Nazywam się Michał Kiczko i jestem założycielem Drużyny - Byki Barczewo!:) Nie trudno się domyślić, że nazwa jest inspirowana Drużyną Chicago Bulls z legendarnym Michaelem Jordanem w skłądzie:). Jako koszykarz reprezentowałem barwy klubu Polonia Warszawa (kadeci, juniorzy) z którą dotarłem do półfinałów MP juniorów, a także byłem reprezentantem makroregionu środkowo - wschodniego na MP kadetów. O
becnie jestem Certyfikowanym Trenerem Koszykówki PZKOSZ (Licencja C i D). Swoją przygodę z tym sportem zacząłem we wczesnym dzieciństwie, chodząc z Tatą (trenerem i nayczycielem WF-u) na SKS-y do szkoły, w której pracował. Bardzo szybko koszykówka stałą się moją pasją i jedynym pomysłem na życie:) Pasja ta wzmacniana była faktem, że na początku lat 90 - ych do Polskiej Telewizji zaczęły docierać materiały z amerykańskiej Ligi NBA. Zarówno ja, jak i wielu moich kolegów chciało być drugim Jordanem, Barkleyem czy po prostu pierwszym Polakiem, który zagra w tej lidze. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy na boisku czy przydomowym koszu. Marzeń o NBA niestety nie udało się zrealizować, ale pozostały fantastyczne wspomnienia z treningów, zawodów, obozów. To co jeszcze zostało to zapał i pasja do uprawianego sportu. To co w mojej opinii potrzebują dzisiejsze dzieci, młodzież - to świadomość, że na sukces czy w sporcie czy w życiu trzeba zapracować, że wartościowe rzeczy nie przychodzą łatwo. Jest to o tyle trudne, że żyjemy w czasach dobrobytu, że wszystko jest bardzo łatwo dostępne - dosłownie za pomocą ,,1 kliknięcia''. Nie mogę obiecać, że wychowam samych mistrzów sportu, choć będę się starał;) ale na pewno zrobię wszystko, aby skutecznie ,,odciągnąć'' dzieci od komputerów, smartfonów pokazując, że SPORT jest FAJNY i ATRAKCYJNY i co najważniejsze bardzo POTRZEBNY!