17/03/2019
Robota i zlecenia dla klientów to jedno, ale trzeba pamiętać o własnym rozwoju.
Poniżej przedstawiam silnik który zbudowałem w 2018 roku i stale go rozwijam.
Silnik to "prawie seria". Cylinder Po lekkich poprawkach głównie wad odlewu, zachowane oryginalne kąty rozrządu, zapłon pvl, glowica przerobiona na centralną( stopień 12:1). Gaźnik zaczęło się od podjebki mikuni 26 mm, później był jikov 34, a teraz mikuni v30.
Pierwszy wykres jest z września, silnik dysponował około 18 koniami, po 4 godzinach na hamowni, lekkich modyfikacjach wydechu i dolotu, moc podniosła się do koło 20 KM. Efekt był od razu odczuwalny, na zawodach w Bydgoszczy konkurencja czuła że coś jest na rzeczy :D
W grudniu przeprowadziłem mase testów na różnych wydechach, nie mogłem przebić granicy 20-21 KM, aż...jakiś miesiąc temu zagadał do mnie że może policzyć mi wydech jakimś nowoczesnym oprogramowaniem i że celuje w 22 KM. Oczywiście nie miałem nic przeciwko i wytestowałem.
Wydech cienki jak od simsona dał wzrost 2 KM!
Jak widać na wykresie numer 2, moc wzrosła ale przebieg nieco się pogorszył.
Od razu miałem w glowie plan na delikatną modyfikacje tego wydechu, i jak widać na 3 wykresie moc pozostała praktycznie bez zmian, ale poprawił się przebieg i moment co na pewno byloby czuć na drodze !
Aktualnie buduje nowy silnik, tym razem na membranie, zobaczymy czy uda się przebić pewną postawioną granice mocy :D