Bakcyl zaszczepiony w tej organizacji pomógł kilku zapaleńcom zakupić parcelę pod boisko, a następnie latem 1947 roku założyć Ludowy Zespół Sportowy. Pierwszym prezesem klubu, którego jedyną sekcją była piłka nożna, został Władysław Wilczek, którego po kolejnych wyborach zastąpił Rudolf Baścik. Drużyna piłkarska, zgłoszona do klasy "B", zainaugurowała swoje rozgrywki w 1948 roku, a już w kolejnym
mogła pochwalić się zdobyciem pucharu fair-play za lata 1948-49. W 1957 roku został oddany do użytku nowy stadion, na którym do dzisiaj zespoły LKS-u rozgrywają swoje spotkania. Rok później drużyna, której trenerem był znany piłkarz "Walcowni" Józef Żoczek, awansowała do klasy "A". W latach pięćdziesiątych w klubie powstawały nowe sekcje sportowe, których członkowie startowali w modnych wtedy imprezach masowych. Sekcjami tymi były: lekka atletyka, narciarstwo, tenis stołowy, szachy i kolarstwo. Pod koniec lat pięćdziesiątych masowe sekcje zaczęły upadać, jednak zespół piłkarski pomimo spadku, w połowie lat sześćdziesiątych ponownie awansował do klasy "A", a zarząd klubu powoli zaczął myśleć o rozbudowie obiektu, a nawet budowie pawilonu sportowego. Prace modernizacyjne doprowadziły do powstania bieżni wokół boiska, ogrodzenia, do pokrycia potoku Łękawa, a także do oddania w 1983 roku "Domu Sportowca" i rok później sauny. W 1988 roku nastąpił upragniony awans zespołu seniorów do klasy terenowej, którą po kilku latach zastąpiono klasą okręgową. Grającym trenerem drużyny seniorów został wówczas zawodnik II ligi Jan Kurzok, a na stanowisku prezesa Tadeusza Korczyka zastąpił Czesław Żaczek. W następnym sezonie zespół piłkarski został wzmocniony, a klub został laureatem konkursu "Boisko na każdej wsi". W rozgrywkach klasy "B" brała udział wtedy również druga drużyna. W latach dziewięćdziesiątych klub borykał się z wieloma problemami, jednak pierwszy zespół przez cały ten cas utrzymywał się w klasie okręgowej. Pomimo trudności udało się w tym czasie oddać do użytku boisko treningowe ze sztucznym oświetleniem, a w ostatnich latach wciąż prowadzone są prace modernizacyjne na stadionie, które doprowadziły do zamontowania mocniejszego nagłośnienia oraz plastikowych krzesełek na widowni. Również płyty boiska nie powstydziłby się obecnie nawet pierwszoligowy zespół. W 2019 roku wokół głównego boiska piłkarskiego oddano do użytku profesjonalną bieżnię lekkoatletyczną z nawierzchnią poliuretanową. Zamontowano nowe bramki, a za nimi profesjonalne siatkowe piłkochwyty. Została również zainstalowana tablica świetlna. W czerwcu 2021 roku drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Szymalę dokonała historycznego wyczynu – po wygraniu rozgrywek klasy okręgowej awansowała do 4 ligi! W sezonie 2021/2022 po raz pierwszy wystąpi na historycznie wysokim szczeblu rozgrywkowym.