17/09/2021
Nowy trener drużyny seniorów❗️💪🏻
Nowym trenerem drużyny seniorów zostaje wszystkim dobrze znany- Sławomir Magiera.
Sławek występuje w naszym klubie na pozycji napastnika, ale posiada duże doświadczenie trenerskie, które teraz będzie miał okazje kolejny raz wykorzystać.
Pierwszy raz gdy zostawał trenerem drużyny seniorskiej, PIAST wcale nie był w lepszej sytuacji niż dziś.
Mamy rok 2015, a seniorzy swoje pierwsze punkty zdobywają dopiero w 5 kolejce, remisując z Rozwój Katowice II.
Po 13 kolejkach na koncie mają 5 punktów i tak naprawdę tylko cud mógł nas wtedy uratować, bo drużyny z bezpiecznej strefy znacznie odskoczyły.
W tamtym czasie Prezes Przemysław Cecuga postanawia zmienić szkoleniowca i w 14 kolejce, w protokole, w rubryce trener, widnieje nazwisko- Magiera.
Reszta to historia, która zbudowała charakter wielu zawodników.
17 kolejek- 32 punkty.
Klasyfikując tylko tabele wiosenną, drużyna zajęła 3 miejsce.
Obecnie Sławek zasiada w zarządzie naszego klubu oraz rozbudowuje akademie i także jest członkiem zarządu KS Soła Oświęcim
Doświadczenie zdobywa od takich osób jak były reprezentant polski- Maciej Iwański, czy koordynator klubów ekstraklasowych- Andrzej Wyroba.
Historia lubi się powtarzać, a ta drużyna ma potencjał aby nie tylko ją powtórzyć, a napisać swoją!
Powodzenia Sławek!🔝💪
________________________________________
Miasto Bieruń
Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji
Cosmogyral
Biuro Rachunkowe Invoice
Urbańczyk Hubert - Masażysta