tym żeby było łatwo , kolorowo i wesoło ( chociaż czasem bywa😉). To nie współzawodnictwo ale przeciwnikiem na tej ścieżce bywasz często Ty sam . Praktyka jogi zaczyna najczęściej się od asan ale jeśli jesteś gotów otworzyć się na nią, obejmie twój rozwój jak światło, w którego kręgu będziesz wzrastać. Joga to nie odrealnienie, to nie oderwanie od rzeczywistości, kadzidełka i odjechane leginsy, sexi koszulka z duchowym sloganem. Joga to szczerość ze sobą, samodyscyplina i umiejętność wyrzucania starych schematów. Umiejetność stawania we własnej prawdzie. To współczucie zarówno dla innych jak i dla siebie. Otwarcie na drugiego człowieka bez ocen i presji. Nie jest też pokonywaniem na siłę swoich fizycznych ograniczeń i challengow. To pokonywanie ograniczeń umysłu, który ciągle rozprasza Twoją uwagę. Przynosi Ci bodźce i pułapki, mami celami, które po chwili okazują się nawet nie Twoje… Joga to prawda i odpowiedzialność za to co robisz, mówisz i myślisz. Co Ci to daje w codzienności? Chociaż najłatwiej pracuje się z ciałem i tu najszybciej zobaczysz efekty nie o ciało chodzi. Oczywiście staje się silniejsze, sprawne podnosząc znacznie jakość życia , fizycznych doznań i możliwości. Ale to tylko furtka do tego ogrodu, który otworzy się przed Tobą . Dlatego moją szkołę nazwałam OGRODEM JOGI. Od 16 lat dbam o to by poszerzać świadomość czym joga jest a co jogę udaje tylko . Świadomość indywidualna ucznia nie od razu jest gotowa, to pojawia się w miarę praktyki. Staram się jednak chronić na tyle ile zdołam przed tzw zachłyśnięciem się jogą. Bo nie od razu można praktykować pranajamę czy krije. Praca z oddechem wymaga od nauczyciela odpowiedzialności, przygotowania i indywidualnej obserwacji ucznia. Joga to nie rozciąganie dla rozciągniętych jak się niektórym zdaje. Nie liczy się zakres tylko jakość . Świadomość tego jak to robisz. W ogrodzie jogi przestrzeń jest kameralna, większość roku mamy naturalne światło a okna otwarte , żadnej klimy- tak nawet w gorący dzień,☺️ to właśnie wtedy ścięgna są gotowe na więcej bez forsownego wysiłku.. To ważne warunki dla prawidłowej praktyki. Każda osoba dostaje indywidualne wskazówki, dopasowane do swojej sytuacji i możliwości . Praktykę kończymy krótkim ćwiczeniem wprowadzającym w temat medytacji. Podczas savasany śpiewam mantry grając na 7 misach z których każda ma dobraną świadomie częstotliwość dźwięku . Staram się by Ogród jogi był esencją trwałych jakości o których świat coraz mniej pamięta. W jakimś sensie jesteśmy tu poza czasem, ponieważ skupiamy się na własnej wewnętrznej przestrzeni . Tej, która jest świątynią naszej duszy, gdzie znaleźć schronienie może zagubione serce i wątpiący umysł. Jeśli szukasz sposobu na przedefiniowanie wzorców, otwarcia na swój potencjał, szukasz drogi do własnej ciszy i prawdy- po pierwsze wiedz że wszystko masz już w sobie. Jesteś kompletny , idealny a jedynie czego Ci trzeba to wyrzucania tego co nie Twoje. Joga nie zrobi tego za Ciebie i ja nie powiem Ci jak to zrobić . Ale w ciszy własnego umysłu uwolnisz się z pozorów, przymusów, społecznych dogmatów i emocjonalnych oskarżeń …od tego co nieprawdziwe ruszysz ku temu co prawdziwe , od tego co niewidoczne ku realizacji…aż odnajdziesz drogę do własnego świętego serca.✨❤️🕉️✨Renata Radlak Dominik