30/10/2025
8.daļa - Silverrudder - Challenge of the Sea
Pēcgonkas - Pēcgarša!
Jāpieraksta kamēr pats neaizmirstu!
SECINĀJUMI:
TEHNIKA - Gorilla ir tipiska ORC regašu komandas sporta laiva, Grots uz bolt rope, bez layzy -jack, foks uz foila, Genakeri bez "zeķēm". Ideāli komandu sportam! Ne tik droši, bet joprojām iespējams paburāt SOLO, vienīgi dubultā jāpārdomā katrs manevs un jāņems lielākas drošības rezerves. Kā arī lielāks laiks katram maneveram. (95% laivas šeit ir optimizētas tieši SOLO burāšanai)
Autopilots - ir atsevišķa liela tēma būtībā tas ir programējamais stūramanis, šis ir arī viens no lielākajām SOLO burātāju veiksmes un neveiksmes iemesliem, labi nokalibrēts un laivai piemērots Autopilots ir Zelta vērts, būtu jābūt tā, ka jūties droši ejot ar genakeri ~25kn vējā! Lieki piebilst, ka nepaspēju kārtīgi piestrādāt pie autopilota kalibrācijas un testiem, tas ir liels darbs, kas jāiegulda. Priecājos par to, ka bez ERROR autopilots nostrādājā visu gonku, arī gonkas laikā daudz dabūju ekspermentēt ar iestatījumiem, reakcijas ātrumiem u.t.t Gorillas stūre un karšu plotera pozīcija ir pašā ahterī, tas nozīmē, ka ļoti bieži jāskrien uz aizmuguri pie stūres pārčekot navigāciju un slodzi uz stūri, nav ideāli piemērota konfigurācija SOLO burāšanai. SOLO pielāgota laiva noteikti ļauj vairāk izspiest no katra manevra un situācijas.
TRENIŅI SOLO - Piesakoties SILVERRUDER bija lielais plāns šosezon pašam priekš sevis noiet ar Gorilla vairākus garos treniņus 50-100jj ar pilnu manevru spektru dažādos vēja apstākļos..... Dzīve un komandas burāšanas grafiks ieviesa korekcijas un paspēju atstrādāt tikkai atsevšķus manevrus. Lai šeit konkurētu ir precīzi jāzin SOLO tehnika un neskaitāmas reizes tā jāatsrādā, lai zinātu pilnīgi precīzi savus limitus un nepieciešamo laiku katram manevram. Šis man bija tāds lielais treniņš kaujas apstākļos.
NAVIGĀCIJA - par šo es lepns! Atskatoties atpakaļ izskatās, ka biju pieņēmis pareizos lēmumus kombinējot vēja un straumju prognozi, Up-wind posmā ārī panācu liekāko vietu ieguvumu attiecībā pret konkurentiem, iespējams veiksme un Neptūns arī bija manā pusē!
FIZISKĀ sagatavotība - atkal pavasarī biju uzlicis sev augstu latiņu nomest kādus 15kg, krietni piestrādāt pie fiziskā, lai varētu bez problēmām izturēt vismaz 24h. Plānu izpildīju par ~50%. Secinājumu - šādā gonkā tu nevari būt pārāk stiprs un pārāk labi fiziski sagatavots. Jo vēlāk tev pienāk nogurums, jo ilgāk ar 100% fokusu vari labi burāt un pieļaut mazāk kļudas, biežāk un precīzāk trimēt buras u.t.t. Uz Gorilla dēļ laivas konfigurācijas 80% laika pavadīju uz kājām, savukārt SOLO pielāgotas laivas (piem. Dehler 30OD un citas) 80% laiku kapteiņi pavada sēdot, būtiski ietaupot spēkus.
PSIHOLOĢIJA - ļoti būtiski, ir jāizbauda, tas ko tu dari, lai šeit mestos iekšā, burāt ir jāpatīt līdz kaulam! Būtiski "nepārlauzt kociņu" un visu gonku saglabāt pozitīvu emociju, tas arī krietni attālina nogurumu, sagabā fokusu un ilgākā gonkā ļauj sadalīt spēkus līdz beigām. "Noraujot Raini" ar kādu pārdrošu manevru var sabojāt savu garīgo un zaudēt enerģiju ilgtermiņā, spēki ir jāprot sadalīt.
REZULTĀTS - Savā grupā Finišēju 22.vietā no 69.finišējušam laivām! Būtiski, ka šeit nav nekādi reitinga koeficienti, kurš pirmais tas pirmas! Intereses pēc pārrēķināju, atbilstoši ORC ballei, pirmās vietas un savu laiku un sanāca, ka pēc pārēķina esmu noburājis 19minūtes ātrāk! Juhū... bet nevajag pārāk sapriecāties, jo daudzām laivām (prototipiem) šeit nemaz nav ORC balles un daudzas laivas, kas bija man priekšā, ir ar ļoti līdzīgu ORC balli kā man, piemēram J/111, kas finišā bija 2vietā, domāju ka pēc pārēķina šī laiva varētu būt pirmajā vietā! https://silverrudder.com/?Results
LIELIEM SAPŅIEM ir jābūt! bet, lai tos sasniegtu 110% būs kārtīgi jāiesvīst un "čerez ņemagu" jāplēš krekls!
EMOCIJAS - gonkā jutos fanastiski un izbaudīju katru minūti no gonkas un viennozīmīgi ieguvu pieredzi kuru nekur citur nevarētu iegūt. Noteikti kļuvu labāks burātājs!
SILVERRUDR vienozīmīgi ir mana personiski lielākā sportiskā avantūra un izaicinājums līdz šim! Šis priekš manis nebūs ikgadējs pasākums (tomēr pilnas 2x nedēļas jūrā) Noteikti iešu šeit vēl, bet nezinu tieši kad! Iespējams ar treilerējamu laivu ko var uz Svendborgu aizdzīt pa zemi.... bet tas nākotnes plāniem!
p.s.
Paldies Sieviņai Karina Balgalve, par neatsveramu atbalstu, tomēr biju jūrā pilnas 2nedēļas un bez šāda milzīga atbalsta, tas viss būtu daudz grūtāk!
Paldies Gorilla komandai par atbalstu, gan laivas sagatavošānā, gan ceļā uz un no Silverruder! Komandā SPĒKS