26/09/2023
Udało się! Po długiej przerwie wróciliśmy na boisko turniejowe i to w zwycięskim stylu, a to dzięki zaproszeniu na pierwsze mistrzostwa Irlandii drużyn Polonijnych w szóstkach piłkarskich organizowanych przez naszych kolegów z AFC Blue Boys Dublin . Jak się domyślacie nie mogło nas tam zabraknąć! Pomimo problemów kadrowych spowodowanych kontuzjami, czy też „transferami” do naszego ojczystego kraju, udało nam się skompletować skład.
Oprócz naszych stałych zawodników z którymi wygraliśmy nie jeden mecz, doszło też kilku nowych kolegów z Newbridge oraz jeden który dotarł na turniej aż z Waterford aby pomóc nam odnieść sukces.
Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze o którą zadbali organizatorzy, a także drużyny przeciwne które grały z duchem Fair play.
W zawodach wzięło udział aż dziewięć drużyn Polonijnych, w tym dwie z Irlandii północnej.
Turniej rozegrany był w systemie ligowym (każdy z każdym) więc zagraliśmy osiem spotkań, wszystkie wygraliśmy i z kompletem punktów zajęliśmy pierwsze miejsce🥇⚽
Chyba nie myśleliście, że to koniec naszych sukcesów?
Możemy poszczycić się również nagrodami indywidualnymi, które zdobyli:
łowca bramek czyli król strzelców Patryk Staniec jak i najlepszy bramkarz Paweł Garbacz.
Brawo drużyna! W pierwszych mistrzostwach Irlandii drużyn Polonijnych okazaliśmy się najlepsi, dziękujemy jeszcze raz za zaproszenie i nie możemy się doczekać kolejnej edycji😁 We love this game⚽💪
Patryk Staniec
De Nitto Nicol
Tomasz Świerski
Adam Gębarowski
Paulie Goalie
Kamil Janas