17/04/2024
Dnes som ukončil 10 dňovú detoxikačnú výživovú kúru, po ktorej sa cítim fantasticky. Po čase sa v našom organizme nahromadia toxické látky a škodlivé mikroorganizmy, ktoré značne oslabujú imunitný systém, preto je dôležité neustále pracujúcemu telu dopriať poriadny detox (vyčistenie). Čistenie organizmu od toxických látok sa odporúča vždy, ak sa dostaví pocit plnosti a organizmus dáva signál, že viac živín spracovať nevládze (znak toho môže byť napr. biely povlak na jazyku). Tradične sa odporúčajú detoxikácie v obdobiach, keď sa menia ročné obdobia – vtedy je organizmus najviac náchylný na ochorenia.
Zo stravy som vylúčil všetko živočíšne produkty - okrem mastných rýb, acidofilného mlieka, bryndze a bieleho jogurtu, zemiaky, pečivo, cestoviny, soľ, cukor, koreniny, proste skoro všetko, čo som konzumoval dennodenne. V strave som ponechal zeleninu a ovocie, divú ryžu, kuskus, ryžové rezance, bataty, olej olivový a sezamový, ghee maslo, strukoviny a podobne a samozrejme nič nekonzervované. Pitný režim bola voda, zelený čaj, ovocné a zeleninové šťavy a 1 káva denne. Ako dezert som konzumoval len sušené ovocie, semienka a oriešky bez dochutení.
Vyčistenie tráviaceho systému človeka je veľká úľava aj na fyzickú a psychickú rovnováhu. Odporúčam každému, kto chce niečo urobiť pre svoju pohodu.