28/06/2022
Dzieje się! 💪💪💪 W miniony weekend wzięliśmy udział w zawodach Medcon ONE składzie: Mike, Nudny, Wilken i Idek, na których zajęliśmy 7 miejsce w kategorii "MIL".
Na zawodach z roku na rok rośnie poziom i łatwiej się nie robi... Ale wytrwaliśmy do końca! Każde z zadań było inne, każde wymagało od nas innych umiejętności, część już bardzo specjalistycznych. I choć dużą część poszkodowanych udało się uratować to część niestety nie przeżyła... Wilken, czy wiesz coś o przedawkowanej ketaminie u poszkodowanego? 🙄😉
Był ogromny stres, często kilku pacjentów na raz, wybuchy, nagłe mocne światła, strobo i oczywiście krzyczący na nas instruktorzy i wolontariusze (choć ci ostatni bardziej z "bólu" 😉). No cóż możemy powiedzieć, LUBIMY TO!
Zawody Medcon One są świetne nie tylko dla sprawdzenia umiejętności, ale też do nauki. Bo gdzie się lepiej nauczysz niż przy realistycznych ranach, świetnie odwzorowanych warunkach wojennych i przy instruktorach wytykających każdy, najmniejszy błąd?
Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom, instruktorom, wolontariuszom oraz innym grupom. Robicie świetną robotę i jesteście przy tym niezastąpieni!
Gdy ukażą się zdjęcia z zawodów oczywiście część z nich tutaj wstawimy, chwilowo dysponujemy jedynie tymi zdobionymi poza konkurencjami bo nikt z nas 3 rąk nie posiada 😉
Jeśli jesteś zainteresowany medycyną pola walki, treningami taktycznymi, strzelankami ASG to zapraszamy do kontaktu, nawet jeśli jeszcze nigdy nie miałeś z tym nic wspólnego - każdy kiedyś zaczynał!
~Wilken